IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

    Големи купувач за сега крепи цената но няма и много продвачи,всички знаем обаче,че след малко повече от седмица картината ще се промени.
    Аз пък виждам нещата по друг начин - купувачът (който определено не е малък с оглед извадените за няколко месеца кинти) прави едни номера, които ловците наричат курт-капан - който влезе вътре на тънка цена - добре дошло.
    Тенденцията е ясна, просто е избрана определена стратегия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hris0 Hrist0v Разгледай мнение

      Какво ще има след седмица?
      Ще се търгуват без право на дивидент.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

        Големи купувач за сега крепи цената но няма и много продвачи,всички знаем обаче,че след малко повече от седмица картината ще се промени.
        Какво ще има след седмица?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

          интересно инфо даваш и има голяма вероятност да се окажеш прав ............ но винаги има поне едно НО

          - защо пети месец цената се държи на системи на 2,30??? ............. вместо на 3,60 например ................ или според теб "мажо иска да го излъска и сподели скъпо на 2,30???"

          - защо ХИМ-а не обяви едно обратно изкупуване и не предостави тези акции на "новия партньор"? ............. като по този начин ще донесе печалба на всичките си акционери...

          - "големия купувач от последните 5 месеца" едва едва удържа тези 2,30, но все пак ги удържа геройски - не може да се отрече ................ както не може да се отрече, че мажо може да закара цената къде си поиска

          според мен нещата са на кантар --- цената за няколко борсови сесии може да отиде на така бленуваните от мнозина тук 3 лева, но и за една сесия може да слезе под двата лева

          "големия купувач от последните 5 месеца" оттегли ли се положението ще стане грозно, много грозно

          нямам акции, но ми се иска мажо да не оставя отново цената на акцията на произвола на съдбата...
          Големи купувач за сега крепи цената но няма и много продвачи,всички знаем обаче,че след малко повече от седмица картината ще се промени.

          Коментар


          • УВЕДОМЛЕНИЕ

            за разпределение на дивидент на акционерите по издадените обикновени акции от капитала на Химимпорт АД


            Общото събрание на акционерите на „ХИМИМПОРТ” АД, проведено на 29 юни 2018 г., прие предложението на Управителния съвет за изплащане на дивидент на акционерите по издадените обикновени акции от капитала на Дружеството, като разпределя част от печалбата за 2017 г. за брутен дивидент от 0.063 лв. (шест цяло и три стотинки) за една обикновена акция, като общата сума на дивидента за 2017 г. е в размер на 15 097 714 лева (петнадесет милиона деветдесет и седем хиляди седемстотин и четиринадесет лева). Право на дивидент, съгласно чл. 115в, ал. 3 от ЗППЦК, имат притежателите на обикновени акции към 14-тия ден след датата на общото събрание , а именно 13 юли 2018 г.

            Гласувания дивидент се изплаща в 3-месечен срок от датата на провеждане на Общото събрание, съгласно изискванията на нормативните актове и на правилника на „Централния депозитар“ АД. Акционерите, имащи открити клиентски сметки при инвестиционни посредници, ще получат гарантирания дивидент чрез съответния инвестиционен посредник, а за акционери без сметки при инвестиционни посредници – чрез клоновете на „Централна Кооперативна Банка” АД в страната.

            Остатъкът от нетната печалба на Дружеството за 2017 г., в размер на 23 878 617,45 лв. (двадесет и три хилди осемстотин седемдесет и осем хиляди шестотин и седемнадесет лева и четирдесет и пет стотинки), съгласно Годишния финансов отчет на Дружеството за 2017 г., след приспадане на дължимата сума за изплащане на дивидента по обикновените акции за 2017 г. на Дружеството, да се отнесе като неразпределен положителен финансов резултат (печалба).
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
              А мажо иска да го излъска и сподели скъпо със стратегически партньор.

              При очакван ръст на печалбата и повишен пропорционално дивидент и предното ми писание за партньор,очаквам скоро 3лв.
              интересно инфо даваш и има голяма вероятност да се окажеш прав ............ но винаги има поне едно НО

              - защо пети месец цената се държи на системи на 2,30??? ............. вместо на 3,60 например ................ или според теб "мажо иска да го излъска и сподели скъпо на 2,30???"

              - защо ХИМ-а не обяви едно обратно изкупуване и не предостави тези акции на "новия партньор"? ............. като по този начин ще донесе печалба на всичките си акционери...

              - "големия купувач от последните 5 месеца" едва едва удържа тези 2,30, но все пак ги удържа геройски - не може да се отрече ................ както не може да се отрече, че мажо може да закара цената къде си поиска

              според мен нещата са на кантар --- цената за няколко борсови сесии може да отиде на така бленуваните от мнозина тук 3 лева, но и за една сесия може да слезе под двата лева

              "големия купувач от последните 5 месеца" оттегли ли се положението ще стане грозно, много грозно

              нямам акции, но ми се иска мажо да не оставя отново цената на акцията на произвола на съдбата...
              НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Гледах гласувалите, не разпознавам доверен форумец който да сподели инфо, съжалявам.
                Ами селвай...
                М.... . ш..... ..й.о!

                Коментар


                • Гледах гласувалите, не разпознавам доверен форумец който да сподели инфо, съжалявам.

                  Коментар


                  • Да не сте се объркАли малко....
                    Тва се отнася за ЗХБГ....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Ако инфото от ОСА е вярно, то мисля че първо трябва да стигнат цената си от ИПО-то и малко от горе и едва тогава да ми мислят за стратегически партньор
                      +1

                      Коментар


                      • Протокола от ОСА

                        Коментар


                        • Привет,

                          http://www.x3news.com/?page=Company&BULSTAT=000627519

                          Коментар


                          • Дано не прозвучи песимистично, но това, че някой си търси партньор, съвсем не значи, че ще го намери. И аз си търся манекенка-милионерка за партньор, ама няма ...... Иначе не е толкова лошо тук, даже е бидчета съм заредил
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              Ако инфото от ОСА е вярно, то мисля че първо трябва да стигнат цената си от ИПО-то и малко от горе и едва тогава да ми мислят за стратегически партньор
                              Разумно е действията да се развиват паралелно .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Ако инфото от ОСА е вярно, то мисля че първо трябва да стигнат цената си от ИПО-то и малко от горе и едва тогава да ми мислят за стратегически партньор
                                +1

                                Коментар

                                Working...
                                X