IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kerezov Разгледай мнение
    Давай г-н Онаклиев - питай
    Здравейте, г-н Керезов,
    първо да уточним - намеренията ми са добри и не включват повече от здрависване на мъжка ръка! Моят въпрос щеше да бъде за бозата, но като гледам всеки от колегите ме е изпреварил по свой начин - да обобщя: в краен случай, ще кандисат и на още акции. Да си задам въпроса, че тук темпото расте като цена: Защо да пълним душни зали, като тук така приятно си общуваме? Каним тези, които искат да ни чуят на ОС, да заповядат тук, нека се чувстват у дома си Поздрави !
    Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hris0 Hrist0v Разгледай мнение

      Не е срамно да не ти отговорят, срамно е да не попиташ
      И ти си прав
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kerezov Разгледай мнение
        До Dimitar1978

        Колега,
        На първия въпрос - всеки ден обмисляме много неща, само че ако не си забравил при нас правилота е да обявяваме неща които са се случили или ще се случат. Що се отнася до втория ти въпрос, прочети още веднъж моя отговор
        Ясно е, че нищо не е ясно!
        Не се заяждам !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Нали не очакваш Керезов да ти отгвори на подобен въпрос, дори и да знае отговора
          Не е срамно да не ти отговорят, срамно е да не попиташ

          Коментар


          • До Dimitar1978

            Колега,
            На първия въпрос - всеки ден обмисляме много неща, само че ако не си забравил при нас правилота е да обявяваме неща които са се случили или ще се случат. Що се отнася до втория ти въпрос, прочети още веднъж моя отговор

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hris0 Hrist0v Разгледай мнение
              Малко еднообразно стана всичко с този дивидент. Вече стана ясно, че компанията има за цел да развива дивидентна политика и мисля, че темата е приключена. По-интересното е дали се предвижда увеличение на капитала?
              Нали не очакваш Керезов да ти отгвори на подобен въпрос, дори и да знае отговора
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Малко еднообразно стана всичко с този дивидент. Вече стана ясно, че компанията има за цел да развива дивидентна политика и мисля, че темата е приключена. По-интересното е дали се предвижда увеличение на капитала?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kerezov Разгледай мнение
                  И отново апелирам към Вас - присъствайте на годишното ОС и задавайте там своите въпроси. Така ще чуете повече отговори, а сега сигурно съм пропуснал някой въпрос
                  Привет,

                  Моите въпроси пропуснахте ;-)

                  Коментар


                  • И отново апелирам към Вас - присъствайте на годишното ОС и задавайте там своите въпроси. Така ще чуете повече отговори, а сега сигурно съм пропуснал някой въпрос

                    Коментар


                    • Уважаеми колеги,
                      Обикновено при Вас става " подай пръст, за да ти отхапят ръката от рамото". Искам правилно да ме разберете - не ми е възможно да стоя постоянно във форума. Понякога правите изчисления, които имат смисъл единствено за вас, а сега не си правите труда да пресметнете сумата на изплатения и предстоящия дивидент към резултата от 2016 и 2017 години. Що се отнася до прогнозите - веднъж съм правил прогноза - при листването на борсата и бях обвинен в неточност на прогнозата, спрямо окончателния резултат - на индивидуално ниво, разликата беше 0,18%, а на консолидирана база - 0,11% и от тогава се въздържам от прогнози

                      Коментар


                      • Привет на Всички,

                        Имам следните въпроси към г-н Керезов:

                        1. Обмисляте ли увеличение на капитала за сметка на неразпределената печалба или Вариант 2 - увеличение на капитала чрез издаване на нови срещу заплащане ?
                        2. Защо променихте % на разпределение на дивидента ? Предната година бе % от печалбата, а сега е пропорционално на увеличението на печалбата ?

                        Благодаря предварително !

                        Коментар


                        • Уважаеми г-н Керезов, защо се чакаше до възможния последен момент да се даде информацията за дивидента? Не считате ли, че компанията трябва да подобри обратната връзка към инвеститорите - най-вече за бъдещи планове за развитие?

                          ПП. Сега видях и коментара на @vigilant
                          Last edited by конфуций; 31.05.2018, 16:11.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kerezov Разгледай мнение
                            Честно казано, подобна опция не е обсъждана. подобна опция би трябвало да означава, че първия дивидент следва да бъде авансов, а втория - изравнителен.
                            Благодаря - откровен, както винаги. Желая успех!
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • г-н Керезов, след като казахте "А" с желанието за споделяне на част от печалбата с малките акционери, ще продължите ли в този дух с мерки за по-прозрачна политика, като примерно обявяване на прогнозни резултати?

                              Коментар


                              • На първия от въпросите отговорих, а що се отнася до втория - твоето предложение колега означава една година напред да се знае сумата на предстоящия дивидент, а това извинявай, но и Нострадамус май няма как да го предвиди.

                                Коментар

                                Working...
                                X