IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
    Чудни работи стават, с акции за 7 бона да свалиш капитализацията на Хим-а с 2 %
    Думата капитализация за мажото нищо не значи. Азе оня ден си пързулнах тука мижавия дял . Каня се алтеркото да доналазя. Успех, момци и дами

    Коментар


    • а още по-забавно е, как с 250 акции се качва капитализацията с 2%

      Коментар


      • Тук съм си оставил съвсем малко колкото да се ядосвам.. Чакам на софикс 700 да станат левче и да ги продам.

        Коментар


        • Чудни работи стават, с акции за 7 бона да свалиш капитализацията на Хим-а с 2 %

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

            Отрицателната лихва си я има от година вече , и полека лека свалят размера на депозитите които се облагат ......... вече не е лесно и пари да имаш !
            В интерес на истината се усеща че се появява нов капитал и на борсата. Капиталът не стои да се обезценява и особено ако е голям, част от него търси не само тулата и бетоня, защото вече ги имат

            Коментар


            • Понякога ми пълните душата - разберете едно, огормната част от хората с депозити са много страхливи и за разлика от други, не ги блазнят как ще спечелят спекулативно 100-200-1000% и после ще се окажат пред полуфалит като през 2008 и някои батковци. Говорил съм с много такива хора и те винаги ме питат - ми можеш ли да ми гарантираш. Ми не, не мога да ти гарантирам нищо на 100% - то аз едва склоних жената да купи 50 000 брефчета, че да ги допълня до 100 000 с тези на децата, дето е от гарантирано по-гарантирано, та какво остава за чужд човек (макар и един приятел да навих, но той реално ми е единственият истински приятел и го увешавам от 1,50 да се включи, та накрая със зор на около 2 лева се съгласи и то за малка сума).

              И причините освен консерватизма, са:
              - ми ако утре ми потрябват пари - не говорим за 5-10 000 лева, за 50-100-200 000 - единици са позициите, в които е възможно да излезеш с подобна сума, без да сложиш поне 5% дисконт, че и повече
              - мега кофти мажоритари в огромната част от случаите
              - липса на дивиденти - пак в огромната част от случаите
              - мега балони на почти всичко читаво, дето дава дивиденти

              Та да, парите парят, депозитите са на 0, ама тулите и битоня ей ги на, а и наематели в София винаги ще има, пък и имотът си е твой и можеш да го видиш и пипнеш. С акциите не е така - та чакайте вие бай Генчо да дойде, хеле пък директно! Но е факт, че има дребно раздвижване сред фондовете - дано да няма скоро мяу зад Океана, че тогава ще стане лошо
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение

                Няма как с подобна култура,болшинството от депозитарите да разполагат с достатъчно,че и на борсата да се заиграят!Тяхната философия е,"бели пари,за черни дни".

                Дори да имат повече пари, като гледам културата им стига до толкова, че да инвестират само в тухли и бетон !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                  Абе престрашават се някой от тях.. вкарват малък % че тия лихви на 0 , плюс таксите, много ги дразнят.. Но са малки суми, супер предпазливо и в повечето случаи търсят някой друг да им го направи /фондове, посредници/. Даже мен доста хора са ми предлагали пари да им управлявам, но засега се наемам само на най-най близки и доверени хора.. Замислям се дали да не направя един хедж фонд "Батя" и да атакувам
                  Така е, но това е една много малка и нищожна част ! Аз също покрай мен съм навил няколко човека да инвестират, но го правят основно през фондове, както и ти спомена. А иначе управлявам още един портфейл освен моя.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                    ....., особено при ниската финансова култура на голямата част от населението !
                    Няма как с подобна култура,болшинството от депозитарите да разполагат с достатъчно,че и на борсата да се заиграят!Тяхната философия е,"бели пари,за черни дни".


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                      Човека си въобразява, че парите в банките ще потекат към борсата ! И на мен много ми се иска това да стане, но виждаме, че от години не се получава ! Това са най консервативните пари, които е почти невъзможно да стигнат до борсата, особено при ниската финансова култура на голямата част от населението !
                      Абе престрашават се някой от тях.. вкарват малък % че тия лихви на 0 , плюс таксите, много ги дразнят.. Но са малки суми, супер предпазливо и в повечето случаи търсят някой друг да им го направи /фондове, посредници/. Даже на мен доста хора са ми предлагали пари да им управлявам, но засега се наемам само на най-най близки и доверени хора.. Замислям се дали да не направя един хедж фонд "Батя" и да атакувам
                      Last edited by Батя; 28.09.2021, 09:59.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                        Отрицателната лихва си я има от година вече , и полека лека свалят размера на депозитите които се облагат ......... вече не е лесно и пари да имаш !
                        Човека си въобразява, че парите в банките ще потекат към борсата ! И на мен много ми се иска това да стане, но виждаме, че от години не се получава ! Това са най консервативните пари, които е почти невъзможно да стигнат до борсата, особено при ниската финансова култура на голямата част от населението !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Up sofix up2000 Разгледай мнение
                          Тва трябва явно много спешно да се сложи някъв данък на депозите и банките яко да лющят залюханите депозитарници с такси. Ми егати безобразието. Няма по.безсрамни пари от спящия депозит - направо като нямат грам инвестиционна култура или акъл- да ги слагат в Сребърния фонд.

                          имам Хим и не е препоръка
                          .
                          Отрицателната лихва си я има от година вече , и полека лека свалят размера на депозитите които се облагат ......... вече не е лесно и пари да имаш !
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Up sofix up2000 Разгледай мнение

                            Наборе,
                            ти ще влезеш пак на 17 ли? тва 90 стинки цена ли е за теб? вярно е, задържа се в ниското доста по-дълго отколкото и аз очаквах, но така имаше време за допълване.
                            Ще взема да си сменя ника на Софикс3000, че 2000 вече не актуално като се юрнете ще ги отнесете за нула време.

                            Не е препоръка имам
                            Наборе, нито ще влизам, нито ще излизам повече тук, а ти можеш да продължиш да допълваш !

                            Не е препоръка, нямам !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                              чак да се удвои не вярвам, но 1+ би трябвало да стане, вече колко ще е + е въпроса
                              "Ред Бул с боб - неочаквано добра комбинация. Едното дава крила, другото - тяга."
                              Чакам я с нетърпение тази 1-ца с много мъничко + - че!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Up sofix up2000 Разгледай мнение
                                днес дори на Бедо флотилията отлепи със сосен процент, рекох тука направо ще разцепим мрака....абе ей, ти, който пречиш на растежа на акцията дано да ти дойде данъчна ревизия, дано да те прекъснат баш кога искаш да излющиш нещо чуждо, дано ти спре интернета, и т.н.
                                Кво ще ги прай народа и бизнеса тия 100 млрд депозираните у банките.... бе вашта....дано дойде Асен1975 да ви налее малко отмалко мозък!

                                Тва трябва явно много спешно да се сложи някъв данък на депозите и банките яко да лющят залюханите депозитарници с такси. Ми егати безобразието. Няма по.безсрамни пари от спящия депозит - направо като нямат грам инвестиционна култура или акъл- да ги слагат в Сребърния фонд.

                                имам Хим и не е препоръка
                                .
                                На депозитите ли разчиташ?
                                Дори някакъв % от тези милиарди да се насочи към БФБ малко вероятно е да се спре в ХИМ и компания докато не направят едни
                                ​​50-100% за пред тълпата. Обаче всички виждаме реално какво се случва.
                                Имах, вече няма, но бих си взел малко, че имам загуби да избивам.

                                Коментар

                                Working...
                                X