IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Корадо-България АД (KBG / LACH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравей Здравко! Лично аз съм на вълна "натрупване", но всеки сам си решава
    Vanitas vanitatum...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
      Дивидентът за Н1-2020 вече е на разположение. Адмирации към Корадо!
      Корадото си е кораво ! Закачката е към Грую ! Чичо Манчо, ще го реинвестираме ли или трупаме за черни дни ?
      Last edited by Zdravko; 12.10.2020, 17:10.

      Коментар


      • Дивидентът за Н1-2020 вече е на разположение. Адмирации към Корадо!
        Vanitas vanitatum...

        Коментар


        • Общото събрание на акционерите на КОРАДО-България АД, проведено днес в гр. Стражица, одобри размера на дивидента за първото полугодие на тази година, а именно 1, 317 млн. лв. от общата печалба в размер на 2,402 млн. лв., или 0,10 лв. на акция, запазвайки нивото от последните 6 месеца на 2019 година.

          Акциите на българското дружество се търгуват в Премиум сегмента на Българската фондова борса и бележат стабилни нива между 5 и 6 лева за акция от м. май насам, преодолявайки удара през м.март вследствие на обявените мерки заради Ковид-19.

          Акционерите одобриха също така Финансовия отчет на компанията за първата половина на 2020 г. и важни правила на вътрешна търговия в групата КОРАДО.

          Последната цена на акциите на „КОРАДО-България“ АД на Българска фондова борса е 5.25 лева от 16.09.2020 година. Акциите на компанията отбелязват понижение от 16.00% от началото на годината, а 52-седмичното изменение на цената на акциите на дружеството е спад от 21.05%.

          Пазарната капитализация на „КОРАДО-България“ АД към 13:45 часа на 16.09.2020 г. е 69 135 224 лева.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            Корадо е кораво!

            Корадо-България АД-Стражица

            Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета 08:44
            Управителният съвет на „Корадо – България” АД („Дружеството”) е отправил до надзорния съвет на Дружеството („НС“) предложение за разпределяне на печалбата на Дружеството за първото полугодие на 2020 г., част от която печалба да бъде използвана за изплащане на 6-месечен дивидент на акционерите на Дружеството. Предложеният брутен размер на дивидента е 0,10 лв. (десет стотинки) на акция, в общ брутен размер на 1 316 861,40 лв.
            Който разбира тука се спира

            Коментар


            • Корадо е кораво!

              Корадо-България АД-Стражица

              Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета 08:44
              Управителният съвет на „Корадо – България” АД („Дружеството”) е отправил до надзорния съвет на Дружеството („НС“) предложение за разпределяне на печалбата на Дружеството за първото полугодие на 2020 г., част от която печалба да бъде използвана за изплащане на 6-месечен дивидент на акционерите на Дружеството. Предложеният брутен размер на дивидента е 0,10 лв. (десет стотинки) на акция, в общ брутен размер на 1 316 861,40 лв.

              Коментар


              • Дивидент дошъл и ре-инвестиран веднага.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                  Доста смело. Аз не бих. Нито сега, нито... никога.

                  П.П. Като цяло БФБ се дискредитира доста сериозно в моите очи и ще търся други варианти... май.
                  Е,трябваше да си купя,че да го осуркат още малко надоле!ако сме около дъно,добре,ако не ,горчив хап/прясна студена вода!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение
                    Аз вече ГО вкарах в "Монбат"на 3.44!
                    Доста смело. Аз не бих. Нито сега, нито... никога.

                    П.П. Като цяло БФБ се дискредитира доста сериозно в моите очи и ще търся други варианти... май.
                    Last edited by Чичо Манчо; 10.06.2020, 14:30.
                    Vanitas vanitatum...

                    Коментар


                    • Аз вече ГО вкарах в "Монбат"на 3.44!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                        Снасяне на дивидент, Just in Time!
                        От Карол ми го "снесоха"...
                        Vanitas vanitatum...

                        Коментар


                        • Снасяне на дивидент, Just in Time!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                            Чичо Манчо, аз не съм много по хвалбите, особено що се отнася до компаниите ни на борсата ! Добрите примери обаче трябва да се казват и поощряват !
                            +1, факт, една от много малкото компании, за които съм се замислял. Изключително коректен и с грижа за миноритарите мажоритар. Ще прощавате за сравнението, но ми прилича на мунчо батя от едно време, когяато прохождаше на борсата. Обаче нито от олово разбирах тогава, нито от радиатори сега. Успех на всички държащи тук и дано има много такива светли примери. Малко отвлечено, но ето едно интервю на търговския директор на Теси - не са точно конкуренция, но може да е от полза - https://www.capital.bg/biznes/kompan...bota_i_ne_sme/.
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                              Така е Здравко, еталон са, но дай да не ги хвалим много-много, че току виж и те нещо...
                              Чичо Манчо, аз не съм много по хвалбите, особено що се отнася до компаниите ни на борсата ! Добрите примери обаче трябва да се казват и поощряват !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                                Компания за образец и пример за всички останали на борсата !

                                п.п. Имам, и е с най голямо тегло в портфейла ми.
                                За мен също са образец за коректно отношение към дребните акционери.

                                Коментар

                                Working...
                                X