IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

    щом 3,57% са тези супер много проценти за теб и това те задоволява значи всичко е "ток и жици" и нямаш дерт

    поздравление
    Да разбирам че си продал декември и сега те е яд че нямаш още горе долу като Давидов от по-долу. Аз купих преди точно един месец от тогава имам 5.16% капиталова и 2.95% дивидентна на път. Не знам колко инвестиции знаеш дето за 1 месец "работа" изкарват 7%. Аз съм съгласен че тази компания не е перфектна за инвестиране ама за разлика от други е доста ликвидна и не е нужно да чакаш 5 дена да се сключи сделка тук има по 30-тина сделки на ден и компанията често е най-търгуваната на SOFIX. Не мога да разбера защо си мислиш че хората не трябва да дивирсифицират примерно ?
    http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

      щом 3,57% са тези супер много проценти за теб и това те задоволява значи всичко е "ток и жици" и нямаш дерт

      поздравление
      Полки, ако се запазят тенденциите на печалбата от тази година и раздавания като % дивидент, то догодина може да видим и над 10 ст. Не казвам, че ще стане така, но е абсолютно възможно. Ето една оптимистична нотка.

      П.П. Коя е по-добрата алтернатива според теб? Ти какво си правиш спестяванията в този момент и какво мислиш да ги правиш в близкото бъдеще?
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

        еми за мен са си достатъчно не съм орал не съм копал за тях
        щом 3,57% са тези супер много проценти за теб и това те задоволява значи всичко е "ток и жици" и нямаш дерт

        поздравление
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

          Кой ще им ги вземе, ако не тръгнат нещата.
          просто рискуват и разчитат, че лихвите са ниски, а кеша е бол .................... затова купуват, бутат цената малко нагоре и гледат да се оттърват


          Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

          нивото все още си е блажно ниско. Имам малко и съжалявам, че нямам повечко.
          щом нивото е ниско и съжаляваш, че нямаш повече --- защо не купиш повече?!?!?
          fuск the bеаr - give me the bееr

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

            точно 3,57% са тези супер много проценти
            еми за мен са си достатъчно не съм орал не съм копал за тях
            http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

              и ти май си вярваш на мантрата която проповядваш

              хайде сега се замисли тези които държаха сериозните пакети десетина години защо продадоха

              после се замисли тези които взеха техните пакети дали ще ги държат десетина години или чакат да ги прехвърлят през няколко стинки
              Кой ще им ги вземе, ако не тръгнат нещата. Тук активите подържат реномето. Макар че навремето така се набутах с Полимери заради активите. Част от бизнес разклоненията на Хима са губещи, но би трябвало да има стратегия при придобиването им, която при добра конюнктура да проработи. Чакаме и гледаме с широко затворени очи щото нивото все още си е блажно ниско. Имам малко и съжалявам, че нямам повечко. Гъдел да става.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                То като има разпродаване има и разкупуване. За около една година е вдигнал 70 % въпреки разпродажбите. Вижда се, че има някакви договорени изсипвания, като свършат би трябвало да подгони прахоляка на най-бързите.
                и ти май си вярваш на мантрата която проповядваш

                хайде сега се замисли тези които държаха сериозните пакети десетина години защо продадоха

                после се замисли тези които взеха техните пакети дали ще ги държат десетина години или чакат да ги прехвърлят през няколко стинки
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                  на 1,75-1,77 продавах в началото на декември ............... сега сме няколко стинки отгоре

                  тренда е чудесен
                  Имал си късмет, продал си. Затова едни печелят, други се почесват. Щото не е само до късмет.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                    как няма да си доволен?!?!?!?

                    подхвърлиха 2,95% дивидент, а отгоре на това реализирахме и 2% капиталова печалба за последните 7 месеца

                    всичко е цветя и рози в този холдинг

                    няма да обръщаме внимание, че Софикс направи 100 пункта за същите 7 месеца

                    няма да гледаме, че нормалните компании на БФБ направиха по +100% профит

                    тука ще се радваме, че мажоритаря тържествено обявява, че не го интересува цената на акцията и усърдно продава вече 2 години, а дори и дъщерните компании помагат в разпродажбата на акциите си в холдинга

                    големите инвеститори и те като гледат, че мажо&co разпродават и те се включиха с разпродажби

                    "нещата мисля се движат в положителна посока." ................ май сериозно го мислиш това

                    не е препоръка за вземане на решение...
                    То като има разпродаване има и разкупуване. За около една година е вдигнал 70 % въпреки разпродажбите. Вижда се, че има някакви договорени изсипвания, като свършат би трябвало да подгони прахоляка на най-бързите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

                      Ако пак дадат 5 стотинки дивидент на 1.4 ще са супер много проценти
                      точно 3,57% са тези супер много проценти
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                        Преди се колебаеше на 1,50. После на 1,60. После на 1,70. През цялото време част от хората писаха, как ще го видим на 1,30 и 1,40. Вече се колебае около 1,80. Трендът ми харесва.
                        на 1,75-1,77 продавах в началото на декември ............... сега сме няколко стинки отгоре

                        тренда е чудесен
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                          Ами то явно няма угодия, но нормално всеки е с различни очаквания. Аз също съм доволен за сега и нещата мисля се движат в положителна посока.
                          как няма да си доволен?!?!?!?

                          подхвърлиха 2,95% дивидент, а отгоре на това реализирахме и 2% капиталова печалба за последните 7 месеца

                          всичко е цветя и рози в този холдинг

                          няма да обръщаме внимание, че Софикс направи 100 пункта за същите 7 месеца

                          няма да гледаме, че нормалните компании на БФБ направиха по +100% профит

                          тука ще се радваме, че мажоритаря тържествено обявява, че не го интересува цената на акцията и усърдно продава вече 2 години, а дори и дъщерните компании помагат в разпродажбата на акциите си в холдинга

                          големите инвеститори и те като гледат, че мажо&co разпродават и те се включиха с разпродажби

                          "нещата мисля се движат в положителна посока." ................ май сериозно го мислиш това

                          не е препоръка за вземане на решение...
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Преди се колебаеше на 1,50. После на 1,60. После на 1,70. През цялото време част от хората писаха, как ще го видим на 1,30 и 1,40. Вече се колебае около 1,80. Трендът ми харесва.
                            Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                              Да голямо дърво !
                              10 % надървено за месец, дивидент, оборот....

                              пп Имаше време дето си заслужаваше мрънкането...Сега нещата са положителни и перспективите много добри ( за мен )...
                              Ами то явно няма угодия, но нормално всеки е с различни очаквания. Аз също съм доволен за сега и нещата мисля се движат в положителна посока.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение

                                Мани, мани, голяма мъка. Ще се чака здраво, ама май се оказа голямо дърво.
                                Да голямо дърво !
                                10 % надървено за месец, дивидент, оборот....

                                пп Имаше време дето си заслужаваше мрънкането...Сега нещата са положителни и перспективите много добри ( за мен )...

                                Коментар

                                Working...
                                X