IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
    защо да се излагат ,това си е управление на паричния поток
    споделях същото мнение навремето и не веднъж през годините съм защитавал мениджмънта относно разпределяне на дивидента в последния ден. тогава лихвите бяха високи (до 10% по депозитите) и смятах, че с тези средства си струваше да се оперира до последния възможен ден, но в сегашната ситуация смятам, че изплащането на дивидента в последната възможна минута не работи в полза на групата ............. нека видим какво ще решат...

    лично мнение .................. не държа да има и други които да го подкрепят...
    НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
      да

      на 27 юли се проведе ОСА и е гласуван дивидента .................. до 3 месеца трябва да го приведат

      дано не чакат пак последния ден както правеха първите години при привилегированите, че се излагат като кифли...
      защо да се излагат ,това си е управление на паричния поток
      мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        тук до 27ми октомври трябваше да заредят дивидента, нали?
        да

        на 27 юли се проведе ОСА и е гласуван дивидента .................. до 3 месеца трябва да го приведат

        дано не чакат пак последния ден както правеха първите години при привилегированите, че се излагат като кифли...
        НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

        Коментар


        • тук до 27ми октомври трябваше да заредят дивидента, нали?
          Last edited by tony1975; 12.10.2016, 07:24.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от O2
            Първоначално изпратено от _1912_
            Първоначално изпратено от O2
            ...
            на тази графика не виждам как чрез софикс си получил 1,57 лв. за ХИМ-а

            няма значение, де ............... ти си знаеш...
            Пич трудно ли ти е или невъзможно да видиш че графиката се отнася за Химимпорт не разбирам какъв софикс ти е в очите и главата, ...... ти си знаеш явно не разбираш от съставяне и четене на графики, използвай си времето както искаш, аз също не разбирам но не се фукам като теб майна
            ясно, че не разбирам графиката ти и затова ми е интересно как става номера





            нали по фибоначи си получил 1,57 за ХИМ-а ................ на графиката ти не виждам 1,57

            нали като пуснеш мрежата от 620 (очевидно визираш софикс 620) ще видя .............. не мога да видя как пускаш мрежата от 620

            ако искаш ми обясни ..................... може да науча нещо от теб..

            ти си на ход
            НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение
              Ще ти кажа, че това е фактор, който може да покачи цената повече отколкото предвиждате, но човек предполага, а Бог разполага.
              дано, нали от 18 месеца това чакаме...

              аз съм казал ---- първа спирка 2,40
              НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                В този ред на цифри , много от тях могат да бъдат отвяти , стига "Булсона" да открие ключа от бараката на ПФта ДПФта и Nпефета и развърже чувалите .
                аз по-долу споменах за фосмажорни обстоятелства

                Първоначално изпратено от _1912_
                ако се появи голям купувач по позицията цената може да се изстреля и по-бързо, ако се появи голям акционер на зор да излиза плана може да се промени,
                така, че имам и това в предвид, че всичко може да се случи...
                НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                Коментар


                • Ще ти кажа, че това е фактор, който може да покачи цената повече отколкото предвиждате, но човек предполага, а Бог разполага.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
                    ............, че на БФБ технически анализ не може да се прави...

                    аз знам само нивата на съпротива нагоре --- сега на 1,40-1,44; после 1,60-1,65; след това 1,93-1,98 и т.н., но още не съм дорасъл да казвам на коя дата колко ще струва акцията .................. малък съм още за тези неща


                    В този ред на цифри , много от тях могат да бъдат отвяти , стига "Булсона" да открие ключа от бараката на ПФта ДПФта и Nпефета и развърже чувалите . Доста от нас не допускаха толкова дълбока и баааавна корекция - аз също, като човек с ~ 8 годишно пряко наблюдение, няма как да знам със точност, но виж че се получи юли-августовската ми Sofix-картинка !
                    Може и тази да се окаже вярна за кратко.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение
                      Само една малка подробност пропускате, че тогава нямаше дивидент, а сега има
                      дали сме пропуснали тази подробност (за дивидента) или сме я предвидили ти няма как да знаеш

                      кажи сега как ги виждаш ти нещата след като знаеш и няма да пропуснеш същата подробност (дивидента, де) ................ нещо като дати и стойности ще посочиш ли?
                      НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
                        впечатлен съм и то силно впечатлен

                        браво

                        стискам палци прогнозата ти да се сбъдне не само защото имам акции, но и защото, ако познаеш ще затвориш "устите" (ще "вържеш" ръцете) на всички които говорят (пишат), че на БФБ технически анализ не може да се прави...

                        аз знам само нивата на съпротива нагоре --- сега на 1,40-1,44; после 1,60-1,65; след това 1,93-1,98 и т.н., но още не съм дорасъл да казвам на коя дата колко ще струва акцията .................. малък съм още за тези неща



                        Ще ти се изплъзна с аргумент, че съм "художник" , а за тях се знае за това , което са виждали - да не се е случвало и в повече от поколение ... !
                        И все пак сме във пазар !

                        Коментар


                        • Само една малка подробност пропускате, че тогава нямаше дивидент, а сега има

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                            Не я публикувам напразно ,- днес СМА100 - пресича 200 и сме в завършена седмица от как 50 го направи .- но не е препоръка , а наблюдение !
                            впечатлен съм и то силно впечатлен

                            браво

                            стискам палци прогнозата ти да се сбъдне не само защото имам акции, но и защото, ако познаеш ще затвориш "устите" (ще "вържеш" ръцете) на всички които говорят (пишат), че на БФБ технически анализ не може да се прави...

                            аз знам само нивата на съпротива нагоре --- сега на 1,40-1,44; после 1,60-1,65; след това 1,93-1,98 и т.н., но още не съм дорасъл да казвам на коя дата колко ще струва акцията .................. малък съм още за тези неща
                            НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                            Коментар


                            • Не я публикувам напразно ,- днес СМА100 - пресича 200 и сме в завършена седмица от как 50 го направи .- но не е препоръка , а наблюдение !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                                Дали е правилно ,- Да ! Но цар пазар кой може да го управлява?
                                Ориентировъчно може да се очакват тези движения , с отклонения породени от отчети/~30дни+/ и новини естествено.
                                ясно, ако се появи голям купувач по позицията цената може да се изстреля и по-бързо, ако се появи голям акционер на зор да излиза плана ти може да се промени, но общо взето, ако няма някакви "форсмажорни" обстоятелства очакваш подобно развитие на цената, нали?

                                днес 06.10.2016 акцията струва 1,40 лв.

                                до 30.10.2016 ще струва 1,57-1,60 лв.

                                до 31.12.2016 ще струва 1,80 лв.

                                до 31.03.2017 ще струва 2,20 лв.

                                остава да чакаме ................ седим и гледаме...

                                успех
                                НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X