Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
Collapse

503 Service Unavailable

No server is available to handle this request.
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

    Добре Полки, отказвам се и за всичко си прав, но с 1 изключение: С айран няма да стане работата .
    може и да се разберем по тази точка ........... не съм пълен въздържател ......... пия по специални поводи и средно изпивам 500-700 мл. твърд алкохол годишно

    ------------

    пиши по темата, моля ........... на кой са нужни глупостите в предния пост??? .......... утре сутринта модито ще ги изтрие така или иначе...
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

      наздраве ............. току що отпих от айряна ............ знаеш, че не пия алкохол



      твое мнение



      нормално е да имат мнение

      според Гьоте .......... най-смешното желание е да се харесаш на хората

      аз не живея за хората .......... изобщо не ме интересува хорското мнение ......... данък "обществено мнение" не плащам



      радвам се за което ............ добре, че са възпитани хората за да доживея до днес



      щом имаш сходни виждания за външните пазари скъсявай ти ............ мен това какво ме касае?



      на мен не са ми дали бонус и затова не знам каква е годишнината .......... желая им още 80 г. ........... и тогава дано не ме забравят като раздават бонуси да ме включат в списъците



      толкова си бил изнервен от забележката ми за подходящата дума в началото на изречението, че чак не си разбрал какво съм написал в края на поста

      това не е мой проблем, разбира се

      ако искаш да обсъдим и къде ти е G-точката



      ти нищо не си разбрал а нещата се случиха пред теб , уж

      това е лошата вест която ви спестих, но явно ще трябва да ти я съобщя ............... никой ПФ не влезна с ХИМ-чета ........ някои ПФ вкараха и пари ....... когато ПФ излиза навярно ще иска да си вземе това което е менкал, а кеша ще се връща в кеш .......... хайде познай от къде ще дойде кеша

      ПФ от ХИМ-групата не пожелаха да влезнат при Никиту ............ а в даден момент останалите ПФ могат да решат, че искат да ударят конкуренцията и да кажат на Никиту да продава ХИМ ........... знам ли им игрите какви са .......... абе, те си знаят ........ да се оправят...

      който има акции да си ги мисли ........ аз акции нямам и не давам съвети на хората какво да предприемат с парите си...
      Добре Полки, отказвам се и за всичко си прав, но с 1 изключение: С айран няма да стане работата .
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

        Наздраве, Полки .
        наздраве ............. току що отпих от айряна ............ знаеш, че не пия алкохол

        Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Защо така все с лошо бе човек, твърде арогантно се държиш .
        твое мнение

        Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Все говориш за хората какви били, но нали осъзнаваш, че и те имат изградено мнение за теб.
        нормално е да имат мнение

        според Гьоте .......... най-смешното желание е да се харесаш на хората

        аз не живея за хората .......... изобщо не ме интересува хорското мнение ......... данък "обществено мнение" не плащам

        Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Само възпитанието на някои от тях те предпазва.
        радвам се за което ............ добре, че са възпитани хората за да доживея до днес

        Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Разбирам, че имаме много сходни виждания относно зависимостта на Химимпорт от външните пазари. В такъв случай, защо не скъсиш Дакса примерно и да прибереш стотици %, а трябва да чакаш 1-2-3 години, за да купиш този шит по-евтино с някакви %?
        щом имаш сходни виждания за външните пазари скъсявай ти ............ мен това какво ме касае?

        Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Софарма не празнува 80, а 85 години.
        на мен не са ми дали бонус и затова не знам каква е годишнината .......... желая им още 80 г. ........... и тогава дано не ме забравят като раздават бонуси да ме включат в списъците

        Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        "Равновестната точка" тук не бе на 1,80, а по-ниско.
        толкова си бил изнервен от забележката ми за подходящата дума в началото на изречението, че чак не си разбрал какво съм написал в края на поста

        това не е мой проблем, разбира се

        ако искаш да обсъдим и къде ти е G-точката

        Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        "Никиту" не държи абсолютно нищо тук, нито е купувал кой знае какво - държат ги ПФ. "Менкаха си ги" - хубава приказка .
        ти нищо не си разбрал а нещата се случиха пред теб , уж

        това е лошата вест която ви спестих, но явно ще трябва да ти я съобщя ............... никой ПФ не влезна с ХИМ-чета ........ някои ПФ вкараха и пари ....... когато ПФ излиза навярно ще иска да си вземе това което е менкал, а кеша ще се връща в кеш .......... хайде познай от къде ще дойде кеша

        ПФ от ХИМ-групата не пожелаха да влезнат при Никиту ............ а в даден момент останалите ПФ могат да решат, че искат да ударят конкуренцията и да кажат на Никиту да продава ХИМ ........... знам ли им игрите какви са .......... абе, те си знаят ........ да се оправят...

        който има акции да си ги мисли ........ аз акции нямам и не давам съвети на хората какво да предприемат с парите си...
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

          НЕправилно съставяш изреченията ............
          Наздраве, Полки .

          Защо така все с лошо бе човек, твърде арогантно се държиш . Все говориш за хората какви били, но нали осъзнаваш, че и те имат изградено мнение за теб? Само възпитанието на някои от тях те предпазва.
          Разбирам, че имаме много сходни виждания относно зависимостта на Химимпорт от външните пазари. В такъв случай, защо не скъсиш Дакса примерно и да прибереш стотици %, а трябва да чакаш 1-2-3 години, за да купиш този шит по-евтино с някакви %?
          Софарма не празнува 80, а 85 години.
          "Равновестната точка" тук не бе на 1,80, а по-ниско.
          "Никиту" не държи абсолютно нищо тук, нито е купувал кой знае какво - държат ги ПФ. "Менкаха си ги" - хубава приказка .
          Last edited by 15%; 26.10.2018, 00:53.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

            Всъщност като те чета виждам някаква "еволюция " в мнението за така наречения алигатор.Доскоро твърдо заявяваше че няма намерение да купува и го познаваш ,а само слага големи ордери да крепи психологически цената и тръгнат ли продажбите той ще се оттегли.Сега предполагаш че може и да опита и да купува крепейки и дори да купи пакета на Никито ако се наложи.Според мен наблюдавайки развитието, целта му не е толкова да подпира ,колкото да прилапа колкото си може повече акции,ако е на по-ниска цена по-добре.Изглежда има сериозен финансов ресурс.
            каквото съм написал - съм го написал

            кой как го е разчел си е негова работа

            нито имам претенции, че знам какво става, нито имам претенции, че всичко ще се случи така както съм го написал и от къде на къде ще го познавам??? ................ единствено го виждам, че бяга ........... бяга от 2,50 когато за пръв път му продадох до днес само отстъпва ......... ако толкова му трябваха акциите ви щеше да си сложи ордера на 2,30 и да ви чака там както направи ромите при софарма .............. а тук алигатора шикалкави и тупка на място топката, а топката вече го удари по носа ......... следващият път може да го хвърли и в нокдаун .......... не му пожелавам да го нокаутира

            пак ще напиша ............ смятам, че алигатора купува акциите с отвращение

            не е препоръка
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
              Полки, лев и четиринайсе, как го виждаш, близо ли е.
              не ............. не го виждам на хоризонта това 1,15

              всичко зависи от америка .......... знаеш, че света се строява по тяхна команда ............ знаеш, че те като кихнат - европа се н@сира, а ние в бг лягаме и умираме

              лошото е, че америка пак ще "обърка и завърти" света за да спечелят те отново ........... докато европа нито е готова за нова криза, нито има някакви лостове с които да противодейства на следващата криза

              европа 10 години не можа да се подготви за новата криза

              дано пазарите са само в корекция без да има реална криза

              ако влезем в криза това 1,15 пак ще мечтаем да го задържим ........... но тогава в ХИМ-а думата ще има и алигатора ......... криза, криза, но ако алигатора сподели с нас кризата (а не да ни оставя в калта както 2008 г.) тогава всичко ще е по-различно

              не забравяй, че тук цената се срина до 63 ст. през 2012 г. ............ цели 4 години след кризата през 2008 г.

              знаеш много добре през този период (2008-2012) какви бяха думите на мистър Керезов:

              "нас цената на акцията не ни интересува"

              да, ок, не ви интересува ................. но виж как дойдоха години в които цената взе да ги интересува ............. вече 3 дивидента раздадоха ............ единадесети месец са маркетмейкъри

              друго е сега, нали?

              и въпреки всичко цената на ХИМ сега пада с темпа с който падаше след "банкрута" на КТБ .............. от 2,40 тогава до 1,04 или за 25-26 месеца -56% ............. крепят и пак падат със същият темп като 2014 ......... да, ама след КТБ низходящият тренд имаше корекции, а сега е почти права линията ............ напълно дирижирано

              както и да е .......... няма никакво значение какво си пишем ......... всеки да мисли и да си решава сам...

              не един път съм писал, че за 2-3 дни алигатора може да върне цената на 2,30 без проблем и затова ти пиша, че 1,15 не го виждам на хоризонта в следващите 3-4 месеца ......... а след това е много далече за каквито и да е прогнози

              малко дълго стана, май
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

                3501
                Благодаря.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                  Колко ли са останали акционерите?
                  3501

                  Коментар


                  • Полки, какво гледаш графиките и нивата от преди 10 години? Не може ли да мръднем малко нагоре от 1.9? Дали инвестирорите в Apple си спомнят цените от преди 10г. и дали някой се надява да се върнат пак там?? Много си изписал, но не виждам причини за разпродажби. Та защо трябва да се продава?

                    Коментар


                    • Полки, лев и четиринайсе, как го виждаш, близо ли е.
                      Тролчо-бакшиша вече виждал педесето стинки. Сигурен бил.
                      А пък индианеца щял да купува на лев и десет с парите изкарани от шоферлъка с тира.
                      Last edited by Три без коз; 25.10.2018, 22:32.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                        НЕправилно съставяш изреченията ............ мисля, че по-правилно е да използваш думата "когато"

                        виж колко по-точно звучи:

                        Чудя се когато нахранят "крокодила" и с тези 600К, дали ще сложи още и колко?

                        бях ви писал преди две седмици, че беше изчезнал на 2,02 и няколко дни го нямаше ............ мисля, че тогава са умували тактиката (дали да крепят или да се оттеглят) и сега на 1,93-1,97 правят последен или предпоследен опит да удържат нещата .......... според мен mission impossible

                        настоящата нива 1,93-1,98 са били многократно и силни съпротиви, и силни подкрепи през последните 10 години ........... всеки може да погледне графиката - който вярва на графики да гледа - който не вярва на графики да не гледа, а който помни като мен знае какво се е случвало на тези нива

                        10 месечния ми опит показва, че алигатора ще мине на по-ниско ниво и ще подкрепи, но какъв е смисъла???

                        дали ще крепят 1,90 или ще оставят цената да отиде на 1,80 където започна 2018 година ............ какво значение ще има за пазара????

                        ами абсолютно никакво значение няма .......... в даден момент алигатора ще се оттегли от пазара и цената ще намери равновесната си точка без изкривявания

                        всеки може да си зададе въпроса: "ако на експат-бг им се наложи да кешират по коя позиция ще го направят"

                        навярно няма да искате да чуете отговора ......... алигатора също няма да е очарован при такова развитие на нещата ............. но все пак да опитам да отговоря:

                        "експат_бг имат две основни позиции (почти поравно ХИМ и Софарма) които са около 1/3 от портфейла им .......... това са и двете най-ликвидни позиции които държат по принцип ........ при Софарма освен ромите сега се появи предлагане и от "80 годишнината" ........ а в софикс не знам за друга позиция която да се крепи от мажоритарите освен споменатите ХИМ и Софарма

                        Никиту държи около 1 830 000 акции на ХИМ ....... молете се да не му се налага да продава ............. когато Никиту купуваше времената бяха хубави и цените растяха, но всичко хубаво в един момент свършва и в даден момент сметката трябва да се плати от последния останал на масата

                        разбира се, че е възможно алигатора да вземе пакета на Никиту без сътресения за пазара като се договорят, но е възможно и да има сътресения (ако не се разберат) които да докарат лавина от нови ударени маржин кол-ове при репата и т.н. ........ сещате се сами какво ще стане...

                        наскоро писах, че нивата от около 2 лв. не са толкова лоши както за покупки, така и за продажби ............ и все още застъпвам тази позиция .......... всеки трябва да "проиграе" всички възможни варианти и да вземе решение какво да прави с инвестициите си или с кеша си

                        не е препоръка - нямам акции
                        Всъщност като те чета виждам някаква "еволюция " в мнението за така наречения алигатор.Доскоро твърдо заявяваше че няма намерение да купува и го познаваш ,а само слага големи ордери да крепи психологически цената и тръгнат ли продажбите той ще се оттегли.Сега предполагаш че може и да опита и да купува крепейки и дори да купи пакета на Никито ако се наложи.Според мен наблюдавайки развитието, целта му не е толкова да подпира ,колкото да прилапа колкото си може повече акции,ако е на по-ниска цена по-добре.Изглежда има сериозен финансов ресурс.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                          Чудя се дали ако нахранят "крокодила" и с тези 600К, дали ще сложи още и колко?
                          НЕправилно съставяш изреченията ............ мисля, че по-правилно е да използваш думата "когато"

                          виж колко по-точно звучи:

                          Чудя се когато нахранят "крокодила" и с тези 600К, дали ще сложи още и колко?

                          бях ви писал преди две седмици, че беше изчезнал на 2,02 и няколко дни го нямаше ............ мисля, че тогава са умували тактиката (дали да крепят или да се оттеглят) и сега на 1,93-1,97 правят последен или предпоследен опит да удържат нещата .......... според мен mission impossible

                          настоящата нива 1,93-1,98 са били многократно и силни съпротиви, и силни подкрепи през последните 10 години ........... всеки може да погледне графиката - който вярва на графики да гледа - който не вярва на графики да не гледа, а който помни като мен знае какво се е случвало на тези нива

                          10 месечния ми опит показва, че алигатора ще мине на по-ниско ниво и ще подкрепи, но какъв е смисъла???

                          дали ще крепят 1,90 или ще оставят цената да отиде на 1,80 където започна 2018 година ............ какво значение ще има за пазара????

                          ами абсолютно никакво значение няма .......... в даден момент алигатора ще се оттегли от пазара и цената ще намери равновесната си точка без изкривявания

                          всеки може да си зададе въпроса: "ако на експат-бг им се наложи да кешират по коя позиция ще го направят"

                          навярно няма да искате да чуете отговора ......... алигатора също няма да е очарован при такова развитие на нещата ............. но все пак да опитам да отговоря:

                          "експат_бг имат две основни позиции (почти поравно ХИМ и Софарма) които са около 1/3 от портфейла им .......... това са и двете най-ликвидни позиции които държат по принцип ........ при Софарма освен ромите сега се появи предлагане и от "80 годишнината" ........ а в софикс не знам за друга позиция която да се крепи от мажоритарите освен споменатите ХИМ и Софарма

                          Никиту държи около 1 830 000 акции на ХИМ ....... молете се да не му се налага да продава ............. когато Никиту купуваше времената бяха хубави и цените растяха, но всичко хубаво в един момент свършва и в даден момент сметката трябва да се плати от последния останал на масата

                          разбира се, че е възможно алигатора да вземе пакета на Никиту без сътресения за пазара като се договорят, но е възможно и да има сътресения (ако не се разберат) които да докарат лавина от нови ударени маржин кол-ове при репата и т.н. ........ сещате се сами какво ще стане...

                          наскоро писах, че нивата от около 2 лв. не са толкова лоши както за покупки, така и за продажби ............ и все още застъпвам тази позиция .......... всеки трябва да "проиграе" всички възможни варианти и да вземе решение какво да прави с инвестициите си или с кеша си

                          не е препоръка - нямам акции

                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение

                            19.91
                            Колко ли са останали акционерите?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                              ФФ колко да е ?
                              19.91

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                                Не бъркаш ! Успях да продам ФИБ тогава с нелоша печалба, не беше на върха, но като видах, че спадна търсенето и оборотите я махнах. Това ми беше спекулативна акция, която успях да разкарам. Имах и ЦКБ преди време, но и тях продадох. На този етап не искам никакви банкови акции, особено пък български.
                                Един страничен въпрос,ФИБ със уговорена сделка ли продаде тогава или на пазар?

                                Коментар

                                Working...
                                X