IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от FlashTrade Разгледай мнение
    Да бе, щеше да е така, ако не направиха емисия привилегии и ако не бяха изкарали СПО-то на ЗХБГ, щото тепърва, не отиде ли на номинал, почва да става супер подозрително...И измамно... така че проблемите пред групата предстоят...Това с зхбг е една от най големите как да го нарека измами ли или афери на БФБ, и това няма как да ни го изтрият от съзнанията... нали така.. Айде да видим колко години след СПО-то ще имаме номинал????Минаха 6 години.......колко мислите че ще им трябват още?

    Колега кризата удари много по-големи компании от зърнени храни. фалираха банки като Беър Стърнс ( мисля 156 годишна история) Лимън Брадърс и още 250-300 банки само за една година в Щатите. И за това ли е виновна групата. Хайде по-сериозно компанията въпреки кризата стои на пазара и работи. това, че цената е такава я определя пазара, а не мажоритаря.Няма по-голям от пазара. Всички загубихме пари от обезценка на акциите затова има възможност да се осреднява и да минимизираш загуби. тайминга е важен, но никой никого не е карал на сила да купува акции сами сме си виновни.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Еми вие /скептиците на групата/ ако продължавате да ги продавате тези акции на П/Е 4-5 и други сходни коеф., може и още 60 г. да са под номинал
      Ами, скептиците сме повече явно, и доверието и то и пазара и той държавен.Какъв да е резултата?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от FlashTrade Разгледай мнение
        Айде да видим колко години след СПО-то ще имаме номинал????Минаха 6 години.......колко мислите че ще им трябват още?
        Еми вие /скептиците на групата/ ако продължавате да ги продавате тези акции на П/Е 4-5 и други сходни коеф., може и още 60 г. да са под номинал
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от DD Разгледай мнение
          Тази година съм много доволен от групата :-))
          Твърденията на много спекуланти, че групата не споделяла печалбите, никога нямало да видим дивидент (макар всяка година да разпределят пък било то и гарантиран) и всякакви други глупости... според мен бяха опровергани. Само ако погледнем цифрите ГАЗ-13 450 868 лв. и Хим 17 736 380лв. сумарно са над 31млн. Лева, което отнесено към консолидирания резултат на Химимпорт това прави над 31% от нетната печалба за 2013г. разпределена като дивидент. Хайде сега нека някой каже че ХИМ не споделя печалбата с миноритарите, защото много хора реваха тук много дълго време :-)))

          Честито на акционерите ;-))
          Да бе, щеше да е така, ако не направиха емисия привилегии и ако не бяха изкарали СПО-то на ЗХБГ, щото тепърва, не отиде ли на номинал, почва да става супер подозрително...И измамно... така че проблемите пред групата предстоят...Това с зхбг е една от най големите как да го нарека измами ли или афери на БФБ, и това няма как да ни го изтрият от съзнанията... нали така.. Айде да видим колко години след СПО-то ще имаме номинал????Минаха 6 години.......колко мислите че ще им трябват още?

          Коментар


          • Тази година съм много доволен от групата :-))
            Твърденията на много спекуланти, че групата не споделяла печалбите, никога нямало да видим дивидент (макар всяка година да разпределят пък било то и гарантиран) и всякакви други глупости... според мен бяха опровергани. Само ако погледнем цифрите ГАЗ-13 450 868 лв. и Хим 17 736 380лв. сумарно са над 31млн. Лева, което отнесено към консолидирания резултат на Химимпорт това прави над 31% от нетната печалба за 2013г. разпределена като дивидент. Хайде сега нека някой каже че ХИМ не споделя печалбата с миноритарите, защото много хора реваха тук много дълго време :-)))

            Честито на акционерите ;-))

            Коментар


            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
              В големите ми броеве те няма - други са посрещачите , .... с малки участия си
              Не знам какво си правил предните дни големите, днес почти половината са мои..
              Айде време е за почивка тука, ачи ония лудите отварят скоро оттатък

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                ++++
                Mи е това е, аз доволен че си намерих приложение на останалия кеш, ти доволен че за нула време си си избил 2 дивидента, докато аз чакалях на други скинали се от групата.
                Бе търговия да става, ликвидност да има и гулдените да се множат та само по 5 звездни да се подвизаваме
                Успехи !
                В големите ми броеве те няма - други са посрещачите , .... с малки участия си

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                  +/- някой и друг сетълмент.
                  По спомен миналата година почти не се отрази дивидента и пак дра.
                  Но друга беше конюнктурата.
                  Знам Жека за сетълмента, но да не ги объркваме им казвам сигурното положение

                  А за конюктурата си абсолютно прав - тук не е като класически АДСИЦ, та да знаеш след дивидента какво ще стане
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    Ако си купиш акции на Химимпорт привилегировани, с код 6С4Р сега, и ги задържиш до 14 Юли ще получиш дивидент след няколко месеца. Дори да продадеш тези акции на или след 14 Юли ти отново ще го получиш, но имай предвид, че цената е пазарна и около тази дата може би ще падне горе-долу колкото е самия дивидент!

                    Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на акции!
                    +/- някой и друг сетълмент.
                    По спомен миналата година почти не се отрази дивидента и пак дра.
                    Но друга беше конюнктурата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от athanatos Разгледай мнение
                      бих помолил за съвет- ако купя акции сега и се регистрирам при Централен депозитар като акционер в рамките на 14 дни- означава ли, че ще получа дивидент?

                      каква е схемата?
                      Благодаря на отзовалите се предварително.
                      Ако си купиш акции на Химимпорт привилегировани, с код 6С4Р сега или до 9 Юли, и ги задържиш до 14 Юли ще получиш дивидент след няколко месеца. Дори да продадеш тези акции на, или след 14 Юли ти отново ще го получиш, но имай предвид, че цената е пазарна и около тази дата може би ще падне горе-долу колкото е самия дивидент!

                      Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на акции!
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                        ПИП , радвам се че посрещаш - на драго сърце споделям +са от 1,9 зоната
                        ++++
                        Mи е това е, аз доволен че си намерих приложение на останалия кеш, ти доволен че за нула време си си избил 2 дивидента, докато аз чакалях на други скинали се от групата.
                        Бе търговия да става, ликвидност да има и гулдените да се множат та само по 5 звездни да се подвизаваме
                        Успехи !

                        Коментар


                        • бих помолил за съвет- ако купя акции сега и се регистрирам при Централен депозитар като акционер в рамките на 14 дни- означава ли, че ще получа дивидент?

                          каква е схемата?
                          Благодаря на отзовалите се предварително.

                          Коментар


                          • ПИП , радвам се че посрещаш - на драго сърце споделям +са от 1,9 зоната

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Balans Разгледай мнение
                              Колега тук има информацията, която търсиш :

                              http://www.x3news.com/?page=Company&BULSTAT=000627519

                              17 736 380 лева е общия дивидент по привилегированите акции! на притежателите честито, както се казва !
                              Благодаря, да ти се връща.
                              Хубави цифри, хубави ора ще ни почерпят с тях за нашето и благото на бфб сергията.
                              Благодаря и на бързащия вероятно за морето де ми пусна вчера и днес още бройки прив-ни (5-6% по ниско отколкото като ги намалях по корекцията) - та сега със сигурност ще си изпълня и 12%-я дивидентен план за годината

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Balans Разгледай мнение
                                Колега тук има информацията, която търсиш :

                                http://www.x3news.com/?page=Company&BULSTAT=000627519

                                17 736 380 лева е общия дивидент по привилегированите акции! на притежателите честито, както се казва !

                                Още свежи пари за инвестиции - есента се очертава да е приятна, с лек полъх на печалби

                                Коментар

                                Working...
                                X