IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вместо Коледно рали, коледна пързалка, тъжната картинка на БФБ, и после къде биле инвеститорите?!?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

      Купувай , купувай ,ако кеша не стига залагай и апартамента Хахахаха….
      Добре. После да знаеш, че не са за продан.
      Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
        При тези показатели, дивиденти и перспективи мога да си купувам цял живот на тия цени, че и по-ниски. Кеш да има само.
        Edit: Жалко, че няма да са цял живот такива цените...
        Купувай , купувай ,ако кеша не стига залагай и апартамента Хахахаха….

        Коментар


        • При тези показатели, дивиденти и перспективи мога да си купувам цял живот на тия цени, че и по-ниски. Кеш да има само.
          Edit: Жалко, че няма да са цял живот такива цените...
          Last edited by TheSkorpion; 16.12.2019, 14:52.
          Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

          Коментар


          • 430 х. акции прехвърлиха ЕТФ-а

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

              Кефиш ли се?
              Чуждото нещастие не ме радва, въпреки ,че сами сте си виновни.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                Едва ли са по-вече от 300 хил ако го смятаме в най-лошият вариянт.
                Чисто математически Доверие може би са изтеглили грубо 6 млн. лева. от Софикс. Хима има тегло от 12% да кажем, което представлява 720 000 лева. Но това не ни дава никаква яснота, тъй като Експат няма как да върнат пропорционално от всички акции /например нямат Х. Варна/. По този начин може да се разбрали, тези 6 млн. да бъдат върнати само от определени компании, а не пропорционално, което изкривява много сметката. На теория е възможно тези 6 млн. лева да им бъдат върнати от 6 компании с по 1 млн., а не от 15.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение
                  Много продавачи много нещоКолко неочаквано
                  Кефиш ли се?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                    100% съм сигурен, че прелитаха такива сделки на пода.
                    Едва ли са по-вече от 300 хил ако го смятаме в най-лошият вариянт.

                    Коментар


                    • Много продавачи много нещоКолко неочаквано

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                        Май не минаха и тогава през борсата....може ли на БФБ да се сключи сделка на определена цена за определени пари и те да са фиктивно платени на фондовете от експат
                        100% съм сигурен, че прелитаха такива сделки на пода.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                          Горе -долу колко голям трябва да е този пакет само за тая позиция?
                          Еми това е проблема, че не се знае какво са се разбрали. Възможно е да са им върнали премирно само 10 акции от 15 за определна сума. Тоест може да се разбрали така - пенсионен фонд има 6 млн. и да са казали "ако ни връщате акции, а не кеш, то ние искаме само Брех, Хим, Сфарм и т.н.".... Възможно е. Трябва да се проследи хронологията на Експат, т.е. колко броя от всеки компонент на Софикс са имали преди 10 дни да кажем и колко имат днес.
                          Last edited by 15%; 16.12.2019, 14:31.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                            Аз не можах да разбера защо Доверие като записваха Експат чрез акции, те минаваха през борсата, а сега явно са им ги върнали на другия пазар?
                            Май не минаха и тогава през борсата....може ли на БФБ да се сключи сделка на определена цена за определени пари и те да са фиктивно платени на фондовете от експат

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

                              Нали им върнаха кошница от акции, в момента е възможно още нищо да не е минало реално на пазар. Като им даваха, им даваха кеш и Експат купуваха де на пазар де пакети от някъде.
                              Горе -долу колко голям трябва да е този пакет само за тая позиция?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

                                Нали им върнаха кошница от акции, в момента е възможно още нищо да не е минало реално на пазар. Като им даваха, им даваха кеш и Експат купуваха де на пазар де пакети от някъде.
                                Мисля, че грешиш. Не са им давали кеш, а акции, които минаха на пода и бяха видими. Сега, може би тези акции са вече в Доверие, но не сме ги видели кога и как минават.
                                Last edited by 15%; 16.12.2019, 14:32.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X