IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

    те пък едни бройки ........ средната цена на пакета ми започна да набъбва заради сделки по 50-100-200-300 лв. ........ правят всичко възможно да ме накарат да започна да купувам от аск-а
    Значи с теб се надпреварваме най-отгоре на бида и ни пълнят по малко..... и вчера и днес купих, но не ми е достатъчно все още. А пък на ЦКБ не мога да се доредя под 1.50 с нещо по-сериозно....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
      Някой помни ли миналата година бавиха ли дивидента след законоустановения срок и колко?
      Благодаря!
      миналата година беше единствената в която не получих дивидент от ХИМ ....... но за сметка на това тогава надълго и нашироко разясних технически как става изплащането на дивидента ..... някой ако иска може да прочете темата от преди година...

      с две думи:

      по закон 60 дни след ОСА дружествата трябва да изплатят дивидента ....... не си спомням някога ХИМ да не са спазили този срок ...... обикновенно в последния ден от срока ХИМ превеждат дивидента на Депозитаря и с това тяхната работа приключва и спазват срока

      от къде идва забявянето почти всяка година ....... Депозитаря докато преведе парите по посредниците може да се пропусне един ден (например някой си е лакирал ноктите и не може да извърши преводите!) ....... после докато посредниците заредят дивидента в сметките пак се получва забавяне (при по-големите ИП става по-бавно, а при малките по-бързо) но вече е настанала паника във форума и се почва едно брожение и човек остава с убеждението, че не спазват закона и се започва с въпроси като твоя:

      Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
      Някой помни ли миналата година бавиха ли дивидента след законоустановения срок и колко?
      Благодаря!
      някъде по това време се появява мистър Керезов и казва, че той лично е превел дивидента "много отдавна" и съветва да си го търсите от посредните...

      и всяка година този цирк се повтаря с незначителни изменения

      в първите години винаги подкрепях раздаването на дивидент в последния ден (тогава срока бе 90 дни) защото лихвите в банките бяха високи, но в последните години при настоящите лихви не смятам, че е удачно да се изчаква последния ден за да се преведе дивидента на Депозитаря ..... могат спокойно да си свършат работата ден-два преди крайния срок за да не изнервят жабчетата

      от цялата тази работа страда единствено имиджа на дружеството

      лично мнение - не е препоръка

      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • Според моите справки от миналата година, е трябвало да бъде платен до 29/08. При моят ИП е заприходен на 30/08.
        Мненията ми не са препоръка за търговия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение
          Хвърлят си на загуба бройките, не издържа някой. Важното е, здраве да има!
          те пък едни бройки ........ средната цена на пакета ми започна да набъбва заради сделки по 50-100-200-300 лв. ........ правят всичко възможно да ме накарат да започна да купувам от аск-а
          fuск the bеаr - give me the bееr

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            Аз нямам спомен да са го бавили в предишни години. Просто го плащат в края на срока.
            Може да бъркам....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
              Някой помни ли миналата година бавиха ли дивидента след законоустановения срок и колко?
              Благодаря!
              Аз нямам спомен да са го бавили в предишни години. Просто го плащат в края на срока.

              Коментар


              • Някой помни ли миналата година бавиха ли дивидента след законоустановения срок и колко?
                Благодаря!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение

                  Алигаторът ?!
                  Няма такъв.
                  The strongest stand last.

                  Коментар


                  • Хвърлят си на загуба бройките, не издържа някой. Важното е, здраве да има!
                    М.... . ш..... ..й.о!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                      още трябва да падне ФФ този и следващият месец ........ а след година пак ще се увеличи...
                      Алигаторът ?!

                      Коментар


                      • Ами много ясно защо намалява ФФ. Който търгува индекси нали все от някъде трябва да си вземе назаем акции. Хем приход от лихва върху заемни книжа хем си остават на групата хем ФФ нисък. Супер си е щото идват отлични дни

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          Гледам ФФ в ЦД
                          август 2019 - 66159020
                          сеп
                          тември 2019 - 52155031
                          октомври 2019 -
                          52155031
                          още трябва да падне ФФ този и следващият месец ........ а след година пак ще се увеличи...
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
                            Ако не бъркам
                            бъркаш

                            бъркаш цели три пъти и то в едно изречение


                            Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

                            продаде пред 2г
                            преди 2 год. "нетуърк5" напусна акцията ........ по същото време преди 2 год. реинвестирах целия дивидент обратно тук - бях един от малкото който направи това

                            а продавах в първите месеци на 2018 год. ........ има качени снимки назад в темата


                            Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

                            и купи скоро-след правото на дивидент.
                            купих солидно количество акции преди правото за дивидент

                            Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

                            Какъв дивидент чакаш...!?
                            чакам този дивидент който ми се полага ....... ако искаш помогни на "колежката АДИ" и ми донесете заедно найлоновото пликче, че да не се скъса
                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Гледам ФФ в ЦД
                              август 2019 - 66159020
                              сеп
                              тември 2019 - 52155031
                              октомври 2019 -
                              52155031

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                                да

                                следващата седмица не ми се вярва да е в сметката ми, но по-следващата "колежката от форума" АДИ лично обеща да ми го донесе в найлонова торбичка
                                Ако не бъркам продаде пред 2г и купи скоро-след правото на дивидент.Какъв дивидент чакаш...!?

                                Коментар

                                Working...
                                X