IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
    На мен ли само ми се струва, но цената се задържа около сегашното ниво и е възможно тук да е дъното. Въпросът е, депресия ли следва или ще тръгне по наклонената плоскост... нагоре. Може би през лятото ще се поизяснят нещата.
    Аз не смея да коментирам къде е дъното, защото тук какво ли не сме видели ! То какви са тия дъна какво е това нещо, вече повече от година все сме на дъно и няма отлепяне, не говоря само за тук ! Съвсем замряха позициите и оборота, мисля си вече, че трябва някакво чудо да стане за да тръгнем обратно нагоре ! Явно сме останали една шепа само дребни инвеститори и подкрепа нийде от никъде не се вижда ! Амин !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
      Е не само тук, но нали това е флагмана
      беше... no further comments

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
        дали само тук е така!?
        Е не само тук, но нали това е флагмана

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          Измисли как да стане без пари - с пари всеки може
          Какво стана сонова SEE LINК,там няма ли интерес?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
            Хубаво е, че са много, така с малко пари ще вдигнат имиджа!,
            Измисли как да стане без пари - с пари всеки може
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
              Е машинисти сигурно има, но лошото е, че посоката е все надолу ! Като влакче на ужасите е тук
              На мен ли само ми се струва, но цената се задържа около сегашното ниво и е възможно тук да е дъното. Въпросът е, депресия ли следва или ще тръгне по наклонената плоскост... нагоре. Може би през лятото ще се поизяснят нещата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                Е машинисти сигурно има, но лошото е, че посоката е все надолу ! Като влакче на ужасите е тук
                дали само тук е така!?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                  Във вашият влак има ли машинист?
                  Е машинисти сигурно има, но лошото е, че посоката е все надолу ! Като влакче на ужасите е тук

                  Коментар


                  • Във вашият влак има ли машинист?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                      Струва ми се, че доста хора сме на влакчето, но и си мисля че ако след конвертирането, започне част от печалбата, всяка година да се разпределя като дивидент, то може да пристигнем на някоя забавна гара. Не е препоръка, а мерак.
                      Хубаво е, че са много, така с малко пари ще вдигнат имиджа!,
                      Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                      Коментар


                      • Никой мажоритар не се чувства гот когато акциите му се понижават или са по-евтини от цената, на която той оценява компанията си. Въпроса тук е кой какви стъпки предприема, или не предприема да въздейства на цената. Логично е след конвертирането да има преосмисляне на дивидентната политика на компанията по няколко причини:
                        1. до сега раздаването на дивидент по обикновените влияеше на конверсионното съотношение на привилегированите и принципно можеше да създаде юридически казуси.
                        2. Силно изменение на настроенията на пазарните участници вкл. и чуждестранните такива, докато преди години всички се интересуваха от капиталова печалба ( а тя идваше от бурното развитие на компаниите, защото пазара се радваше и "пръст да му покажеш" и всяка добра новина се приемаше с луда атака по аска), то сега "изтрезнели" от кризата всички са доста по обрани в действията и възприятията си към публичните компании. Сега вече искаме да видим pay back под някаква форма, която да ни "гарантира" инвестицията.
                        3. Капиталовия пазар в БГ, в днешната си визия, не е капиталов пазар и не е полезен на никой от двете страни на бариерата. От страна на мажоритарните собственици, защото е изгубил основната си функция, като средство за финансиране на проекти и имидж, а от страна на инвеститори и спекуланти като място за правене на пари. Или с една дума нещата са на кантар "или ....или ...", но в тази си форма не може да продължава още дълго.
                        Предвид горното и в интерес на всички пазарни участници логично е да има промяна в поведението на иргачите от двете страни на бариерата, но въпроса е "кой първи да пусне кръв"! Предвид, че магарето върви след моркова или торбата с овес логичния отговор е един.

                        Успех на всички !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                          мдаааа

                          всеки има право на мнение .................... един иска дивидент, друг иска обратно изкупуване на акции, трети смята, че дружеството трябва да се развива и да не "хаби сили" за предните два варианта...

                          говорителя на собствениците (Ал.Керезов) още в началото обяви, а и по-късно няколко пъти затвърди, че не нямат намерение да хвърлят трохи на дребните .................. също така винаги е натъртвал, че цената на акциите няма значение за мажоритарите...

                          какво остава за дребните акционери:
                          - който иска дивидент отива и инвестира в компании които дават дивидент
                          - който иска обратни изкупувания отива и инвестира в компании които са обявили обратно изкупуване
                          - който търси силни усещания се качва във влакчето на ужасите на тим-групата и гледа как се топят парите му

                          всеки е свободен да избира как да пропилее времето и парите си

                          мнението ми не е препоръка за взимане на инвестиционно решение --- имам акции на компании от тим групата...
                          Струва ми се, че доста хора сме на влакчето, но и си мисля че ако след конвертирането, започне част от печалбата, всяка година да се разпределя като дивидент, то може да пристигнем на някоя забавна гара. Не е препоръка, а мерак.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                            Вече си имаме нов флагман"Спиди",урррраааа.
                            Виждам го да оглави подводниците .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от РОСЕН Разгледай мнение
                              Парите са налични, както на консолидирана така и на неконсолидирана база. Освен това, от догодина няма да се заделят средства и за задължителен дивидент. Т.е. тук вече е въпрос на решение на общото събрание. Дали ще бъде предложено да се обмисли възможността за обратно изкупуване и какво ще е решението на ръководството е отделен въпрос. Във всички случаи, ако решат могат да го направят.

                              Не е препоръка за покупка или продажба!
                              мдаааа

                              всеки има право на мнение .................... един иска дивидент, друг иска обратно изкупуване на акции, трети смята, че дружеството трябва да се развива и да не "хаби сили" за предните два варианта...

                              говорителя на собствениците (Ал.Керезов) още в началото обяви, а и по-късно няколко пъти затвърди, че не нямат намерение да хвърлят трохи на дребните .................. също така винаги е натъртвал, че цената на акциите няма значение за мажоритарите...

                              какво остава за дребните акционери:
                              - който иска дивидент отива и инвестира в компании които дават дивидент
                              - който иска обратни изкупувания отива и инвестира в компании които са обявили обратно изкупуване
                              - който търси силни усещания се качва във влакчето на ужасите на тим-групата и гледа как се топят парите му

                              всеки е свободен да избира как да пропилее времето и парите си

                              мнението ми не е препоръка за взимане на инвестиционно решение --- имам акции на компании от тим групата...

                              Коментар


                              • До nobody

                                Парите са налични, както на консолидирана така и на неконсолидирана база. Освен това, от догодина няма да се заделят средства и за задължителен дивидент. Т.е. тук вече е въпрос на решение на общото събрание. Дали ще бъде предложено да се обмисли възможността за обратно изкупуване и какво ще е решението на ръководството е отделен въпрос. Във всички случаи, ако решат могат да го направят.

                                Не е препоръка за покупка или продажба!

                                Коментар

                                Working...
                                X