IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Моля спрете да се заяждате и пишете за Химимпорт. За БФБ си има тема.
    रादोस्त

    Коментар


    • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
      Ти като нямаш интерес от нашата борса, какво те интересува толкова? Трол?!
      Хммм.??
      Трол казваш! Как го реши, че съм трол?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
        Напротив доходноста зависи от регулатора, защото ако хората нямат доверие на КФН и не се чувстват защитени, то нямат доверие и когато трябва да сложат пари на БФБ, а това удря капиталовата доходност.

        На второ място ако на запад в много от компаниите нямаме ясно изразен мажоритар, а компаниите се управляват от бордове представляващи интересите на по-големите инвеститори, то тук на БФБ в масовия случай имаме винаги ясно изразени мажоритари, представители обикновенно, на тъй наречената олигархия.

        На трето място на тези тъй наречени мажоритари притежаващи компании включени на БФБ в масовия случай, по никакъв начин не им пука за цената на акциите или за мнението на миноритарите. Цената е важна само ако се търси продажба, а в противен случай, дали цената на даден актив е 1 лев или 5 лева за мажоритара няма никакво значение, дори напротив източените от предприятията средства чрез фалшиви консултански договори може да се използват за закупуването на още по-евтини акции!

        Реалността в България е и реалността на БФБ!
        Ти като нямаш интерес от нашата борса, какво те интересува толкова? Трол?!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Maddy Разгледай мнение
          По отношение на контрола си абсолютно прав, но в случай аз говоря за доходност, която може да реализира дадена акция. Това дали ще ти изплатят дивидент или няма да ти изплатят не зависи от регулатора. Моята логика е, че щом си решил да бъдеш публично дружество, трябва да си наясно с очакванията на инвеститорите и да се отнасяш към тях съгласно нормалните пазарни механизми. Един вид да следваш Инвестиционната етика, ако мога така да се изразя. Лошото е че този термин още не фигурира в нашият речник.
          Напротив доходноста зависи от регулатора, защото ако хората нямат доверие на КФН и не се чувстват защитени, то нямат доверие и когато трябва да сложат пари на БФБ, а това удря капиталовата доходност.

          На второ място ако на запад в много от компаниите нямаме ясно изразен мажоритар, а компаниите се управляват от бордове представляващи интересите на по-големите инвеститори, то тук на БФБ в масовия случай имаме винаги ясно изразени мажоритари, представители обикновенно, на тъй наречената олигархия.

          На трето място на тези тъй наречени мажоритари притежаващи компании включени на БФБ в масовия случай, по никакъв начин не им пука за цената на акциите или за мнението на миноритарите. Цената е важна само ако се търси продажба, а в противен случай, дали цената на даден актив е 1 лев или 5 лева за мажоритара няма никакво значение, дори напротив източените от предприятията средства чрез фалшиви консултански договори може да се използват за закупуването на още по-евтини акции!

          Реалността в България е и реалността на БФБ!
          Last edited by Mike Florida; 14.09.2015, 15:56.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
            Обяснението е, че БФБ се намира в България и съответно функционира както всичко останало в страната! Много от хората очакват едва ли не, че БФБ може да предложи различна от тази в страната конюнктура, сякаш може да бъде "оазис".
            Просто няма как да стане! Ако франкфуртската фондова борса се намира в Германия и се контролира от немското КФН, то българската се намира в София и се контролира от българското КФН!
            По отношение на контрола си абсолютно прав, но в случай аз говоря за доходност, която може да реализира дадена акция. Това дали ще ти изплатят дивидент или няма да ти изплатят не зависи от регулатора. Моята логика е, че щом си решил да бъдеш публично дружество, трябва да си наясно с очакванията на инвеститорите и да се отнасяш към тях съгласно нормалните пазарни механизми. Един вид да следваш Инвестиционната етика, ако мога така да се изразя. Лошото е че този термин още не фигурира в нашият речник.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Maddy Разгледай мнение
              И какво като имам акции, ако те не ми носят нищо. Идеята не е да просто да имам акции за да ми е драго на душата, а тези акции да ми носят плюсовете и от тях да ми е драго на душата. Ок, може да има спад за 1-3 години. Да не говорим, че световните пазари казват и по-дълги периоди, но този спад, трябва да си има логично обяснение.
              Обяснението е, че БФБ се намира в България и съответно функционира както всичко останало в страната! Много от хората очакват едва ли не, че БФБ може да предложи различна от тази в страната конюнктура, сякаш може да бъде "оазис".
              Просто няма как да стане! Ако франкфуртската фондова борса се намира в Германия и се контролира от немското КФН, то българската се намира в София и се контролира от българското КФН!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                В България и на БФБ това е реалността. Много от хората просто вкарват някакви пари, за да им е"драчко", че имат акцийки!
                И какво като имам акции, ако те не ми носят нищо. Идеята не е да просто да имам акции за да ми е драго на душата, а тези акции да ми носят плюсовете и от тях да ми е драго на душата. Ок, може да има спад за 1-3 години. Да не говорим, че световните пазари казват и по-дълги периоди, но този спад, трябва да си има логично обяснение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
                  Да и 99% от мажовците са така.Точат фирмите с консултански договори, карат "служебни" рекламни самолети, коли и яхти и получават тлъсти възнагражднеия за "управление" , а дребните нека чекат да дойде ... всъщност кво ще дойде? Куково лято.... Единици са компаниите с коректен мениджмънт.
                  В България и на БФБ това е реалността. Много от хората просто вкарват някакви пари, за да им е"драчко", че имат акцийки!

                  Коментар


                  • Да и 99% от мажовците са така.Точат фирмите с консултански договори, карат "служебни" рекламни самолети, коли и яхти и получават тлъсти възнагражднеия за "управление" , а дребните нека чекат да дойде ... всъщност кво ще дойде? Куково лято.... Единици са компаниите с коректен мениджмънт.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                      Ти така ли направи?
                      Ами щом се кефя на спада значи не съм.За теб знаем ти се наби на Софикс 600 в арттии.Сега ще чакаш дядо Коледа .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
                        Ами може ли да ми кажете при цена от 16 лв. що сега цената е тая?! нали са супер?! Що не си ги изкупуват обратно та малко да си ги поповдигнат. Или що нали има кой да ги държи. Да за привилигированите супер, ама на края като ги направят обикновенни дали ще плащат. Какъв е дивидента последните 5 години на обикновенните им акции?! А на Зрънчо?!
                        Отговора е много прост,защото на мажо не му пука за цената.Няма намерение да продава,няма намерение и да увеличава капитала,защо да прави всички тези неща?

                        Коментар


                        • Ами може ли да ми кажете при цена от 16 лв. що сега цената е тая?! нали са супер?! Що не си ги изкупуват обратно та малко да си ги поповдигнат. Или що нали има кой да ги държи. Да за привилигированите супер, ама на края като ги направят обикновенни дали ще плащат. Какъв е дивидента последните 5 години на обикновенните им акции?! А на Зрънчо?!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                            По принцип е лошо ако си изхарчил всичкия кеш за скъпи акции и не си оставил нищо с което да пазариш при спад на цените.
                            Ти така ли направи?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                              По принцип е лошо ако си изхарчил всичкия кеш за скъпи акции и не си оставил нищо с което да пазариш при спад на цените.
                              Колко скъпи ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                                А това лошо ли е ?
                                По принцип е лошо ако си изхарчил всичкия кеш за скъпи акции и не си оставил нищо с което да пазариш при спад на цените.

                                Коментар

                                Working...
                                X