IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

    А ти къде живееш и от къде пишеш ?
    живея вкъщи и пиша пак от там

    Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

    Икономически данни не четеш ли ?
    не, не чета ....... запознай ме с икономическите данни от европа ....... нали сме от този континент, уж

    покажи ми как се развиват 5-те най-големи европейски икономики през последните 12-15 месеца и ми кажи какви са очакванията ти през следващите 2-3 години
    НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

      не трудно, ами няма начин да се разбереш с който и да е когато на зададен към теб въпрос отговаряш с въпрос

      хайде сега първо отговори на моите 2 въпроса към твоето заключение:



      - кой бизнес е в подем?

      - кои икономики са в подем???
      А ти къде живееш и от къде пишеш ?
      Икономически данни не четеш ли ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

        Явно трудно ще се разберем с теб ! Ако ти твърдиш, че икономиките не растат, дай доводи и доказателства ?
        не трудно, ами няма начин да се разбереш с който и да е когато на зададен към теб въпрос отговаряш с въпрос

        хайде сега първо отговори на моите 2 въпроса към твоето заключение:

        Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
        "икономиките и бизнеса са все още в подем"
        - кой бизнес е в подем?

        - кои икономики са в подем???
        НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

          Явно трудно ще се разберем с теб ! Ако ти твърдиш, че икономиките не растат, дай доводи и доказателства ?
          https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2019...aje_che_uspeh/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
            открий десетте разлики



            и



            Явно трудно ще се разберем с теб ! Ако ти твърдиш, че икономиките не растат, дай доводи и доказателства ?

            Коментар


            • открий десетте разлики

              Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

              защото сега когато икономиките и бизнеса са все още в подем е момента за продажба на ненужните.
              и

              Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
              Кои бизнеси и икономики не са в подем в последните над 10 години?

              НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

              Коментар


              • Близо 1600 каратеки пристигат у нас за тренировъчен лагер по киокушин

                Прочети още на: https://www.bgonair.bg/lyubopitno/20...rate-kiokushin

                Желаещите за среща да заповядат

                Коментар


                • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                  хаххаха

                  какъв катарзис?

                  преди 2 години като го пишех това за продажба на ненужните активи, жабчетата се смееха, че от репата съм се побъркал и ме съветваха да продавам и да се махам от ХИМ за да не развалям идилията

                  "икономиките и бизнеса са все още в подем" ...... и кой бизнес е в подем? ....... и кои икономики са в подем??? ....... хайде стига глупости, де...

                  имаш ли на представа една сделка за колко време се подготвя?

                  а имаш ли на представа къде ще се намерят "инвеститори" които не знаят, че бизнес цикъла е към края си и не виждат, че нещата се крепят и скапват благодарение на един непредсказуем тромпет


                  а имаш ли на представа какво стана с инвеститора който трябваше да "влезне" в ХИМ преди година?

                  еди мърфи беше много горд и въодушевен на предното ОСА ...... какви пламенни речи изнасяше тогава ...... че и 3 лева щеше да ми дава за 1 акция за да отида на тазгодишното ОСА ....... а сега го няма да ни информира кога ще е така очакваното ОСА

                  нека мистър Керезов сподели какво се случи с инвеститора който трябваше да "влезне" в ХИМ преди година ...... или питайте на ОСА когато и да се проведе то

                  не е препоръка за каквото и да е ..... просто размисли без страсти...
                  Ами то се иска и четене за да разбереш има ли подем или не и къде е той, а не драскане и изказване като от последна инстанция тук !
                  Кои бизнеси и икономики не са в подем в последните над 10 години, хайде ти ни информирай ?

                  Добре че си ти да кажеш дали ще се намерят инвеститори !

                  Кажи ти като всезнаещ на нас неуките за колко време се подготвят сделки ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                    хаххаха

                    какъв катарзис?

                    преди 2 години като го пишех това за продажба на ненужните активи, жабчетата се смееха, че от репата съм се побъркал и ме съветваха да продавам и да се махам от ХИМ за да не развалям идилията

                    "икономиките и бизнеса са все още в подем" ...... и кой бизнес е в подем? ....... и кои икономики са в подем??? ....... хайде стига глупости, де...

                    имаш ли на представа една сделка за колко време се подготвя?

                    а имаш ли на представа къде ще се намерят "инвеститори" които не знаят, че бизнес цикъла е към края си и не виждат, че нещата се крепят и скапват благодарение на един непредсказуем тромпет

                    а имаш ли на представа какво стана с инвеститора който трябваше да "влезне" в ХИМ преди година?

                    еди мърфи беше много горд и въодушевен на предното ОСА ...... какви пламенни речи изнасяше тогава ...... че и 3 лева щеше да ми дава за 1 акция за да отида на тазгодишното ОСА ....... а сега го няма да ни информира кога ще е така очакваното ОСА

                    нека мистър Керезов сподели какво се случи с инвеститора който трябваше да "влезне" в ХИМ преди година ...... или питайте на ОСА когато и да се проведе то

                    не е препоръка за каквото и да е ..... просто размисли без страсти...
                    Много напрегнат ми се струваш.
                    Може би защото бруталното рали тепърва предстои, а ти нямаш пукната акцийка.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                      Хората от ръководството на холдинга действително трябва да се замислят от кои активи имат нужда и от кои не, защото сега когато икономиките и бизнеса са все още в подем е момента за продажба на ненужните.
                      хаххаха

                      какъв катарзис?

                      преди 2 години като го пишех това за продажба на ненужните активи, жабчетата се смееха, че от репата съм се побъркал и ме съветваха да продавам и да се махам от ХИМ за да не развалям идилията

                      "икономиките и бизнеса са все още в подем" ...... и кой бизнес е в подем? ....... и кои икономики са в подем??? ....... хайде стига глупости, де...

                      имаш ли на представа една сделка за колко време се подготвя?

                      а имаш ли на представа къде ще се намерят "инвеститори" които не знаят, че бизнес цикъла е към края си и не виждат, че нещата се крепят и скапват благодарение на един непредсказуем тромпет

                      а имаш ли на представа какво стана с инвеститора който трябваше да "влезне" в ХИМ преди година?

                      еди мърфи беше много горд и въодушевен на предното ОСА ...... какви пламенни речи изнасяше тогава ...... че и 3 лева щеше да ми дава за 1 акция за да отида на тазгодишното ОСА ....... а сега го няма да ни информира кога ще е така очакваното ОСА

                      нека мистър Керезов сподели какво се случи с инвеститора който трябваше да "влезне" в ХИМ преди година ...... или питайте на ОСА когато и да се проведе то

                      не е препоръка за каквото и да е ..... просто размисли без страсти...
                      НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sirFaith Разгледай мнение
                        Аз пък не разбирам какъв е този негативизъм. Хубаво е човека застава с името си, аз и много други сме анонимници .... ( не го познавам, но приветствам това че човека не се крие зад никове).
                        Ако искат повече физически лица на общите събрания, може би щяха да ги правят в събота и неделя, че едва ли някой ще си хаби отпуската за присъствие, пък така работен ден разни адвокати и представители, уплътняват работното време в правене на нищо.
                        А сега за холдинга, че тука 1/10 хора са разочаровани хейтъри, другата 1/10 са тинейджъри и си мислят, че с позитивни коментари в треторазряден сайт ще се дигнат акциите до небесата и коментарите са по скоро " плява", отколкото нещо градивно и смислено.
                        Да отчета се бави - голям холдинг, българска работа - всичко е в последния момент, наистина не подхожда на компания стараеща се да има добър корпоративен имидж.
                        ОСА - ясно .. аз не го чакам , не знам вие какво очаквате ... там на всички български дружества точките са едни и същи от дребния мажоритар нищо не зависи.
                        За дивидента - миналата година казаха че ще се придържат към политика % от печалбата, при условие че печалбата за 2017 и 2018 е приблизително на едно ниво от 68 мил. ( по консолидирания отчет от 2018), то очакванията на повечето от нас е че дивидента ще е същия ( е всички се надяваме на повече, но надеждата умира последна).
                        Малко коефициенти, макар за българските компании те нищо да не значат - пък и аз съм аматьор , колко пари съм загубил по БФБ....
                        Имат добър маржин печалба за 15%+ ( печалба / приходи) ( това е по-добре от една псевдо ИТ компания, където маржините трябва да са до небето)
                        ROE - трагично под 5 %,
                        т.е. имат много активи които не генерират никакви приходи.
                        Един колега го е написа надолу из коментарите и се замислих над това - 100% е прав - изпуснали са добрият икономически цикъл през последните години да се отърват от ненужните активи. Ако имате някакви стратегически планове за тях - развивайте ги, ако нямате - продавайте.
                        Спокойно може да се откажете от лъскавите нови джипове за 100 хил. и да минете на втора ръка автомобили за 20 хил - спестените пари може да излъскате ПР имиджа и да дарите на болни деца из Варна и региона. Ама за това трябва "друга житейска философия" ..

                        Притежавам малко акции, дано някой ден се дигнат над средната цена ..... и аз като друг колега се примирявам, че е по-добре от банков депозит , но истината е, че Химимпорт трябва да се старае да се конкурира с международните конгломерати, а реално изостават дори от българските си конкуренти.
                        * не е препоръка за покупка/продажба на никакви акции
                        Много добро и различно мнение ! Ако си спомняте Химимпорт беше флагмана на борсата преди години, много ми се иска да го видим пак такъв ! Хората от ръководството на холдинга действително трябва да се замислят от кои активи имат нужда и от кои не, защото сега когато икономиките и бизнеса са все още в подем е момента за продажба на ненужните.

                        Коментар


                        • Аз пък не разбирам какъв е този негативизъм. Хубаво е човека застава с името си, аз и много други сме анонимници .... ( не го познавам, но приветствам това че човека не се крие зад никове).
                          Ако искат повече физически лица на общите събрания, може би щяха да ги правят в събота и неделя, че едва ли някой ще си хаби отпуската за присъствие, пък така работен ден разни адвокати и представители, уплътняват работното време в правене на нищо.
                          А сега за холдинга, че тука 1/10 хора са разочаровани хейтъри, другата 1/10 са тинейджъри и си мислят, че с позитивни коментари в треторазряден сайт ще се дигнат акциите до небесата и коментарите са по скоро " плява", отколкото нещо градивно и смислено.
                          Да отчета се бави - голям холдинг, българска работа - всичко е в последния момент, наистина не подхожда на компания стараеща се да има добър корпоративен имидж.
                          ОСА - ясно .. аз не го чакам , не знам вие какво очаквате ... там на всички български дружества точките са едни и същи от дребния мажоритар нищо не зависи.
                          За дивидента - миналата година казаха че ще се придържат към политика % от печалбата, при условие че печалбата за 2017 и 2018 е приблизително на едно ниво от 68 мил. ( по консолидирания отчет от 2018), то очакванията на повечето от нас е че дивидента ще е същия ( е всички се надяваме на повече, но надеждата умира последна).
                          Малко коефициенти, макар за българските компании те нищо да не значат - пък и аз съм аматьор , колко пари съм загубил по БФБ....
                          Имат добър маржин печалба за 15%+ ( печалба / приходи) ( това е по-добре от една псевдо ИТ компания, където маржините трябва да са до небето)
                          ROE - трагично под 5 %,
                          т.е. имат много активи които не генерират никакви приходи.
                          Един колега го е написа надолу из коментарите и се замислих над това - 100% е прав - изпуснали са добрият икономически цикъл през последните години да се отърват от ненужните активи. Ако имате някакви стратегически планове за тях - развивайте ги, ако нямате - продавайте.
                          Спокойно може да се откажете от лъскавите нови джипове за 100 хил. и да минете на втора ръка автомобили за 20 хил - спестените пари може да излъскате ПР имиджа и да дарите на болни деца из Варна и региона. Ама за това трябва "друга житейска философия" ..

                          Притежавам малко акции, дано някой ден се дигнат над средната цена ..... и аз като друг колега се примирявам, че е по-добре от банков депозит , но истината е, че Химимпорт трябва да се старае да се конкурира с международните конгломерати, а реално изостават дори от българските си конкуренти.
                          * не е препоръка за покупка/продажба на никакви акции
                          Last edited by sirFaith; 16.06.2019, 10:02.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
                            многоуважаемият мистър Керезов има далеч по-важни задачи от вашия отчет и материали за ОСА

                            ...
                            Тъй тъй , лято е веч, на яхтата мейби...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
                              многоуважаемият мистър Керезов има далеч по-важни задачи от вашия отчет и материали за ОСА

                              от една страна банката очаква резултатите от стрес тестовете, а от друга страна зърнени храни има футболни проблеми ........ оказа се, че зърнени храни е собственик на футболния отбор черно море, а няколко футболисти бяха обвинени в симулативна игра и обществеността почти месец чака доказателствата от мистър Керезов

                              какво искат тук тези няколко човека които се вълнуват в тази тема? ...... отчет и материали за ОСА, нали? ..... е, вече изтекоха 15 дни след крайния законов срок!!!

                              - отчет ли??? ....... колко пъти тук сте писали, че не вярвате на тези отчети? ....... а и отделно тука не си спомням някога отчетите да са оказвали влияние върху цената на акцията

                              - материали за ОСА ли? ........ ами те материалите всяка година са едни и същи ........ отделно, че никой не ходи на ОСА

                              единствена интрига е дали ще има дивидент и ако има какъв ще е размера ....... мистър Керезов преди година-две заяви да не очаквате дивидент всяка година защото никой не ви го е обещавал ......... ако някой е забравил нека си припомни лафа на мистър Керезов: "на бас за една боза от 6 стинки" ........ в този ред на мисли още си чакам бозата

                              за мен ситуацията е ясна и като гледам продавача как е залостил 1,80 ми е ясно, че скоро пак ще се тества 1,70 ........ по-добре сега да се продава на 1,80 вместо след ОСА на 1,60

                              нека се върна с това с което започнах ...... кое е по-важно за мистър Керезов? ......... "отчет + ОСА" или "стрес тестовете + черно море"?

                              не е препоръка за каквото и да е ..... просто размисли без страсти...
                              Загатка стрес тестовете приключиха за неразбралите. Очакваме офицялното обявяване на резултатите(ако има такова)
                              ”ха познайте кой сега е номер едно???”

                              Коментар


                              • многоуважаемият мистър Керезов има далеч по-важни задачи от вашия отчет и материали за ОСА

                                от една страна банката очаква резултатите от стрес тестовете, а от друга страна зърнени храни има футболни проблеми ........ оказа се, че зърнени храни е собственик на футболния отбор черно море, а няколко футболисти бяха обвинени в симулативна игра и обществеността почти месец чака доказателствата от мистър Керезов

                                какво искат тук тези няколко човека които се вълнуват в тази тема? ...... отчет и материали за ОСА, нали? ..... е, вече изтекоха 15 дни след крайния законов срок!!!

                                - отчет ли??? ....... колко пъти тук сте писали, че не вярвате на тези отчети? ....... а и отделно тука не си спомням някога отчетите да са оказвали влияние върху цената на акцията

                                - материали за ОСА ли? ........ ами те материалите всяка година са едни и същи ........ отделно, че никой не ходи на ОСА

                                единствена интрига е дали ще има дивидент и ако има какъв ще е размера ....... мистър Керезов преди година-две заяви да не очаквате дивидент всяка година защото никой не ви го е обещавал ......... ако някой е забравил нека си припомни лафа на мистър Керезов: "на бас за една боза от 6 стинки" ........ в този ред на мисли още си чакам бозата

                                за мен ситуацията е ясна и като гледам продавача как е залостил 1,80 ми е ясно, че скоро пак ще се тества 1,70 ........ по-добре сега да се продава на 1,80 вместо след ОСА на 1,60

                                нека се върна с това с което започнах ...... кое е по-важно за мистър Керезов? ......... "отчет + ОСА" или "стрес тестовете + черно море"?

                                не е препоръка за каквото и да е ..... просто размисли без страсти...
                                НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X