IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Мисля че 2,40 а не 2,30 е новото ниво което устройва батковците.. при положение че купуваха на 2,37-2,39 при последното покачване.. За над 2,40 нямам идея дали са били те или надъхани спекуланти.. ако някой е имал продажби там може да сподели..
    При мен ,каролец купи 20т на 2,50.
    _______________________________
    Щедро сееш, едро жънеш.

    Коментар


    • Аз мисля така: натрупаната печалба изцяло отива за вдигане на капитала и на всяка 1 акция се раздава по 1,25 допълнителни....може би така ми се иска !!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

        Мисля, че увеличение от пазара трудно ще мине освен, ако не си го запишат сами.
        Иска ми се да раздадат част от печалбата, а с останалата да увеличат капитала 1:1
        Е до към 15 май трябва да очакваме поканата. От нея ще се разберат евентуално инертесни неща (ако такива има въобще). До тогава ще си гризем ноктите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение

          Привет,

          Ако, евентуално има увеличение:

          1. Вариант 1 - увеличение на капитала за сметка на неразпределена печалба ?!
          2. Вариант 2 - увеличение на капитала срещу заплащане на новоиздадените акции ?!
          Мисля, че увеличение от пазара трудно ще мине освен, ако не си го запишат сами.
          Иска ми се да раздадат част от печалбата, а с останалата да увеличат капитала 1:1, ако имат такива намерения
          Last edited by polax; 19.04.2018, 18:26.

          Коментар


          • С много малко и цената е отишла над 4 лева

            Коментар


            • Затишие преди буря.
              Най - ликвидната позиция на БФБ, няма сделка.
              Явно повече започнаха да се досещат какво ще стане

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                Мисля че 2,40 а не 2,30 е новото ниво което устройва батковците.. при положение че купуваха на 2,37-2,39 при последното покачване.. За над 2,40 нямам идея дали са били те или надъхани спекуланти.. ако някой е имал продажби там може да сподели..
                Според теб при средна цена от 2,40 вдигането на капитала как го виждаш ? Благодаря

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  Мисля че 2,40 а не 2,30 е новото ниво което устройва батковците.. при положение че купуваха на 2,37-2,39 при последното покачване.. За над 2,40 нямам идея дали са били те или надъхани спекуланти.. ако някой е имал продажби там може да сподели..
                  аз съм продавал по малко от 2,38 до 2,55 и са купували абв инвестиции , карол , обб банк
                  бавно и тихо нагоре

                  Коментар


                  • Мисля че 2,40 а не 2,30 е новото ниво което устройва батковците.. при положение че купуваха на 2,37-2,39 при последното покачване.. За над 2,40 нямам идея дали са били те или надъхани спекуланти.. ако някой е имал продажби там може да сподели..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                      аз пък бях писал още преди 2 месеца, че "големия купувач" не иска и няма да допусне цената да падне под 2.30 .............. тази цена си го устройва и това е...

                      на "големия купувач" нито му трябва по-висока цена, нито му трябва да купува повече акции .................. просто не иска цената да е под 2.30



                      в началото на годината цената я закараха до 2,45 ........ след което върна на 2,32-2,33 където "големия купувач" подкрепи и няколко по-дребни закараха цената на 2,60

                      сегашното ново покачване до 2,47 бе в отговор на онова 2,16 което се случи в края на март ................ но средата на двата пика пак е 2,30

                      защо точно над 2,30 се крепи нямам никаква идея ............... по-точно имам идея защо се държи цената над 2,30 и много пъти вече писах, че според мен на ОСА ще се гласува за увеличение на капитала

                      преди 3 месеца бяхме на настоящите нива и сега отново сме на същите нива ................ за тези 3 месеца доходността е 2%

                      6C4/CHIM 2.42
                      Актуално към 15:54/18.04.2018 г.

                      ||||||От началото на годината
                      2574
                      4211562
                      10 046 013,66
                      +2,11%
                      2,16
                      2,39
                      2,60

                      на "око" ми се струва, че средно претеглената пазарна цена за последните 3 месеца удовлетворява мераците на "големия купувач" ......................... а "средно претеглената пазарна цена за последните 3 месеца" е необходима за да се изчисли цената на която ще се определи стойността на новите акции при увеличение на капитала

                      не очаквам от големия нито да бута акцията нагоре, нито да допусне "дълго, продължително и дълбоко" падане под 2,30 .............. с две думи ще се в рейндж поне още месец...

                      не е препоръка за покупка или продажба на акции на ХИМ - не разполагам с никаква информация - всичко горенаписано е плод на моята фантазия

                      успех на всички инвеститори и спекуланти
                      Привет,

                      Ако, евентуално има увеличение:

                      1. Вариант 1 - увеличение на капитала за сметка на неразпределена печалба ?!
                      2. Вариант 2 - увеличение на капитала срещу заплащане на новоиздадените акции ?!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение
                        Бях писал по-долу, за съмнение, че вдигнаха цената от 2,20 на 2,47 за да мине пакет или за да не падне под 2.20 ?
                        аз пък бях писал още преди 2 месеца, че "големия купувач" не иска и няма да допусне цената да падне под 2.30 .............. тази цена си го устройва и това е...

                        на "големия купувач" нито му трябва по-висока цена, нито му трябва да купува повече акции .................. просто не иска цената да е под 2.30

                        Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение
                        В началото на годината , цената я "изстреляха" до 2.60 и след това я оставиха на свободно падане. Предполагам, че гонят някаква цена или за да минат пакети или са намислили нещо на събранието ;-)
                        в началото на годината цената я закараха до 2,45 ........ след което върна на 2,32-2,33 където "големия купувач" подкрепи и няколко по-дребни закараха цената на 2,60

                        сегашното ново покачване до 2,47 бе в отговор на онова 2,16 което се случи в края на март ................ но средата на двата пика пак е 2,30

                        защо точно над 2,30 се крепи нямам никаква идея ............... по-точно имам идея защо се държи цената над 2,30 и много пъти вече писах, че според мен на ОСА ще се гласува за увеличение на капитала

                        преди 3 месеца бяхме на настоящите нива и сега отново сме на същите нива ................ за тези 3 месеца доходността е 2%

                        6C4/CHIM 2.42
                        Актуално към 15:54/18.04.2018 г.

                        ||||||От началото на годината
                        2574
                        4211562
                        10 046 013,66
                        +2,11%
                        2,16
                        2,39
                        2,60

                        на "око" ми се струва, че средно претеглената пазарна цена за последните 3 месеца удовлетворява мераците на "големия купувач" ......................... а "средно претеглената пазарна цена за последните 3 месеца" е необходима за да се изчисли цената на която ще се определи стойността на новите акции при увеличение на капитала

                        не очаквам от големия нито да бута акцията нагоре, нито да допусне "дълго, продължително и дълбоко" падане под 2,30 .............. с две думи ще се в рейндж поне още месец...

                        не е препоръка за покупка или продажба на акции на ХИМ - не разполагам с никаква информация - всичко горенаписано е плод на моята фантазия

                        успех на всички инвеститори и спекуланти
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                          Митьо, немаш равен...
                          Бъзикай се ;-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение

                            При добра цена, допълвам, но имах друго предвид. Бях писал по-долу, за съмнение, че вдигнаха цената от 2,20 на 2,47 за да мине пакет или за да не падне под 2.20 ?!
                            Митьо, немаш равен...

                            Коментар


                            • В началото на годината , цената я "изстреляха" до 2.60 и след това я оставиха на свободно падане. Предполагам, че гонят някаква цена или за да минат пакети или са намислили нещо на събранието ;-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                                защо трябва да пада цената? ............. искаш да купиш ли?
                                При добра цена, допълвам, но имах друго предвид. Бях писал по-долу, за съмнение, че вдигнаха цената от 2,20 на 2,47 за да мине пакет или за да не падне под 2.20 ?!

                                Коментар

                                Working...
                                X