IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Незнам кой какво мисли но на мен ми стана любимата акция тая година на БФБ мисля че ръста на цената ми повлия

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
      Тук е доста забавно

      Хихихи, тука работата е снощи правих кекс и нека всичко да да бъде точно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

        Здравей !
        Имам малко по различно виждане от теб .
        За мен Хим през последните няколко години е една от най-коректните компании на БФБ ( на много по-високо ниво от Огнян Донев и Софарма,където също съм акционер).
        Съгласен съм с теб относно коректността. Тук поне никой не е давал конкретни обещания, които после да не изпълнява, нито е ликвидирвал дивиденти за цяла година. Добро впечатление направиха и при търговото на газта където дадоха повече от справедлива цена, за разлика от Донев на съответните места.

        Но пък спрямо комуникациите и прозрачността са доста по зле от фармагрупата, факт.

        Така че общо взето за мен са на 1 плоскост като доверие.

        Коментар


        • Тук е доста забавно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

            Напълно съм съгласен с мнението ти Валка, не виждам къде се разминаваме?
            Аз бях този на цитирания от теб семинар, който попита Цачев защо пропуска ЦКБ при позитивни очаквания за фин.сектор. Цвети си хвали Мбат и излезлите на бфб през тях и съм му го казвал
            Да и аз казвам че голяма част от борсата ни е оплетена от групата на Химимпорт и листнати дружества и ПФ и ВФ и смятам че точно за това те имат вина за това че нищо не става на нашата борса, защото точно те до скоро държаха 3 компании в индекса дето се вика и 50% от ПФ и ВФ и много на брой листнати дружества.
            Да съгласен съм че от 2 години е последното пълно инфо за цялостното развитие за групата и това е свързано с липсата на интерес да се обясняват на инвеститорите.

            Не разбрах ти защо мислиш че си надуват цената? Защо не бутат ЦКБ и Зрънчо? Или това е някой голям фонд на Джим Роджърс който рязко е повярвал в компанията - не толкова заради резултатите а заради прозрачността и т.н. и случайно е помолил варненските ИП да му напазарят?

            е има и по-брутално предположение някой знае какво пише в консолидирания или в предложението за дивидент, за разлика от мен и теб
            Toни не си ме разбрал - не смятам ,че си надуват цената.
            Относно купувача ,като човек следящ почти всички информации свързани с БФБ естествено имам предположение за купувача - което не бих споделил.
            Относно ЦКБ и Зрънчо за мен резултатите там естествено са в съзвучие с резултатите на Хим - къде малко по-добри ,къде не . Тривиалната причина да се купуват повече Хим може да е просто ,че там имат по-малко акции.
            Акционерната структура при 3-те дружества в голяма степен е еднаква и всеки може да си прави изводи.
            Относно дивидента - надявам се да разпределят поне толкова ,колкото миналата година за двете емисии общо.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

              Здравей !
              Имам малко по различно виждане от теб .
              За мен Хим през последните няколко години е една от най-коректните компании на БФБ ( на много по-високо ниво от Огнян Донев и Софарма,където също съм акционер).
              Относно Цачев - гледах 1 уебинар за БФБ някъде в края на ноември миналата година – ами той въобще не спомена ХИМ и ЦКБ като компании с перспектива на БФБ. Просто той е пристрастен към компаниите на Елана и времето показва ,че е подвел последователите си.
              По подобен начин се отнасят и хората от кръга на вестник Капитал ,където робуват на стари схващания , много от статиите им са предубедени и не отчитат положителните промени в компаниите на Хим .
              Та тезата ми е ,че на малката ни борса има няколко кръга ,които се противопоставят взаимно и това е основната причина БФБ да е в това състояние.И доста от добрите проекти ,които биха довели до възход на БФБ просто се саботират типично по български.
              Според мен в момента ако не е възхода на ХИМ просто Софикс би се сринал на доста по-ниски нива и то не заради някакви обективни причини.
              Значението на Хим и дружествата около него е огромно за БФБ ( не случайно Хим-а е нарочен за флагман ) – сделките с близките дружества е доста повече от 50 % от целия оборот на БФБ през последните 6 месеца.
              Относно появата на г-н Керезов – моят коментар е „Думам ти дъще – сещай се снахо”
              На сайта на ХИМ има презентации на компанията през годините (последната е за 2016г.) – надявам се на новия сайт да има за 2018г.
              Това е накратко.
              Във форума понякога има доста ценни зрънца ,просто трябва да се отсеят от всичката плява.
              Естествено не е препоръка.
              Напълно съм съгласен с мнението ти Валка, не виждам къде се разминаваме?
              Аз бях този на цитирания от теб семинар, който попита Цачев защо пропуска ЦКБ при позитивни очаквания за фин.сектор. Цвети си хвали Мбат и излезлите на бфб през тях и съм му го казвал
              Да и аз казвам че голяма част от борсата ни е оплетена от групата на Химимпорт и листнати дружества и ПФ и ВФ и смятам че точно за това те имат вина за това че нищо не става на нашата борса, защото точно те до скоро държаха 3 компании в индекса дето се вика и 50% от ПФ и ВФ и много на брой листнати дружества.
              Да съгласен съм че от 2 години е последното пълно инфо за цялостното развитие за групата и това е свързано с липсата на интерес да се обясняват на инвеститорите.

              Не разбрах ти защо мислиш че си надуват цената? Защо не бутат ЦКБ и Зрънчо? Или това е някой голям фонд на Джим Роджърс който рязко е повярвал в компанията - не толкова заради резултатите а заради прозрачността и т.н. и случайно е помолил варненските ИП да му напазарят?

              е има и по-брутално предположение някой знае какво пише в консолидирания или в предложението за дивидент, за разлика от мен и теб
              Last edited by tony1975; 11.02.2018, 12:56.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                размишлявам си върху случващото се:

                - подкрепата е ужасно силна(почти не съм виждал нещо подобно в кратката си история на бфб)
                - ясно е че 2017 и 2018 ще са силни за финансовите компании а хим колкото и омешана структура да има си е в голяма степен фин.холдинг
                - слухове много, чак във ФБ фонд-мениджъри шеговито споменават таргет цена
                - дори Цвети Цачев, който не харесва хим, питан кои ще са топ 3 компании за 2018, каза че с този старт е вероятно хим да е една от тях
                - факт е и че обикновено появяванията на г-н Керезов са следвани от интересни събития
                - факт е че хим са групата, която има достатъчно кеш да направи каквото поиска на БФБ и се чудя защо до сега спаха или това е била целта в сянката на задаваща се корекция на запад да се предложи едни акции с гарантиран дивидент
                - факт е и че освен един сериозен каролец, предимно изкупуват варненски посредници
                Това което ме притеснява е отново липсата на прозрачност и яснота ЗАЩО, бфб не е мястото където ей така се хвърлят 20млн при положение че години не ти е дремело къде е акцията. Дали поскъпването не е червейчето канещо огладнелите спекуланти, а кукичката да са нови привилегировани акции?
                Всички предни повишения бяха свързани с близки ръстове при ЦКБ и Зрънчо, а сега нямаме такова нещо. ЦКБ расте по скоро с парите на продалите в Хим. Брутално купуващия не се интересува от чудесните резултати на ЦКБ, а преследва само и единствено Хим.

                Какво мислите за ставащото...дали на новия сайт няма да ни чака конспект на нова емисия и за това да е цялата надпревара с алчността?

                п.п. поста ми не е с цел дразнене на акционерите, защото и аз съм един от тях. По скоро искам да породя дебат даващ отговори или поне догатки, защото в тази група все още акционерите разчитат само на слухове и форумни приказки...
                Здравей !
                Имам малко по различно виждане от теб .
                За мен Хим през последните няколко години е една от най-коректните компании на БФБ ( на много по-високо ниво от Огнян Донев и Софарма,където също съм акционер).
                Относно Цачев - гледах 1 уебинар за БФБ някъде в края на ноември миналата година – ами той въобще не спомена ХИМ и ЦКБ като компании с перспектива на БФБ. Просто той е пристрастен към компаниите на Елана и времето показва ,че е подвел последователите си.
                По подобен начин се отнасят и хората от кръга на вестник Капитал ,където робуват на стари схващания , много от статиите им са предубедени и не отчитат положителните промени в компаниите на Хим .
                Та тезата ми е ,че на малката ни борса има няколко кръга ,които се противопоставят взаимно и това е основната причина БФБ да е в това състояние.И доста от добрите проекти ,които биха довели до възход на БФБ просто се саботират типично по български.
                Според мен в момента ако не е възхода на ХИМ просто Софикс би се сринал на доста по-ниски нива и то не заради някакви обективни причини.
                Значението на Хим и дружествата около него е огромно за БФБ ( не случайно Хим-а е нарочен за флагман ) – сделките с близките дружества е доста повече от 50 % от целия оборот на БФБ през последните 6 месеца.
                Относно появата на г-н Керезов – моят коментар е „Думам ти дъще – сещай се снахо”
                На сайта на ХИМ има презентации на компанията през годините (последната е за 2016г.) – надявам се на новия сайт да има за 2018г.
                Това е накратко.
                Във форума понякога има доста ценни зрънца ,просто трябва да се отсеят от всичката плява.
                Естествено не е препоръка.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                  Вместо да се пънете в анализи и прогнози, следвайте тренда и си гледайте кефа...!

                  Нали ако всички знаят какво ще стане, просто няма да стане....

                  По същата логика аз мога да предположа - ще направят двойно увеличение на капитала , за да започнат Белене......И какво от това ?

                  Много на сериозно сте се взели ....

                  Успех и късмет !
                  )))
                  Успех и на теб!

                  ако трябва да перефразирам Талеб тя и пуйката се вози по тренда преди Коледа и се кефи как се грижат за нея и я угояват.
                  Last edited by tony1975; 11.02.2018, 12:20.

                  Коментар


                  • Вместо да се пънете в анализи и прогнози, следвайте тренда и си гледайте кефа...!

                    Нали ако всички знаят какво ще стане, просто няма да стане....

                    По същата логика аз мога да предположа - ще направят двойно увеличение на капитала , за да започнат Белене......И какво от това ?

                    Много на сериозно сте се взели ....

                    Успех и късмет !

                    Коментар


                    • Не знам дали е така, но ми се струва, че забравяте онези 700 мио неразпределена печалба. Ако искат да купуват ЧЕЗ мисля, че могат да ги ползват.
                      Ако пуснат емисия нови акции мисля, че ще си ги запишат сами в по голямата част, както стана с последните увеличения, а и привилегиите така бяха.
                      Да си кажа може и да е тъпо, но да ги докарат до моята цена, не ме интересува защо се качва. Това е БФБ!
                      Last edited by polax; 11.02.2018, 12:05.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                        Тезата с нова емисия привилегировани е интересна, но някои детайли не се връзват. Колко трябва да е голяма тази емисия, че да е оправдано да вложиш 20 М само за да се вдигне цената? 200-300 М ? Повече? Пък и Керезов, мисля, ясно каза че не са те. А и за какво ще са тези пари? Дори да допуснем че ще се купува ЧЕЗ, едва ли някой се надява да набере тези пари от БФБ.
                        Макар че едни други са решили 100 М за кокошки да искат. Та знае ли човек.
                        Мисля, че не сте съвсем прав. г-н Керезов показа ясно само, че не се увеличава делът на мажо, което не значи че не са те Колко да е голяма емисията ли ами с техните 3 фонда на ПОК Съгласие и 3 фонда на ЦКБ и на техните приятели от ПОК Бъдеще и със десетките ВФ, част от които управляват директно, а на останалите просто са вляли кеш с указания какво да се купува, мисля че могат да запишат доста. Е може да клъвне и някой като НН и ДСК. За какво ще ги ползват ли - придобиване на продаваща се банка, ЧЕЗ, Летище София, а въобще разбрахме ли къде вложиха предните?
                        Дайте Вашите предположения за фундамента на това поскъпване точно от януари и да не ми разказва някой че чертичките са му го показали, моля!

                        Коментар


                        • Тезата с нова емисия привилегировани е интересна, но някои детайли не се връзват. Колко трябва да е голяма тази емисия, че да е оправдано да вложиш 20 М само за да се вдигне цената? 200-300 М ? Повече? Пък и Керезов, мисля, ясно каза че не са те. А и за какво ще са тези пари? Дори да допуснем че ще се купува ЧЕЗ, едва ли някой се надява да набере тези пари от БФБ.
                          Макар че едни други са решили 100 М за кокошки да искат. Та знае ли човек.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                            Като цяло съгласен с разсъжденията.
                            Може би, на малко по различно мнение относно ЦКБ. Според мен ЦКБ расте не с парите от Хим, а купувачите са като цяло едни и същи при двете. Вярно, не с такава агресия при покупките, но такъв обем и такъв ръст в цената не помня отдавна при банката. Да, пари при продажба на Хим се освобождават, но защо те не се насочват видимо и към други акции, а само към ЦКБ?!
                            И още едно предположение за случващото се с Хим - да не би кандидатът за купувач на ЧЕЗ да не е Интерком груп ЕАД, а Интерком груп ООД?! Малка, но съществена разлика има...
                            Ако ще и ЕТ "Интерком груп" да е !
                            Само да уважи по право дребните акционери, като раздаде дивидент и предложи обратно изкупуване с 10 % бонус...

                            пп Днес си разгледах портфейла и се оказа, че съм много доволен от видяното....Затова не правя екселски таблици, кръгчета и колонки ...
                            Кефа е да видиш тримесечния ръст накуп !

                            Браво!
                            Last edited by RUBLA; 11.02.2018, 12:29.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              размишлявам си върху случващото се:

                              - подкрепата е ужасно силна(почти не съм виждал нещо подобно в кратката си история на бфб)
                              - ясно е че 2017 и 2018 ще са силни за финансовите компании а хим колкото и омешана структура да има си е в голяма степен фин.холдинг
                              - слухове много, чак във ФБ фонд-мениджъри шеговито споменават таргет цена
                              - дори Цвети Цачев, който не харесва хим, питан кои ще са топ 3 компании за 2018, каза че с този старт е вероятно хим да е една от тях
                              - факт е и че обикновено появяванията на г-н Керезов са следвани от интересни събития
                              - факт е че хим са групата, която има достатъчно кеш да направи каквото поиска на БФБ и се чудя защо до сега спаха или това е била целта в сянката на задаваща се корекция на запад да се предложи едни акции с гарантиран дивидент
                              - факт е и че освен един сериозен каролец, предимно изкупуват варненски посредници
                              Това което ме притеснява е отново липсата на прозрачност и яснота ЗАЩО, бфб не е мястото където ей така се хвърлят 20млн при положение че години не ти е дремело къде е акцията. Дали поскъпването не е червейчето канещо огладнелите спекуланти, а кукичката да са нови привилегировани акции?
                              Всички предни повишения бяха свързани с близки ръстове при ЦКБ и Зрънчо, а сега нямаме такова нещо. ЦКБ расте по скоро с парите на продалите в Хим. Брутално купуващия не се интересува от чудесните резултати на ЦКБ, а преследва само и единствено Хим.

                              Какво мислите за ставащото...дали на новия сайт няма да ни чака конспект на нова емисия и за това да е цялата надпревара с алчността?

                              п.п. поста ми не е с цел дразнене на акционерите, защото и аз съм един от тях. По скоро искам да породя дебат даващ отговори или поне догатки, защото в тази група все още акционерите разчитат само на слухове и форумни приказки...
                              Щом ги няма Монти и Ташунко сапа на хоризонта свиркай си.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                размишлявам си върху случващото се:

                                - подкрепата е ужасно силна(почти не съм виждал нещо подобно в кратката си история на бфб)
                                - ясно е че 2017 и 2018 ще са силни за финансовите компании а хим колкото и омешана структура да има си е в голяма степен фин.холдинг
                                - слухове много, чак във ФБ фонд-мениджъри шеговито споменават таргет цена
                                - дори Цвети Цачев, който не харесва хим, питан кои ще са топ 3 компании за 2018, каза че с този старт е вероятно хим да е една от тях
                                - факт е и че обикновено появяванията на г-н Керезов са следвани от интересни събития
                                - факт е че хим са групата, която има достатъчно кеш да направи каквото поиска на БФБ и се чудя защо до сега спаха или това е била целта в сянката на задаваща се корекция на запад да се предложи едни акции с гарантиран дивидент
                                - факт е и че освен един сериозен каролец, предимно изкупуват варненски посредници
                                Това което ме притеснява е отново липсата на прозрачност и яснота ЗАЩО, бфб не е мястото където ей така се хвърлят 20млн при положение че години не ти е дремело къде е акцията. Дали поскъпването не е червейчето канещо огладнелите спекуланти, а кукичката да са нови привилегировани акции?
                                Всички предни повишения бяха свързани с близки ръстове при ЦКБ и Зрънчо, а сега нямаме такова нещо. ЦКБ расте по скоро с парите на продалите в Хим. Брутално купуващия не се интересува от чудесните резултати на ЦКБ, а преследва само и единствено Хим.

                                Какво мислите за ставащото...дали на новия сайт няма да ни чака конспект на нова емисия и за това да е цялата надпревара с алчността?

                                п.п. поста ми не е с цел дразнене на акционерите, защото и аз съм един от тях. По скоро искам да породя дебат даващ отговори или поне догатки, защото в тази група все още акционерите разчитат само на слухове и форумни приказки...
                                Като цяло съгласен с разсъжденията.
                                Може би, на малко по различно мнение относно ЦКБ. Според мен ЦКБ расте не с парите от Хим, а купувачите са като цяло едни и същи при двете. Вярно, не с такава агресия при покупките, но такъв обем и такъв ръст в цената не помня отдавна при банката. Да, пари при продажба на Хим се освобождават, но защо те не се насочват видимо и към други акции, а само към ЦКБ?!
                                И още едно предположение за случващото се с Хим - да не би кандидатът за купувач на ЧЕЗ да не е Интерком груп ЕАД, а Интерком груп ООД?! Малка, но съществена разлика има...

                                Коментар

                                Working...
                                X