IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

    Много грешни заключения или пък .. внушения! Със сигурност не считат акцията си за надценена. Дори и на 2,30-2,40 преди две години не продаваха на външни играчи, та камоли сега, когато вече акцията е и дивидентна и зад ная стои още по-солиден СК! Ако Инвест Кепитъл е продал някакви пакети, бъди сигурен че е на "свои хора".. най-разнообразни КИС колкото искаш под голямата шапка на Химимпорт. Те си знаят точно каква им е целта, нищо чудно да е и качване на теглото в Софикс или пък осчетоводяване на печалби от закупените в ниското пакети на чужденци... но определено не си продават акциите на външни.
    Добра логика .
    Но все пак защо не продадоха на 'своите хора' на 1.35 ?
    Този който е безпристрастен вижда безпределното , който е пристрастен вижда пределното - дао дъ дзин

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
      Дори и на 2,30-2,40 преди две години не продаваха на външни играчи, та камоли сега, когато вече акцията е и дивидентна и зад ная стои още по-солиден СК!

      Не сме 2014-а, преглеждал си отчетите, харесва ли ти промяната за периода? Дивидентна ще я наречем, ако не 1 път на 10 г. дадат няколко стотинки, а следващите 10 г. дават редовно и не на молекулярно ниво като Еврохолд. Солиден СК пишеш, а възвращаемостта на СК как е?

      Аз гледам цифрите, всичко друго са приказки от 1001 нощ, които попиват с интерес младите инвеститори.


      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
        "Инвест Кепитъл" АД(фирмата мажо) намали през годината своите акции от 73,86 до 73,03, вижда се ясно в публикуваните отчети. Сега по мои сметки никой извън мажо не притежава подобен процент, с който е увеличен ФФ=> вдигат благородно по неразбираема за мен причина или считат че акциите им са надценени и момента е удобен за продажба?

        ....
        Много грешни заключения или пък .. внушения! Със сигурност не считат акцията си за надценена. Дори и на 2,30-2,40 преди две години не продаваха на външни играчи, та камоли сега, когато вече акцията е и дивидентна и зад ная стои още по-солиден СК! Ако Инвест Кепитъл е продал някакви пакети, бъди сигурен че е на "свои хора".. най-разнообразни КИС колкото искаш под голямата шапка на Химимпорт. Те си знаят точно каква им е целта, нищо чудно да е и качване на теглото в Софикс или пък осчетоводяване на печалби от закупените в ниското пакети на чужденци... но определено не си продават акциите на външни.

        Коментар


        • Някой лапна кифтето

          Коментар


          • Първоначално изпратено от _1912_
            аз залагам на лелката...
            На лелчето колко й се откъснаха от сърцето!?!?
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

              има ли желаещи да направим един облог кой ще спечели облога от четиримата?

              аз залагам на лелката
              Да не вземе да се вдъхнови много и да паркира на 2.20,тогава кой ще е шампионът?Като го гледам ЦКБ
              много интусиазирано настъпва.
              Last edited by Grosss; 28.12.2016, 15:30.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                облога ще бъде спечелен от лел4ето или кир4о - това е ясно...

                само не знам кой от двамата ще е по-близко до последната цена за годината
                има ли желаещи да направим един облог кой ще спечели облога от четиримата?

                аз залагам на лелката
                НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                  Последно така ли останахме за прогноза затваря за последния ден на 2016 г., извинявам се, ако съм пропуснал някой:

                  4i40:1.95 лв.
                  Kiro:1.72 лв.
                  balarev: 1.68 лв.
                  k.o.: 1.57 лв...
                  облога ще бъде спечелен от лел4ето или кир4о - това е ясно...

                  само не знам кой от двамата ще е по-близко до последната цена за годината
                  НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                  Коментар


                  • мда, най-късно утре потегляме...
                    НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                      Прекалено много подозрителни неясноти се натрупаха и съобразно на традиционното информационно затъмнение и липса на активност от ДВИ-то(ако съществува реално като длъжност) е нормално да сме по - предпазливи.

                      Монбат е приятен пример, евтино ги дадоха, но и без BGX 10 лв. нямаше да дойдат толкова бързо.

                      Акцията има огромна фенска маса от ултраси, но съм далеч от периода, когато едностранчиво мислех, че близо 20 лв. за акция са отново постижими.


                      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
                      Съгласен съм с всичко написано . За добро или за лошо обаче, условията от първото изречение са валидни както за цена 60 ст., така и при 6 лв. да речем.

                      Успех
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Последно така ли останахме за прогноза затваря за последния ден на 2016 г., извинявам се, ако съм пропуснал някой:

                        4i40:1.95 лв.
                        Kiro:1.72 лв.
                        balarev: 1.68 лв.
                        k.o.: 1.57 лв.

                        За облога предлагам по банков път или paypal на печелившия, ако имате други предпочитания, пишете. Ако губя, по paypal мога да пратя в същия ден, банков до 04.01. включително.

                        П.П.: dimitar1978 го извадих от списъка по негово желание, понеже не бе разбрал регламента
                        Last edited by k.o.; 08.08.2016, 11:10.

                        Едно лекичко предпразнично напомняне...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          Според мен търсим прекалено много конспирацията. В тази връзка ще дам един пресен пример - Мажото на Монбат продаде дял преди някъде 2 месеца на 6,90, ама сега акцията му гони 10-те лв.
                          Прекалено много подозрителни неясноти се натрупаха и съобразно на традиционното информационно затъмнение и липса на активност от ДВИ-то(ако съществува реално като длъжност) е нормално да сме по - предпазливи.

                          Монбат е приятен пример, евтино ги дадоха, но и без BGX 10 лв. нямаше да дойдат толкова бързо.

                          Акцията има огромна фенска маса от ултраси, но съм далеч от периода, когато едностранчиво мислех, че близо 20 лв. за акция са отново постижими.


                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от PIMP Разгледай мнение

                            С други думи за да получиш, първо трябва да дадеш
                            По друг начин казано "Горе главите и горната и долната и най-вече долната".

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              Според мен търсим прекалено много конспирацията. В тази връзка ще дам един пресен пример - Мажото на Монбат продаде дял преди 2 месеца да кажем на 6,90, ама сега акцията му гони 10-те лв.
                              С други думи за да получиш, първо трябва да дадеш

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                                "Инвест Кепитъл" АД(фирмата мажо) намали през годината своите акции от 73,86 до 73,03, вижда се ясно в публикуваните отчети. Сега по мои сметки никой извън мажо не притежава подобен процент, с който е увеличен ФФ=> вдигат благородно по неразбираема за мен причина или считат че акциите им са надценени и момента е удобен за продажба?

                                Ако съм допуснал грешка в сметките, моля да ме коригира някой.



                                Всеки иска мажо, който държи под 50%, за да не може еднолично да се взимат решенията и всички останали да са публика. А да си продава по малко акциите...всички знаем какви за пазарните принципи и кога се купува и кога продава. За мен не е позитивен сигнал, пореден.


                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
                                Според мен търсим прекалено много конспирацията. В тази връзка ще дам един пресен пример - Мажото на Монбат продаде дял преди някъде 2 месеца на 6,90, ама сега акцията му гони 10-те лв.
                                Last edited by 15%; 28.12.2016, 13:31.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X