IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
    С швейцарецо вчера такъв гуляй падна, че на тази борса мога само да се забавлявам в следващите две-три години. Не съм предполагал, че тази година ще започне толкова прекрасно
    Добавях го към портфейла от 2008-2009. След като швейцарската банка стопира курса, пак не се отказах, даже усилих попълването (нали съм все наобратно)
    Вече започвах малко да губя търпение от това чакане, но все пак не му се предадох и дочаках да изпуши ракетата
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Оптимизма май се завръща. В сряда след тъмно червено май се роди оптимизма. Не е препоръка.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
        Мечетата да стегат дупЕтата.
        Често да ти кажа и аз така мисля по вероятно атака отколкото в близката ряка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          За портфейла ми само ще ти кажа че имам И 10% франк (швейцарски)
          С швейцарецо вчера такъв гуляй падна, че на тази борса мога само да се забавлявам в следващите две-три години. Не съм предполагал, че тази година ще започне толкова прекрасно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Mай май яко си се нашило с артии на бфб-ту, много се бичиш напоследък, пак си се прецакало да знайш..

            А инак флагмана сега е на генерален ремонт..имат си все пак кораборемонтен завод хората...преобразуват го на подводница
            Да видим как ще се справят и най вече дали ще е добро ракетното му въоръжение.
            E не, такива приказки са вън от конкретиката и леко далеч от реалното.
            Освен това всички във форума ме знаят че обичам да си говоря наобратно Без значение с какво количество акции. Например обичам да хапя чичката на тони, въпреки че имам и негови картони
            А сега да видим какво съм казало - просто ви обръщам внимание че има кеш, който може да се изкуши (започва да се изкушава) и при тези цени, разбирам че може да се дразните с Монти, ако сте се кешнали и скляпате в ниското, но това e без значение за борсата
            Освен това може да сте забелязали в последните ми мнения споменавам че има акции и акции, например има такива на които спада почти няма как да се отрази, защото всичкия свободен кеш ги забелязва А има и такива като ... да не ги изброявам че пак ще наскочи включая и Монти (заради петролите) Но да не би да съм сбъркало нещо, като съм ги казало
            Я ги виж днес терците на бфб как се представят - енемонито (-2%), елтосите (-14%), петрола в който се набучи Монти (-9%) и т.н. А отсреща има пък други картони които са в + (към момента). Нима не беше забелязъл и ти картон като Атера, който не е помръднал откакто са започнали дребните спекулантски душици да се кешат
            За портфейла ми само ще ти кажа че имам И 10% франк (швейцарски) - Сам прецени колко % мога да си позволя да си взема от "флагмана" в момента без да съм на загуба и при свръхсловесните полюции на продалите паникьорчета
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
              Напротив, според мен това е по-добрата новина, че не мажо купува а обикновени хора и съответно пазарът не се "подпира", както се натяква обикновено
              Нещо повече, - считам че ефекта от пенсионната реформа е многократно преекспониран като отрицателно въздействие и в последствие с учуда ще е разбере, че реалното въздествие към бфб е доста по-малко. Много малко са бфб-акциите на фондовете спрямо общите активи, и те като въздействие трябва да се разделят само на тези хора, които ще се възползват от промяната към нои. Отделно кешовите им наличности са доста и почти напълно могат да тушират излизането им от читави компании, като сфарм, монбат мцх и т.н. на пожар. Да не казваме, че ако вече са започнали само да събират постъпващия кеш и да се подготвят и с другите инвестиции към промените, докато те влязат в действие, може изобщо да няма нужда да търсят кеш от бфб, Така, че предстоят интересни времена
              Съжалявам ,че си на акции а си толкова предпазлива....
              когато ти кажатк ,че сестра ти е к--ва , ще удариш първия ,но ако това стане квартално мнение , само ти няма да вярваш в това....
              При 10 фонда ,пет не са вързали.....
              Кой ще гледа за читавите....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Напротив, според мен това е по-добрата новина,
                Mай май яко си се нашило с артии на бфб-ту, много се бичиш напоследък, пак си се прецакало да знайш..

                А инак флагмана сега е на генерален ремонт..имат си все пак кораборемонтен завод хората...преобразуват го на подводница
                Да видим как ще се справят и най вече дали ще е добро ракетното му въоръжение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  Успех ти желая ,честно....
                  Само ,че не трябваше да пишеш ,че ти си купувача на големия пакет....

                  Малките вярват ,че мажо покрива позицията ...а сега излезе наяве, че няма покритие в момента а някой от от/ дребен ,среден /пълни по анализ за възможна ниска цена....
                  Напротив, според мен това е по-добрата новина, че не мажо купува а обикновени хора и съответно пазарът не се "подпира", както се натяква обикновено
                  Нещо повече, - считам че ефекта от пенсионната реформа е многократно преекспониран като отрицателно въздействие и в последствие с учуда ще е разбере, че реалното въздествие към бфб е доста по-малко. Много малко са бфб-акциите на фондовете спрямо общите активи, и те като въздействие трябва да се разделят само на тези хора, които ще се възползват от промяната към нои. Отделно кешовите им наличности са доста и почти напълно могат да тушират излизането им от читави компании, като сфарм, монбат мцх и т.н. на пожар. Да не казваме, че ако вече са започнали само да събират постъпващия кеш и да се подготвят и с другите инвестиции към промените, докато те влязат в действие, може изобщо да няма нужда да търсят кеш от бфб, Така, че предстоят интересни времена
                  Last edited by precakanoto; 16.01.2015, 11:21.
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от psa Разгледай мнение
                    Еми точно няма как да направиш голям пакет ако цената спре да пада. Днес взех само около 20 000 и искрено се надявам да падне до 1,5-1,3 / поне там според мен ще видим мажоритаря/.
                    Всичко е до мащаб на инвестиране. Ако играеш с 1 000 акции можеш по всяко време да се правиш на велик спекулатор и да купуваш или продаваш при всеки повей на пазара в дадена посока. Съвсем друга е обаче играта ако търгуваш със 100 000 бр.
                    Да, нямаш тази подвижност и възможност за бързи маневри, но все пак никой не би искал да има с 99Т по-малко, само и само да е маневрен

                    По-скоро би ти казал "Абе да ти имам проблемите"

                    Коментар


                    • Мечетата да стегат дупЕтата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Eon Разгледай мнение
                        Да не останем само с греенето
                        малко остава да хвърли гарнитура .

                        Коментар


                        • Да де, НО имаме случая КТБ, а след него всичко е възможно.... само да не видим подобно нещо пак, че тогава вече няма да има пазар. А и то какъв капиталов пазар е това в които мажо като този е допуснат, а публичния статут е все едно даденост?

                          Ако ги питаш някои от мажовците им последните 6 години защо са публични, дали ще намерят отговора....има ли за какво, въобще такива компании да са публични?

                          Има вече достатъчно случай в последните 6 години, които доказват, че това не е ефективна борса...което пък значи много неща вече.. и така..

                          без никакви препоръки

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            Успех ти желая ,честно....
                            Само ,че не трябваше да пишеш ,че ти си купувача на големия пакет....

                            Малките вярват ,че мажо покрива позицията ...а сега излезе наяве, че няма покритие в момента а някой от от/ дребен ,среден /пълни по анализ за възможна ниска цена....
                            Еми точно няма как да направиш голям пакет ако цената спре да пада. Днес взех само около 20 000 и искрено се надявам да падне до 1,5-1,3 / поне там според мен ще видим мажоритаря/.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от psa Разгледай мнение
                              Виж
                              ползвам го от 2002 и много рядко ме е оставял, от 2007 се занимавам само с това /познай дали не отиграх краха/ А това да пиша рядко тук си е мое право, но чета редовно и знам позицията ти
                              Успех ти желая ,честно....
                              Само ,че не трябваше да пишеш ,че ти си купувача на големия пакет....

                              Малките вярват ,че мажо покрива позицията ...а сега излезе наяве, че няма покритие в момента а някой от от/ дребен ,среден /пълни по анализ за възможна ниска цена....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                                На търгуващи и на всички други с отношение към БФБ ...Така е , но не и по фонетика... ....
                                Разбра ли....
                                Разбрах шефе.
                                Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

                                Коментар

                                Working...
                                X