IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • и малко по разширено с местата за ползване

    http://www.baglietto.com/en/yacht/mr-t/

    Коментар


    • Полки, онази си е аматьорска от където и да е погледнеш, но що да не се пробват със следващият клас преди да стигнат до "Хедовете", например нещо от последните италиански хибридки

      -http://www.baglietto.com/en/yacht/46m-my-only-one/
      http://www.baglietto.com/en/yacht/46m-my-only-one/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
        като изключим че ще има увеличение,останалите разсъждения са суперточни според мен!
        остави ги останалите расъждения, а се фокусирай върху темата за увеличение ................ че това е основното...

        9 години минаха от последното увеличение на капитала ............. тогавашните акции ги платих по 2,22 и дори купих доста права за да запиша два пъти повече

        за тези 9 години получих десетина дивидента ................ а като се съберат получените дивиденти и продажбите на акции които направих сумата отива по над 4 лв. на акция ............... "играта" с акциите на ХИМ през годините няма да я смятам

        видя се какво е взел всеки инвеститор който е записал преди 9 години привилегировани и сега ако продаде какво ще получи ---> печалба е почти 2 лв. на акция .................. сега да видим сметката на мажоритаря:

        взел е по 2,22 лв./акция .......... после е върнал 1,60 и печалбата му към днешна дата е 60 ст.

        оставяме на страна, че през тези 9 години мажоритаря е "въртял парите в центрофугата" и е спечелил от това, но на страна оставихме и факта, че аз също съм "въртял" акциите по един или друг начин

        на предновогодишният банкет (за който наскоро ти писа) , според мен мажо се е чесъл зад врата и си е казал:

        "някакъв измислен форумен смешник с ник 'полки' вече е на печалба от акциите които му продадох преди 9 години ....... не е ли време да закарам цената на 2,30 и пак да му пребера парите които направи от мен през изминалите години?"

        ти как мислиш, скоти? на този предновогодишен банкет мажо за офицерската чест ли се е питал или от къде да си набави парите за новата яхта? ............. някъде по онова време след увеличение на капитала се появи онази хубава яхта по която всеки въздишаше, май?

        не е препоръка на покупки и продажби на акции на ХИМ --- не е препоръка и за увеличение на капитала на ХИМ
        Last edited by polki; 21.04.2018, 00:43.
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение
          Тук, цената се заинати/закотви и не мърда :-)
          То цялото бфб е така чакаме юни разпродажбите покрай ipo то и после наесен с песен!

          Коментар


          • Тук, цената се заинати/закотви и не мърда :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
              Без много смислено е това но да видим какво са ни измислили още месец търпение и поне за дивидента ще разберем
              Това не е ли лошо постоянно да ни измислят?От нас нищо не зависи освен да лаем по форумите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                Без много смислено е това но да видим какво са ни измислили още месец търпение и поне за дивидента ще разберем
                Ами нали си гадаем тук

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hris0 Hrist0v Разгледай мнение
                  A вариант 3 нова емисия привилегировани акции с гарантиран дивидент?
                  Без много смислено е това но да видим какво са ни измислили още месец търпение и поне за дивидента ще разберем

                  Коментар


                  • A вариант 3 нова емисия привилегировани акции с гарантиран дивидент?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                      аз пък бях писал още преди 2 месеца, че "големия купувач" не иска и няма да допусне цената да падне под 2.30 .............. тази цена си го устройва и това е...

                      на "големия купувач" нито му трябва по-висока цена, нито му трябва да купува повече акции .................. просто не иска цената да е под 2.30



                      в началото на годината цената я закараха до 2,45 ........ след което върна на 2,32-2,33 където "големия купувач" подкрепи и няколко по-дребни закараха цената на 2,60

                      сегашното ново покачване до 2,47 бе в отговор на онова 2,16 което се случи в края на март ................ но средата на двата пика пак е 2,30

                      защо точно над 2,30 се крепи нямам никаква идея ............... по-точно имам идея защо се държи цената над 2,30 и много пъти вече писах, че според мен на ОСА ще се гласува за увеличение на капитала

                      преди 3 месеца бяхме на настоящите нива и сега отново сме на същите нива ................ за тези 3 месеца доходността е 2%

                      6C4/CHIM 2.42
                      Актуално към 15:54/18.04.2018 г.

                      ||||||От началото на годината
                      2574
                      4211562
                      10 046 013,66
                      +2,11%
                      2,16
                      2,39
                      2,60

                      на "око" ми се струва, че средно претеглената пазарна цена за последните 3 месеца удовлетворява мераците на "големия купувач" ......................... а "средно претеглената пазарна цена за последните 3 месеца" е необходима за да се изчисли цената на която ще се определи стойността на новите акции при увеличение на капитала

                      не очаквам от големия нито да бута акцията нагоре, нито да допусне "дълго, продължително и дълбоко" падане под 2,30 .............. с две думи ще се в рейндж поне още месец...

                      не е препоръка за покупка или продажба на акции на ХИМ - не разполагам с никаква информация - всичко горенаписано е плод на моята фантазия

                      успех на всички инвеститори и спекуланти
                      като изключим че ще има увеличение,останалите разсъждения са суперточни според мен!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение

                        Привет,

                        Ако, евентуално има увеличение:

                        1. Вариант 1 - увеличение на капитала за сметка на неразпределена печалба ?!
                        2. Вариант 2 - увеличение на капитала срещу заплащане на новоиздадените акции ?!
                        всички биха се радвали и останали доволни на вариант 1, но батко го устройва вариант 2

                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                          Сега ще излезе че никой не е продавал на Батко ли.........
                          ако кажеш през кой посредник купува батко съм сигурен, че ще се включат доста хора...
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                            Сега ще излезе че никой не е продавал на Батко ли.........
                            А кой е батко?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Мигел Разгледай мнение
                              При мен ,каролец купи 20т на 2,50.
                              Сега ще излезе че никой не е продавал на Батко ли.........

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение

                                Привет,

                                Ако, евентуално има увеличение:

                                1. Вариант 1 - увеличение на капитала за сметка на неразпределена печалба ?!
                                2. Вариант 2 - увеличение на капитала срещу заплащане на новоиздадените акции ?!
                                Вариант 3 нито едно от двете според мен!

                                Коментар

                                Working...
                                X