IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

    А този голям настоящ спад на борсата нали точно това бъдещо забавяне на икономиката отразява ! Ти до къде очакваш да падне, ако не си съгласен ?
    Сегашният спад на акциите отразява настоящите страхове за бъдещето - Утрешните страхове вероятно ще вещаят други неща и ще доведат до други цени на акциите

    Мисля че все още не сме видели най големите си страхове и очаквам към средата на Септември голяма част от компаниите на БФБ да са записали значителни спадове спрямо днешна дата - заслужено или не просто в такива моменти логиката и фундамента губят смисъл
    Last edited by ledosvetlenie; 24.03.2020, 16:19.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

      Ако позная няма да стана по богат ще стана по беден - За това искрено се надявам да се случи чудо и да не позная, но аз не виждам как ще се случи чудо

      Имам директен поглед върху счетоводна къща и фирмите които обслужва и какво се случва с тях - Положението е трагично, а кризата все още не е обявена - До септември безработицата ще е над 10% а спада в БВП над 20% дори и вируса да изчезне утре, а той няма да изчезне поне още година

      При това положение да очакваш акциите да се възстановят ми се струва пагубно
      А този голям настоящ спад на борсата нали точно това бъдещо забавяне на икономиката отразява ! Ти до къде очакваш да падне, ако не си съгласен ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

        Ако позная няма да стана по богат ще стана по беден - За това искрено се надявам да се случи чудо и да не позная, но аз не виждам как ще се случи чудо

        Имам директен поглед върху счетоводна къща и фирмите които обслужва и какво се случва с тях - Положението е трагично, а кризата все още не е обявена - До септември безработицата ще е над 10% а спада в БВП над 20% дори и вируса да изчезне утре, а той няма да изчезне поне още година

        При това положение да очакваш акциите да се възстановят ми се струва пагубно
        Да така е.
        И всички ще станем по-бедни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

          При тежки последствия ще познаеш.
          Но дано да не познаеш.
          Ако позная няма да стана по богат ще стана по беден - За това искрено се надявам да се случи чудо и да не позная, но аз не виждам как ще се случи чудо

          Имам директен поглед върху счетоводна къща и фирмите които обслужва и какво се случва с тях - Положението е трагично, а кризата все още не е обявена - До септември безработицата ще е над 10% а спада в БВП над 20% дори и вируса да изчезне утре, а той няма да изчезне поне още година

          При това положение да очакваш акциите да се възстановят ми се струва пагубно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

            Бъди сигурен че ще бъда тук дори и да не съм познал за да си посипя главата с пепел
            При тежки последствия ще познаеш.
            Но дано да не познаеш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

              отново уважавам прогнозата ти ...... ще те помоля в началото на октомври да пишеш пак в тази тема ...... сега приемаме, че цената е 80-90 ст. ..... значи тогава цената ще е 40-45 ст.

              да видим
              Бъди сигурен че ще бъда тук дори и да не съм познал за да си посипя главата с пепел

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

                Не го забравям но не мисля, че си ми хваал мисълта. Не ме интересуват кой с кой се...... там, а какво правят и как и защо го допуснаха.
                основния принцип на ЕС ........ "свободно движение на хора, стоки и пари" ....... нали всеки един от нас това иска ........ просто мерките закъсняха ...... така както и ние изпуснахме момента да продадем на софикс 580 през януари

                като се обърне каруцата ...... пътища много...
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

                  Не го забравям но не мисля, че си ми хваал мисълта. Не ме интересуват кой с кой се...... там, а какво правят и как и защо го допуснаха. А за българина знаем ако му кажеш излез, искам да си навън от 10 сутринта до 8 вечерта ще ти каже ти ли ще ми каже, аз пък ще си стоя у дома , а като му кажеш спри се бе стой си у вас малко че ще се изпотръшка сума и народ и не излизай между тия часове, отговора е пак същия тоя ли пък лъснатия ще ми говори и напук ще е навън Та идеята ти с мерките съвпада с моята но реално ако си дойдат 50000 души къде ще ги сложиш да стоят за 2 седмици преди да ги пуснеш по където живеят? Не приемай мненията на другите все на нож. В един казан сме, все някой ще ни дръпне надолу
                  дете се вика ..... от това по-надолу няма накъде ........ оптимиста казал: има, има

                  50 000 ги слагам на палатки ........ мислиш ли, че военните нямат палатки за 50 000 човека? .... навремето само наборната служба бе 100 000 човека от набор

                  при тежки положения когато ножа е опрял до кокала трябват силни мъже начело на държавата които не се интересуват какъв ще им е рейтинга и дали ще го изберат на следващите избори!!!
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                    китай по стар комунистически метод първо в продължение на месец отричаше, че се е появил нов вирус!!! ... не забравай това, плийс
                    Не го забравям но не мисля, че си ми хваал мисълта. Не ме интересуват кой с кой се...... там, а какво правят и как и защо го допуснаха. А за българина знаем ако му кажеш излез, искам да си навън от 10 сутринта до 8 вечерта ще ти каже ти ли ще ми каже, аз пък ще си стоя у дома , а като му кажеш спри се бе стой си у вас малко че ще се изпотръшка сума и народ и не излизай между тия часове, отговора е пак същия тоя ли пък лъснатия ще ми говори и напук ще е навън Та идеята ти с мерките съвпада с моята но реално ако си дойдат 50000 души къде ще ги сложиш да стоят за 2 седмици преди да ги пуснеш по където живеят? Не приемай мненията на другите все на нож. В един казан сме, все някой ще ни дръпне надолу

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                      Полки мерките които се взеха към момента срещу вируса нанесоха непоправима щета за икономиката

                      Ако утре вирусът изчезне от самосебе си - БГ няма да може да се оправи поне 3-4 години

                      До момента са починали 3-ма а за една седмица безработните са станали 7000 повече - Безумното управление е по опасно от чума и нанася трайни щети които в години на възход не личаха толкова но сега ще проличат с пълна сила

                      Само хора които нямат поглед върху реалната икономика си мислят че с изчезването на вируса проблемите в икономиката ще изчезнат
                      - "БГ няма да може да се оправи поне 3-4 години" ...... всеки има право на мнение ........ уважавам и твоето...

                      - "До момента са починали 3-ма а за една седмица безработните са станали 7000 повече" ........ вчера това имах на предвид като писах и за професора който каза на БНТ1, че 2009 са умрели 4000 млади българки от свински грип ..... не искам пак да се повтарям

                      - "си мислят че с изчезването на вируса проблемите в икономиката ще изчезнат" ...... това няма как да се случи ...... прекалено сме обвързани с европа за да се каже, че "сме остров на стабилността" - цитат на другаря гер_ГЕЯ стани_ШЕФ от 2008 година

                      смятам, че на първо място стои "живота на българите" и затова предлагам мерките по-долу ...... едва след това вече идва диалемата дали ще има пари за "айфон 25", "силикон в джуки, цици и дупе" и т.н. ..... за едно ядене все ще има ....... доста ще трябва да се върнат по родните си села!!!

                      Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                      Не искам да съм лош пророк но спадовете тепърва предстоят и към септември ще видим масово фирми на 50% от днешната стойност

                      Не е препоръка
                      отново уважавам прогнозата ти ...... ще те помоля в началото на октомври да пишеш пак в тази тема ...... сега приемаме, че цената е 80-90 ст. ..... значи тогава цената ще е 40-45 ст.

                      да видим
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                        .......

                        Ако утре вирусът изчезне от само себе си - БГ няма да може да се оправи поне 3-4 години ............ Не е препоръка
                        Да, след време вирусът ще бъде овладян, мерките ще дадат резултат, макар не в утрешния ден ...

                        След 3-4 години БГ ще е в Еврозоната, икономиката ни ще се промени частично и ще произвежда доста повече от 2019, а Софикс ще е прехвърлил 1200 пункта. Дакс, Дау и Ко. ще цепят нови върхове.
                        Апокалипсисът, предвещаван сега от някои не дотам успели "специалисти" и политици, няма да се случи и човечеството ще продължи своя прогрес, докато не се срещне с друга цивилизация,
                        а до тогава пей сърце ...
                        не е препоръка за покупка или продажба ,всяко съвпадение с реални лица,факти и събитя е случайна !!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

                          Болестта не се хваща веднга и не всеки път при тест,,
                          нали затова е тази карантина 14 дни в бивши поделения на МО и МВР ...... на много места по малко хора - има десетки обезлюдени селища по границите ни ....... който покаже признаци се отделя и изследва ..... ако трябва се слага на нова 14 дневна карантина ...... може и на военни палатки да ги дислоцират ..... дори и по месец да ги държат...

                          накрая може да съжаляват, че са се прибрали в България

                          Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

                          има и нелегално влизане в страната/имигранти,контрабандисти/
                          при военно положение ....... разтрел на място за нарушаване на държавната граница ....... мда
                          Last edited by polki; 24.03.2020, 14:54.
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                            елементарно е ....... китайците първи се сблъскаха с короната и се лутаха 2 месеца ...... черпейки китайския и световен опит мисля, че един месец ще ни е достатъчен за да се върнем към нормален ритъм на живот...
                            Полки мерките които се взеха към момента срещу вируса нанесоха непоправима щета за икономиката

                            Ако утре вирусът изчезне от самосебе си - БГ няма да може да се оправи поне 3-4 години

                            До момента са починали 3-ма а за една седмица безработните са станали 7000 повече - Безумното управление е по опасно от чума и нанася трайни щети които в години на възход не личаха толкова но сега ще проличат с пълна сила

                            Само хора които нямат поглед върху реалната икономика си мислят че с изчезването на вируса проблемите в икономиката ще изчезнат

                            Не искам да съм лош пророк но спадовете тепърва предстоят и към септември ще видим масово фирми на 50% от днешната стойност

                            Не е препоръка
                            Last edited by ledosvetlenie; 24.03.2020, 14:56.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                              ''пациентче", от къде да ти дойде нов заразен при положение, че всеки който влиза в страната първо влиза в някоя казарма под карантина за 2 седмици (така както всички българи преди това са минали такава карантина пак 2 седмици) и едва след това, ако е здрав го изпращат към родното му село

                              ''пациентче", но само не мислиш, но и не четеш, май?
                              Болестта не се хваща веднга и не всеки път при тест,,има и нелегално влизане в страната/имигранти,контрабандисти/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

                                "Докторе" запри се малко ,че олекваш.Корона вирусаът е грип и трябва технологично време да се осъзнае,че е опасен.Няма етикет с надпис-опасен.Бъди сигурен,че след кризата хамериканците ще направят филм как спасяват света от висруса.Нищо ,че перуката искаше да купи само за тях ваксина и не помага по никакъв начин на съюзниците си.Няма друга страна която би се справила по-добре от Китай,Особенно пък либералните.Как мислиш-пълна карантина за 2 седмици и след това сме добре.Това не е морска вълна като отмине и свърши.Няма ли начин след това да се пръпне някой заразен.......от някъде и пак...?
                                ''пациентче", от къде да ти дойде нов заразен при положение, че всеки който влиза в страната първо влиза в някоя казарма под карантина за 2 седмици (така както всички българи преди това са минали такава карантина пак 2 седмици) и едва след това, ако е здрав го изпращат към родното му село

                                ''пациентче", но само не мислиш, но и не четеш, май?
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X