IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kerezov Разгледай мнение
    Реших да се включа във форума, защото намирам за необходимо да отговоря на двама от пишещите във форума на "Химимпорт" - netware5 и Alee. Дали лодката е тръгнала да потъва е много спорен въпрос; анулирането на полет е обичайна практика по цял свят - причини много, технически, метеорологични или чисто икономически. С последното визирам отменения полет за Виена вчера, поради слабо затоварване( същия е отменен на 16.05.). Един отменен полет не означава масово, а що се отнася до визията и как и накъде ще се развива авиокомпанията - ако новите Ербъс-и и Ембраер-и са липса на визия, ако инвестираните в авиокомпанията над 130 млн.евро и изчистването на наследените дългове са липса на визия - то остава единствено да Ви пожелая да летите не с българската авиокомпания , а с Малев.
    Първо искам да благодаря на г-н Керезов за включването - не са много представителите на публични компании, които отговарят с имената си в този форум. Що се отнася до отмяната на полети, струва ми се, че или не сте разбрали за какво говоря, или нямате точната информация, или съзнателно заблуждавате. Прочетете пак какво съм написал.

    Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
    Една от лодките на Флагмана май е тръгнала да потъва. Днес ми опънаха нервите от България Еър - масово анулират полети. Не става въпрос за проблеми от технически или метеорологичен характер, а ей така изведнъж им хрумва, че примерно в сряда няма да летят вече. Когато една авиокомпания започне изведнъж масово анулиране на полети от разписанието при вече продадени билети, нещата не са добри. Мъчно ми е, щото съм фен и на авиокомпанията и на Хима. Имам акции.
    Както виждате, никъде не визирам конкретен полет. Нещо повече - даже не знаех, че е имало отменен полет онзи ден. Става въпрос за нещо съвсем друго - внезапна промяна в разписанието, с която се анулират ВСИЧКИ полети до Виена в сряда за в бъдеще, включително тези, за които има продадени билети. Подобна промяна не се прави заради технически или метеорологични проблеми и няма нищо общо с анулирането на единични полети поради незапълненост на конкретния полет. Повече от 20 години правя до 30 полета годишно и сигурно съм навъртял мили колкото за десетина екватора. Член съм на Frequent Flyer програмите на Bulgaria Air, Star Alliance, Sky Team и British Airways.Tака че много добре знам как и по какви причини се анулират полети. Та онзи ден получих e-mail, че полетът на 16 ЮЛИ, за който имам издаден билет, е анулиран и ми се предлага да летя на следващия ден. Поканиха ме да се обадя в авиокомпанията за да се разберем. Когато се обадих, ме уведомиха, че просто полети в сряда до Виена вече няма да има и че това е решение на ръководството на компанията. Както виждате това няма нищо общо с метеорологията, техническите проблеми и незапълнеността на конкретен полет. Тъй като промените в разписанията по принцип се правят два пъти годишно и ако даден полет отпадне от разписанието това се знае месеци предварително, т.е. за него не се продават билети, си направих много неприятен извод. А именно, че Bulgaria Air има сериозни икономически затруднения за да бъде принудена да отмени полети с вече продадени билети почти два месеца преди полета (т.е. все още има време полетът да се запълни). Друга възможна причина е пълен хаос в управлението и лоша преценка за натовареността на линията, щом е решено да се анулират полети извън нормалната смяна на разписанията два пъти годишно. Съмненията ми за икономическата стабилност на компанията стават още по-големи като се вземе предвид факта, че конкуренцията по тази дестинация намаля откакто Air Berlin си премести хъба от Виена в Берлин и престана да лети от София до Виена. Сега сте само две компании по линията до Виена, а както знаем като няма трети - конкуренция на практика няма. Това се потвърждава и от повишаването на цените след като Air Berlin се махна.

    Та това имах предвид под "масово анулиране на полети". Точно този тип анулиране не може да се нарече "обичайна практика". Ще се радвам да чуя коментара Ви по тези въпроси. И моля, без обяснения за метеорология и технически проблеми.

    И г-н Керезов, мисля че не е подходящо да съветвате дългогодишен член на програмата Fly More (един от първите, между другото) и акционер в Химимпорт да лети с Малев.

    Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Благодарим за разяснението г-н Керезов!

    Ще ми е интересно да чуя обяснението по въпроса на netware5... смятах го за един от сериозните форумци...
    Както виждаш, когато пиша не си изсмуквам мислите от пръстите. Можеш да продължаваш да ме смяташ за сериозен форумец
    Last edited by netware5; 24.05.2014, 02:08.
    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

    Коментар


    • Благодарим г-н Керезов, но изпуснахете в бъдещето развитие, новостите при ГАЗ. Днес двамата изпълнителни директори по БТВ, разясниха, че компанията не добива шистов, а конвенционален газ и ще е един истински лидер на пзара, докато се опитват зелените да пречат на БГ икономика.....Дал късмет да направите БГ енергийно независима....

      Коментар


      • И аз благодаря на г-н Керезов за навременното включване .

        Използвам случая да попитам и помоля има ли актуализирана концепция за развитие

        на публичните дружества от състава на холдинга и ако има то моля да я публикувате.

        Ако няма , препоръката ми от миналия път остава !

        Коментар


        • Благодарим за разяснението г-н Керезов!

          Ще ми е интересно да чуя обяснението по въпроса на netware5... смятах го за един от сериозните форумци...

          Коментар


          • Реших да се включа във форума, защото намирам за необходимо да отговоря на двама от пишещите във форума на "Химимпорт" - netware5 и Alee. Дали лодката е тръгнала да потъва е много спорен въпрос; анулирането на полет е обичайна практика по цял свят - причини много, технически, метеорологични или чисто икономически. С последното визирам отменения полет за Виена вчера, поради слабо затоварване( същия е отменен на 16.05.). Един отменен полет не означава масово, а що се отнася до визията и как и накъде ще се развива авиокомпанията - ако новите Ербъс-и и Ембраер-и са липса на визия, ако инвестираните в авиокомпанията над 130 млн.евро и изчистването на наследените дългове са липса на визия - то остава единствено да Ви пожелая да летите не с българската авиокомпания , а с Малев.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              Пичове, хайде да не спамим темата!
              Та по същество - Абе нали всички си бяха накупили тук!? Какво е това упорито цакане на бида... ша вземи да качите цената бре
              Докато купувача е един цената ще е тази

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                Пичове, хайде да не спамим темата!
                Та по същество - Абе нали всички си бяха накупили тук!? Какво е това упорито цакане на бида... ша вземи да качите цената бре
                Последни полюции предполагам .

                Коментар


                • Пичове, хайде да не спамим темата!
                  Та по същество - Абе нали всички си бяха накупили тук!? Какво е това упорито цакане на бида... ша вземи да качите цената бре

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                    Трола за мен е нещо, като виртуален Едвин Сугарев.... На Поета ЕС има ли смисъл нещо да му показваш

                    Пп. http://www.slovo.bg/showwork.php3?Au...D=5479&Level=2
                    Датс райт

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
                      10хс

                      Показваш на троловете кой е Феликс Ванкел ?!
                      Трола за мен е нещо, като виртуален Едвин Сугарев.... На Поета ЕС има ли смисъл нещо да му показваш

                      Пп. http://www.slovo.bg/showwork.php3?Au...D=5479&Level=2

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                        Да аз също протестирам срещу модераторо-тролския чадър. Пишем в общи теми и нямам впечатление да си обидил някой


                        Пп. Ванкелов двигател
                        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%...82%D0%B5%D0%BB
                        10хс

                        Показваш на троловете кой е Феликс Ванкел ?!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
                          До неделя след изборите .
                          Да аз също протестирам срещу модераторо-тролския чадър. Пишем в общи теми и нямам впечатление да си обидил някой


                          Пп. Ванкелов двигател
                          http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%...82%D0%B5%D0%BB

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

                            Ай сиктир, тамън ти пишех лично, че си се клонирал и ми писа, че си си спрял личните.
                            Докога е бана?
                            До неделя след изборите .

                            Коментар


                            • vinkel has chosen not to receive private messages or may not be allowed to receive private messages. Therefore you may not send your message to him/her.

                              If you are trying to send this message to multiple recipients, remove vinkel from the recipient list and send the message again.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vankel
                                Аха , тъпия модератор ме банна вчера

                                Ай сиктир, тамън ти пишех лично, че си се клонирал и ми писа, че си си спрял личните.
                                Докога е бана?

                                Коментар

                                Working...
                                X