IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение



    спада ти се вижда дирижиран, а преди година ръста си беше в реда на нещата ............ и аз така мисля

    ще използвам възможността отново да благодаря на алигатора за чудесното преживяване с което ни дари преди година
    Очевадно натискат цената :-( дали, защото трябва да мине някакъв пакет или друго ?!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение



      спада ти се вижда дирижиран, а преди година ръста си беше в реда на нещата ............ и аз така мисля

      ще използвам възможността отново да благодаря на алигатора за чудесното преживяване с което ни дари преди година
      Не съм казал това. Дирижиран имам предвид, че нещо ще се случи... но да видим

      Коментар


      • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

        Хахаха...голям оптимист си бил ти
        Е да не отчайвам публиката.Нека бъдем малко поне милостиви .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
          Някак много дирижиран ми се вижда този спад.


          спада ти се вижда дирижиран, а преди година ръста си беше в реда на нещата ............ и аз така мисля

          ще използвам възможността отново да благодаря на алигатора за чудесното преживяване с което ни дари преди година
          fuск the bеаr - give me the bееr

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
            Някак много дирижиран ми се вижда този спад.
            За разлика от ръста преди година ли?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

              Не в харесвам тая артия.Няма да влизам в нея.Ще падне до 1.30.
              Хахаха...голям оптимист си бил ти

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

                Ти къде го чакаш?
                Не в харесвам тая артия.Няма да влизам в нея.Ще падне до 1.30.

                Коментар


                • Някак много дирижиран ми се вижда този спад.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                    Потъник на 1.73 ??? Ударил го айсберга.Съдбата му е решена.
                    Ти къде го чакаш?
                    The strongest stand last.

                    Коментар


                    • Потъник на 1.73 ??? Ударил го айсберга.Съдбата му е решена.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                        Голем оптимист съм бил тези позиции.....
                        А зрънчо....?
                        честно казано не съм го заглеждал зрънчото ............. макар, че писах през ноември в темата, че ще подкрепя акцията на 10 ст. за да измия срама на мажоритаря който събра парите на 4,50 и вече 10 г. не се интересува какво става с акцията
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                          моето мнение за ЦКБ съм го писал отдавна .......... писах, че ще купувам на 90 ст. .......... иначе спада го виждам до 80 или в най-лошия случай 77

                          за ХИМ дъното бях писал 1,15

                          при 77 за ЦКБ то при съотношение 1,5 ....... отново се получава 115 за ХИМ

                          не е препоръка
                          Голем оптимист съм бил тези позиции.....
                          А зрънчо....?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            И сега до края на тестовете на ССВ банката ще слезе на лефче.....както изглежда.
                            Което според колеги при съотношение на 1 към 1,5 ще доведе най много цената на ХИМ на 1,5...
                            Има ли нещо вярно в това.....
                            Интересува ме по скоро банката на лефче дали е края на спада...
                            моето мнение за ЦКБ съм го писал отдавна .......... писах, че ще купувам на 90 ст. .......... иначе спада го виждам до 80 или в най-лошия случай 77

                            за ХИМ дъното бях писал 1,15

                            при 77 за ЦКБ то при съотношение 1,5 ....... отново се получава 115 за ХИМ

                            не е препоръка
                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Въпросната премия над 3 кинта ще бъде като мажо закара цената там ..... и то за съвсем кратко време както я и свали

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                                нека се извърви целия път до долу, а едва след това ще се мисли за ръст ......... не бива да се слага каруцата пред магарето




                                причини винаги се намират, ако търсиш такава, де ......... миналия път ако е било КТБ, то тогава по-миналия път беше Гърция ........... следващата седмица англ.парламент ще гласува сделката с ЕС ........... защо този път причината да не е "Брекзит без сделка"



                                гледаш само от едната страна на монетата .......... защо не предположиш, че Софикс няма да тръгне заради ХИМ, например

                                защо не погледнем, че на Софка беше необходимо 31 месеца преди да тръгне ........... а до сега са минали само 17 месеца (от Август 2017)

                                Причини винаги може да намериш, но фалит на банка от размерите на КТБ си е доста сериозна. Спадат тръгна заради Ромфарм може би, а може и просто да си е дошло времето. Брекзит не е добра новина, но е отдавна позната, т.е би трябвало донякъде вече да е калкулирано в цените. Да не забравяме, че има и добри перспективи напред, които ни засягат по-пряко - напр Шенген и Еврозоната. Може и да не стане, но поне ни залъгват.

                                Относно месеците преди да тръгне Софикса, затова гледам причините. Фалитът на КТБ си беше сериозна причина, сега някак си ми е трудно да обособя някаква, заради която тръгна спадът и от тази гледна точка не вярвам да се забави 31 месеца.

                                Според мен сега на цената натежават предстоящите тестове на банките - ЦКБ носи голям процент от печалбата на Хим.

                                По въпроса за дивидента, г-н Керезов беше споменал, че дивидентът би трябвало да расте с толкова, с колкото расте печалбата. Не се уточни EBITDA или чистата.
                                Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                                Коментар

                                Working...
                                X