IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

    Полк, 1912, може би е време да си преразгледаш вижданията за флагмана
    Не помня досега да е бил в такова окаяно положение спрямо индекса. В последния индексен ръст, на практика се ореобрази като някаква котва за индекса. Прословутата бета, която така често се спряга, май се окаже химера, защото се изчислява масово за 1 г назад, но няма никаква гаранция, че ще е такава и година напред
    без препоръки, разбира се
    Вижда се от самолет, че Флагманъ е в колапс.... пенсионери, репаджии и паникьори го съсипаха, но това е възможност за евтино влизане.... мажо не му дреме сякаш, подпира леко ццб-то с по 350 бр., което е смешно. Флагманъ има потенциал за приятна изненада след като и последната пенсия продаде артиите.... мажо пък ако иска да си защити реномето (за което изглежда все по-малко му дреме) трябва да си преосмисли стратегията и да вкара свеж мениджмънт и нови идеи..... явно е че сегашните са изчерпани и демоде за пазата ни. Имам и купувам в момента, тъй като смятам, че има фундамент въпреки кризата, в която се намира Фалгманъ в момента

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

      при така зададения въпрос, каквото и да напиша - все ще позная ........ тук все някога ще "буксират цената нагоре" - това е ясно на всички, а също така голяма е вероятността "да продължава цената да се рее на настоящите нива" ...... по-важен според мен е тайминга ...... а да ти кажа на коя дата какво точно ще се случи, няма как да знам, макар, че искам...

      все още си оставам на старото си мнение, че цената ще започне да се покачва когато се хванем за зеленото ..... да се запролети, да се постопли времето, душите ни и сърцата, да намали истерията около ковида и третата му бг-вълна която чакаме, да тръгне ваксинацията с бързи темпове, да минат изборите (че има доста неизвестни кой и с кого), да се върне доверието към туризма с първите записвания за новия сезон и нещата ще се случат къде с буксиране от кешовците, къде с напън на алигатора, къде от самосебе си, къде нарочно и т.н.

      оптимист съм ..... вече 3 години само надолу -> това няма как да продължи още много дълго ........ дъното тук беше преди 11 месеца и от тогава не си спомням да е тествано ...... и както обичам да казвам ....... "като не иска една акция повече да пада .... ще вземе да се качва"

      писах и преди, че основното което чакаме ще се случи април и след това ...... така си мисля аз...

      алигатора пропусна момента с жълти стинки (няма и 2 млн.евро за 6 ст. дивидент; или с по-малко от 1 млн.евро за 3 ст. дивидент) да си подкрепи акционерите, а оттам и цената на акцията ...... сега ще му струва много повече да върне крехкото доверие което завоюва в последните няколко години с редовния дивидент който даваше ...... не мога да повярвам как се изложиха като кифладжии ...... ще им излезе през носа тази икономия ....... пак ще им потрябва висока цена, но на всяка съпротива ще бъдат заривани с акции и ще се видят в чудо!!!

      успех на всички
      Полк, 1912, може би е време да си преразгледаш вижданията за флагмана
      Не помня досега да е бил в такова окаяно положение спрямо индекса. В последния индексен ръст, на практика се ореобрази като някаква котва за индекса. Прословутата бета, която така често се спряга, май се окаже химера, защото се изчислява масово за 1 г назад, но няма никаква гаранция, че ще е такава и година напред
      без препоръки, разбира се

      Коментар


      • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение

        Не е мръдвал от месеци 53067395. Това е според ЦД от 18.11.2020г. до днес без промяна. По мои сметки, по данни от БФБ е нараснал с над 200к. но за това не съм сигурен.
        някой скоро опитвал ли се е да прави сметка какъв е реалния фрии флоуд при хим-а, а не според БФБ и ЦД? колко акции държат техните фондове например - пряко и непряко?
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Polki, ще се радвам на мнението ти - тук ще буксират ли цената нагоре или ще продължава да се рее на настоящите нива?
          при така зададения въпрос, каквото и да напиша - все ще позная ........ тук все някога ще "буксират цената нагоре" - това е ясно на всички, а също така голяма е вероятността "да продължава цената да се рее на настоящите нива" ...... по-важен според мен е тайминга ...... а да ти кажа на коя дата какво точно ще се случи, няма как да знам, макар, че искам...

          все още си оставам на старото си мнение, че цената ще започне да се покачва когато се хванем за зеленото ..... да се запролети, да се постопли времето, душите ни и сърцата, да намали истерията около ковида и третата му бг-вълна която чакаме, да тръгне ваксинацията с бързи темпове, да минат изборите (че има доста неизвестни кой и с кого), да се върне доверието към туризма с първите записвания за новия сезон и нещата ще се случат къде с буксиране от кешовците, къде с напън на алигатора, къде от самосебе си, къде нарочно и т.н.

          оптимист съм ..... вече 3 години само надолу -> това няма как да продължи още много дълго ........ дъното тук беше преди 11 месеца и от тогава не си спомням да е тествано ...... и както обичам да казвам ....... "като не иска една акция повече да пада .... ще вземе да се качва"

          писах и преди, че основното което чакаме ще се случи април и след това ...... така си мисля аз...

          алигатора пропусна момента с жълти стинки (няма и 2 млн.евро за 6 ст. дивидент; или с по-малко от 1 млн.евро за 3 ст. дивидент) да си подкрепи акционерите, а оттам и цената на акцията ...... сега ще му струва много повече да върне крехкото доверие което завоюва в последните няколко години с редовния дивидент който даваше ...... не мога да повярвам как се изложиха като кифладжии ...... ще им излезе през носа тази икономия ....... пак ще им потрябва висока цена, но на всяка съпротива ще бъдат заривани с акции и ще се видят в чудо!!!

          успех на всички

          fuск the bеаr - give me the bееr

          Коментар


          • добре де, аз пак да питам..
            ако утре зема да придобия 5% от акциите, на днешна стойност около 12м , ще ме пуснат ли в ОС на дружеството?
            не ми казвайте кво ще стане стане с цената...
            питам щото 12м е цената на една кабина за а319 втора употреба
            на пръв поглед сделката изглежда доста примамлива, 5% - на стойнотта на една кабина

            * нямям нищо и не препоръчвам нищо!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dr.Tren4eff Разгледай мнение
              Шиханът да го закрива и ликвидира....да се отдаде на по-приятни занимания като карате форумчета на СОК Камчия.
              Да де, ама тогава ще трябва да плаща нещо, а така...
              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Шиханът да го закрива и ликвидира....да се отдаде на по-приятни занимания като карате форумчета на СОК Камчия.

                Коментар


                • футболиста да не му плащат от борда на директорите да плямпа тия простотии

                  Коментар




                  • 30.11.2020, 13:03
                    Първоначално изпратено от p_trade

                    „Това е истината ...дори и едно изявление какво смятат да правят като развитие на компанията и дивидентна политика , да потвърдят че са наясно че по дефиниция една публична компания трябва да създава стойност на акционерите .“

                    Harry Kane

                    „Що не се съберете една групичка, с бухалки като 90-те с анцунзите, и да си търсите дивидентите?
                    Ами то на това заприлича БФБ вече - рекет за дивиденти? Или даваш дивидент, или те правим на зрънчо на 12 стотинки акцията. Даваш или не даваш?
                    ……………………………………………………………….
                    …………………………………………………. „


                    Ето това са мнения от форума на Агрия,които са показателни и за търговията при дружествата от тази група.

                    Така,че съдбата на давещите се е в ръцете на самите тях – тук няма да се намери някой чужд да им помогне.
                    Надявам се да го разберат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                      Тук такова пресичане предстои ,че някои хора никога няма погледнат към таз хартия
                      На 1 април предполагам.

                      Коментар


                      • Тук такова пресичане предстои ,че някои хора никога няма погледнат към таз хартия

                        Коментар


                        • След супер точната прогноза на Polki, за златното пресичане, ще се радвам като експерт по Хим-а на мнението му - тук ще буксират ли цената нагоре или ще продължава да се рее на настоящите нива?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                            Неконсолидирания на авиационния холдинг излезе учудващо добре. Ако в консолидацията му не се появи голям минус - ще си отдъхна
                            От какво ще си отдъхнете ако не е тайна?
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • МОНТОЗАВЪРА И САПА ИЗЧЕЗНАХА . А КАК МИ ЛИПСВАТ ТЕХНИТЕ МНЕНИЯ ЗА ХИМИМПОРТ . КОГА ДА ПРОДАВАМ И КОГА ДА КУПУВАМ

                              Коментар


                              • Неконсолидирания на авиационния холдинг излезе учудващо добре. Ако в консолидацията му не се появи голям минус - ще си отдъхна

                                Коментар

                                Working...
                                X