IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хубавото на фундамента, че работи по време на бичия пазара.
    Ама тук фундамента неще да работи вече 10 године независимо от страхотните отчети.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

      А не е ли по-добре да я вдигнем преди да дойдат чужденци и те после да я издуят още нагоре!?
      Чужденци няма да дойдат повече на бфб.Поне не при тая стъкмистика.

      Коментар


      • Хубавото на техническия анализ е, че всеки вижда различно и ведна може да се повят алтернативи

        Коментар


        • Първоначално изпратено от MaseratiSUV Разгледай мнение

          Няма бягаща корекция. не пасва на чарта. Артията е като пребито куче в тривиална постоянно падаща цена след макса от преди две години. Само милостта и щедростта на Шихана може да я съживи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от MaseratiSUV Разгледай мнение

            https://www.bse-sofia.bg/bg/bse-charts, цените на графичния оператор са тези, които съм писал аз, разликата може да има ако графиката на борсата е актуализирана за дивидиенти. Вълна-1 от същия порядък на Шихан Вълна-3 е започнала 2012 октомври месец, при цена от 0.55 и е завършила при 2.092 през 2014 г. март месец. След което тече т.нар. бягаща или някаква друга неправилна корекция, и като завърши се очаква Шихан Вълна-3...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

              понеже съм младо и неопитно момче-шахматист от равнината ми е много трудно с вълните защото не мога и да плувам ........ в този ред на мисли би ли ми обяснил две неща:

              - кога е започнала и кога е завършила Шихан Вълна-1

              - кога е започнала и кога е завършила Шихан Вълна-2

              ето я графиката за да може по-лесно да поставиш жалоните

              [ATTACH=CONFIG]n3526998[/ATTACH]



              дай да уточним правилните параметри за да стигнем до реални данни, че с изсмукани от пръстите цифри се получава манипулиране на хората четящи форума

              и така ....... периода който си посочил (20016-2018 г.) най-ниската цена на която се е търгувам ХИМ е 1,04 лв. (05.2016г.), а най-високата цена бе 2,60 (02.2018 г.) .......... при споменатата от теб корекция от 61.8% корекцията на това движение се получава, че дъното е при 1,63592 лв.

              това ли е дъното? има или няма проблем да започне Шихан Вълна-3? до кога ще я чакаме тази вълна?
              https://www.bse-sofia.bg/bg/bse-charts, цените на графичния оператор са тези, които съм писал аз, разликата може да има ако графиката на борсата е актуализирана за дивидиенти. Вълна-1 от същия порядък на Шихан Вълна-3 е започнала 2012 октомври месец, при цена от 0.55 и е завършила при 2.092 през 2014 г. март месец. След което тече т.нар. бягаща или някаква друга неправилна корекция, и като завърши се очаква Шихан Вълна-3...

              Коментар


              • polki, ти продаде ли или още държиш и/ или допълваш?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MaseratiSUV Разгледай мнение
                  Шихан Вълна-3 няма никакъв проблем да почне
                  понеже съм младо и неопитно момче-шахматист от равнината ми е много трудно с вълните защото не мога и да плувам ........ в този ред на мисли би ли ми обяснил две неща:

                  - кога е започнала и кога е завършила Шихан Вълна-1

                  - кога е започнала и кога е завършила Шихан Вълна-2

                  ето я графиката за да може по-лесно да поставиш жалоните

                  Click image for larger version

Name:	chim.jpg
Views:	1
Size:	78.6 КБ
ID:	3526998


                  Първоначално изпратено от MaseratiSUV Разгледай мнение
                  и от дъното на поскъпването 0.92-2.42 (20016-2018 г.), но най-вероятно от 61.8% корекцията на това движение, което е при ниво 1.4935.
                  дай да уточним правилните параметри за да стигнем до реални данни, че с изсмукани от пръстите цифри се получава манипулиране на хората четящи форума

                  и така ....... периода който си посочил (20016-2018 г.) най-ниската цена на която се е търгувам ХИМ е 1,04 лв. (05.2016г.), а най-високата цена бе 2,60 (02.2018 г.) .......... при споменатата от теб корекция от 61.8% корекцията на това движение се получава, че дъното е при 1,63592 лв.

                  това ли е дъното? има или няма проблем да започне Шихан Вълна-3? до кога ще я чакаме тази вълна?
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от i_hristov Разгледай мнение

                    Тия сметки ги правим от 10 години и накрая нищо. Всеки път като скокне малко и всички почват да виждат ракети и космоси. Според мен докато няма чужди инвеститори на борсата, всички позиции ще страдат и няма да има някаква закономерност в движенията.
                    А не е ли по-добре да я вдигнем преди да дойдат чужденци и те после да я издуят още нагоре!?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от MaseratiSUV Разгледай мнение
                      Шихан Вълна-3 няма никакъв проблем да почне и от дъното на поскъпването 0.92-2.42 (20016-2018 г.), но най-вероятно от 61.8% корекцията на това движение, което е при ниво 1.4935.
                      Тия сметки ги правим от 10 години и накрая нищо. Всеки път като скокне малко и всички почват да виждат ракети и космоси. Според мен докато няма чужди инвеститори на борсата, всички позиции ще страдат и няма да има някаква закономерност в движенията.

                      Коментар


                      • Шихан Вълна-3 няма никакъв проблем да почне и от дъното на поскъпването 0.92-2.42 (20016-2018 г.), но най-вероятно от 61.8% корекцията на това движение, което е при ниво 1.4935.

                        Коментар


                        • И за да не става само като на футболен мач, едни ще викат ъп, други даун, днес си поиграх да извадя малко исторически данни от ключови дати и да ги сравня. Тук ще споделя само за тези 60 ст., за които някои хора си мечтаят:
                          Q3 2012 - Цена 0,61-0,83 ст.
                          Тогава трябва да са излезли резултатите от годишния консолидиран за 2011 и Q2 за 2012 - EBITDA за 2011 е 128 мил. конс и чиста печалба 122 мил.
                          Неконс EBITDA 94 790 Хил и чиста 93 127 хил.
                          Тоест тогава холдинг, който е изкарвал 130 мил някои хора са го оценили, че струва между 140 и 180 мил целия и са продавали на тези цени. Сигурно още ги е яд...
                          В началото на 2013 цената от 80 ст. става 1,30 и се търгува на тези нива, а през 2014 вече става над 2 лв. Доста по-нормална оценка. Въпреки, че печалбата пада на 100 мил. нетно и 110 EBITDA за 2013 годишно.
                          Ако не беше фалита на КТБ какво ли щеше да е положението днес?

                          2016 Q2 - Цена 1,05-1,13 ст. - Това е дъното след 2012 г. - Конс. EBITDA за цялата 2015 г. 69 мил. с чиста 58 мил.
                          Ако го сравним с положението сега, за Q3 има 79 мил. EBITDA и 71 мил. чиста + дивидент всяка година, не би следвало да се стигне до тези цени. А и вече нямаме КТБ.
                          Ама кой знае... Очевидно тук всичко е възможно.
                          Народ, който оценява холдинг с печалба 130 мил. годишно на 140 мил. не може да бъде унищожен.
                          Last edited by TheSkorpion; 21.12.2019, 09:51.
                          Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                          Коментар


                          • Много приказки много нещо а артията сгънала под 1.60 лв

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от MaseratiSUV Разгледай мнение

                              Мислиш ли, че това не е фонд или голям индивидуален клиент, който продава и по други позиции и няма задача да продаде портфейал си тук, поради някакви други причини и обстоятелства...ако е физическо лице- може да му трябват спешно пари???
                              Продава пенсионен фонд, скоро ще приключат и тогава.....^^^^^^

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

                                Ето вече имаш шанс да купуваш на цена под 1,60Мислиш ли обаче ,че тези които продават на тези цени са по-глупави от тебСъмнявам се
                                Мислиш ли, че това не е фонд или голям индивидуален клиент, който продава и по други позиции и няма задача да продаде портфейал си тук, поради някакви други причини и обстоятелства...ако е физическо лице- може да му трябват спешно пари???

                                Коментар

                                Working...
                                X