IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение

    ти каза и че няма да има дивидент - ама това явно си го забравил
    ot 6 месеца при всяко споменаване на дивидент (7 или 8 или 9 или 10 стинки и т.н. нагоре)

    Click image for larger version

Name:	div.jpg
Views:	1
Size:	83.7 КБ
ID:	3488638



    пиша, че мнението ми е, че тазгодишния дивидент ще е 6 ст. ..... колкото беше и преди година!!!

    Click image for larger version

Name:	div 1.jpg
Views:	1
Size:	40.6 КБ
ID:	3488639


    и чистата печалба за 2018 г. е по-ниска спрямо същата за 2017 г. ..... така както предвидих миналата есен
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение

      съгласен съм с теб при негативен доклад на ЕЦБ
      Зависи какво разбираш като негативен?! За едни може и да е, а за други да се окаже позитивен

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
        52-седмично дъно - 21/05/2019 г. - 1,695 лв.

        а според мен ще паднем под дъното от месец май

        прогнозата ми за следващите 100 дни е да няма да има пробив над 1,80 и още в следващите дни цената ще се върне на познатото 1,70-1,75 лв. , но септември или октомври ще видиш новото едногодишно дъно при ХИМ-а!!!


        за пример ще ти дам пилетата които се търгуваха на около 1,80 при положение, че раздадоха 10 ст. дивидент ........ тук дават 6 ст. , но очаквате 2 лв. или 2,30 или да излетите до нови върхове

        нелепи са очакванията ви , а на борсата е хубаво да си реалист...

        успех на всички ..... не е препоръка за нищо друго освен да мислите!!!
        съгласен съм с теб при негативен доклад на ЕЦБ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

          и тази година познах дивидента още февруари месец ........ браво на мене за поредна година

          разбира се този път съм доста далеч от рекорда си когато предсказах следващият дивидент с една година напред ......... това се случи месец май 2017 год. когато "многоуважаемият колега 15%" предсказа, че година по-късно следващият дивидент ще е 10-12 ст. , а аз скромно заявих 6 ст. нето

          но стига толкова самореклама, че жабчетата ще се разкудкодякат отново
          ти каза и че няма да има дивидент - ама това явно си го забравил

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

            Дъното го видяхме оттук бавно и плавно нагоре докато не се включи алигатора
            52-седмично дъно - 21/05/2019 г. - 1,695 лв.

            а според мен ще паднем под дъното от месец май

            прогнозата ми за следващите 100 дни е да няма да има пробив над 1,80 и още в следващите дни цената ще се върне на познатото 1,70-1,75 лв. , но септември или октомври ще видиш новото едногодишно дъно при ХИМ-а!!!


            за пример ще ти дам пилетата които се търгуваха на около 1,80 при положение, че раздадоха 10 ст. дивидент ........ тук дават 6 ст. , но очаквате 2 лв. или 2,30 или да излетите до нови върхове

            нелепи са очакванията ви , а на борсата е хубаво да си реалист...

            успех на всички ..... не е препоръка за нищо друго освен да мислите!!!
            Last edited by polki; 21.07.2019, 01:23.
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

              Ако мине 2 до 1 месец, може и 2.50 да видим до края на годината. Тази година резултатите са доста по-добри от миналата. Логично е да видим нов връх по някое време.
              още един мечтател ...... в което няма нищо лошо, разбира се...

              ако едно станело ....... че после второ ще станело ....... че и нов връх се предрича...

              той върха беше на 19,12 лв. ........ аз под нов връх разбирам 20 лв. ......... но голяма част от жабчетата и на 2 лв. ще са доволни
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                Миналата година със същият дивидент на оса цената беше 2.30 мисля че и тази ще видим толкова...въпрос на време е!
                ех. мечти ........ а най-хубавото им е, че са безплатни...

                същите мечти бяха и за дивидента ...... печалбата пада с 6%, а някои хора си мечтаеха за увеличен дивидент с 20% (7,2 ст.) ....... че дори и си мечтаеха дивидента да се увеличи с 70% (10 ст.)

                както и да е...
                Last edited by polki; 21.07.2019, 00:49.
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Ниско?
                  Когато преди 15 години четях форума не смеех да пиша защото не считах, че отговарям на стандартите на пишештите тук. Сега не смея да пиша за да не се окалям от посредствеността. Аз ли съм израстнал? Нивото ли е паднало? Никога няма да разбера.
                  нивото си е все същото откакто се помня ......... защото хората са си същите...

                  преди 5-6 години имаше един смешник който имаше акции в друга банка и идваше в тази тема и в темата за ЦКБ за да хвали неговата си акция ПИБ ....... развиваше едни теории колко добре е ПИБ и колко зле е ЦКБ и все едни восокопарни думи използваше като тук таме вмъкваше и по някоя чуждица която не знаеше много добре какво означава, но както и да е ........ няколко месеца по-късно ПИБ фалира, а държавата я спаси със заем за 2 млрд. лв. ....... че този въпросния гьонсурат не намери сили да дойде и да се извини в тази тема или в темата на ЦКБ...

                  мда
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Очаквах толкова, въпреки че ми се искаше повече-признавам. И все пак поздравления за постоянството и превръщането на Холдинга в дивидентна компания. 15млн се връщат към инвеститорите... Добре е.
                    реално не повече от 2-3 млн. ще се върнат на борсата...
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                      Може някои неща да не са ок обаче спазват съотношението дивидент/ръст, както бе обещано.
                      не знам за такова обещание "съотношението дивидент/ръст", но щом казваш, че има такова то в такъв случай преизпълняват обещанието си!!!

                      2017 г. - печалба 39 млн. - дивидент 6,3 ст.
                      2018 г. - печалба 36,7 млн. - дивидент 6,3 ст.

                      както се вижда въпреки, че печалбата миналата година е спаднала с 6% ...... ХИМ запазва същият дивидент...

                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bat sali Разгледай мнение
                        0,063 лв.
                        и тази година познах дивидента още февруари месец ........ браво на мене за поредна година

                        разбира се този път съм доста далеч от рекорда си когато предсказах следващият дивидент с една година напред ......... това се случи месец май 2017 год. когато "многоуважаемият колега 15%" предсказа, че година по-късно следващият дивидент ще е 10-12 ст. , а аз скромно заявих 6 ст. нето

                        но стига толкова самореклама, че жабчетата ще се разкудкодякат отново
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                          Ако мине 2 до 1 месец, може и 2.50 да видим до края на годината. Тази година резултатите са доста по-добри от миналата. Логично е да видим нов връх по някое време.
                          Дъното го видяхме оттук бавно и плавно нагоре докато не се включи алигатора

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от James Brown is dead Разгледай мнение

                            хм, тази непрозрачност отдалечи големите инвеститори - НН имаха пакети и тук и в Еврохолд и се разочароваха и май разкараха всичко, защото 8-10г. да стоиш в мъгла си е кофти. Мисля че и други размислиха и се отказаха да докосват акции на тази група...
                            групата на фармата се дискредитира повече, така че тази изглежда доста по-подценена от фармата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                              Ако мине 2 до 1 месец, може и 2.50 да видим до края на годината. Тази година резултатите са доста по-добри от миналата. Логично е да видим нов връх по някое време.
                              хм, тази непрозрачност отдалечи големите инвеститори - НН имаха пакети и тук и в Еврохолд и се разочароваха и май разкараха всичко, защото 8-10г. да стоиш в мъгла си е кофти. Мисля че и други размислиха и се отказаха да докосват акции на тази група...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                                Миналата година със същият дивидент на оса цената беше 2.30 мисля че и тази ще видим толкова...въпрос на време е!
                                Ако мине 2 до 1 месец, може и 2.50 да видим до края на годината. Тази година резултатите са доста по-добри от миналата. Логично е да видим нов връх по някое време.

                                Коментар

                                Working...
                                X