IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
    Страхотна идея, едва ли го бърка особено.
    По-мрачна перспектива дали някой може да измисли?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
      Имам акции и изразявам лично мнение.
      колко акции имаш?
      да ти ги купим...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от neww Разгледай мнение
        Най добре е мажоритаря да купи БФБ-то
        Страхотна идея, едва ли го бърка особено.
        The strongest stand last.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
          Не знам. За мен са вероятни 3 варианта:
          1 - Гледайки графиката от 2007 г. насам , движението наподобява на траектория на топка хвърлена от някой , която като се удари в земята подскача все по-малко докато накрая не започне само да се търкаля.
          За мен това е най-ужасният вариант и не желая да си го помислям даже , но на БФБ има много компании (да не кажа и повечето) които се търгуват с невероятно висок спред. Не помня точно ама нещо от рода на купува 0.300 / продава 12.000. То е ясно че сделка няма да има.
          2 - Държачите на повечето акции да успеят да сключат някоя пакетна сделка и да върнат част от парите си , а някои да излязат и на печалба.
          3 - Мажоритаря да намери начин да повиши цената на акцията и да направи акционерите по-богати щото мисли за тях.

          Имам акции и изразявам лично мнение.
          Най добре е мажоритаря да купи БФБ-то

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
            Струва ми се че си прав,но какво ще стане тогава с държачите на десетки хиляди артии тук?
            Не знам. За мен са вероятни 3 варианта:
            1 - Гледайки графиката от 2007 г. насам , движението наподобява на траектория на топка хвърлена от някой , която като се удари в земята подскача все по-малко докато накрая не започне само да се търкаля.
            За мен това е най-ужасният вариант и не желая да си го помислям даже , но на БФБ има много компании (да не кажа и повечето) които се търгуват с невероятно висок спред. Не помня точно ама нещо от рода на купува 0.300 / продава 12.000. То е ясно че сделка няма да има.
            2 - Държачите на повечето акции да успеят да сключат някоя пакетна сделка и да върнат част от парите си , а някои да излязат и на печалба.
            3 - Мажоритаря да намери начин да повиши цената на акцията и да направи акционерите по-богати щото мисли за тях.

            Имам акции и изразявам лично мнение.
            Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
              Преди около 20 дни отворих тема за рискови дружества на БФБ , толкова рискови , че думите - пълен ШИТ да звучат меко казано "изхвърлих парите си през прозореца".
              Прегледах какви ли не буклуци и установих че ако инвестираш в над 90% от компаниите които са листнати на борсата вероятността да изкараш нещо е 0%(даже не бих се учудил да измислят и законче в което да те накарат и да плащаш накрая ).
              За мен лично (имам акции и не е препоръка) с всеки изминал ден Хим-а напредва в класацията за абсолютен ШИТ и единственият начин за печалба е да прецакам някой по-нов и слабичък спекулант за да се отърва.
              Не случайно фондовете вече избягаха.
              Изразявам лично мнение и не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
              Струва ми се че си прав,но какво ще стане тогава с държачите на десетки хиляди артии тук?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                Свикнал съм да мисля дългосрочно по системата "BUY and HOLD". От скоро съм на пазара (1 година) но като се върна няколко години назад виждам , че колкото и да реинвестира компанията и да забогатява на хартия, акцията вероятно не е за дългосрочен инвеститор(лично мое мнение).
                За това пиша и във форума за да споделим мнения.Вече няколко човека ми препоръчват продажба.
                Благодаря за отделеното време на тези които се включиха.
                А като се връщаш няколко години назад, защо не виждаш какви печалби бяха направени при Хим, ЦКБ, Газ, Зрънчо, преди да се случат КТБ, Украйна, Гърция, Горанов...Но ефекта от последните, а самите те, няма да са вечни.
                Last edited by X_Y; 25.11.2015, 13:35.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
                  Продавайте ги,защо ги държите??
                  Свикнал съм да мисля дългосрочно по системата "BUY and HOLD". От скоро съм на пазара (1 година) но като се върна няколко години назад виждам , че колкото и да реинвестира компанията и да забогатява на хартия, акцията вероятно не е за дългосрочен инвеститор(лично мое мнение).
                  За това пиша и във форума за да споделим мнения.Вече няколко човека ми препоръчват продажба.
                  Благодаря за отделеното време на тези които се включиха.
                  Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                    Както виждаш все още не е пълен ШИТ. За сега успява да се пребори с конкуренцията и влезне ли в тройката се махам.
                    За сега все още чакам някой балабурник да се появи ама стигне ли левчето изчезвам при всички положения (не е препоръка) .
                    Продавайте ги,защо ги държите??
                    мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                      За мен лично (имам акции и не е препоръка) с всеки изминал ден Хим-а напредва в класацията за абсолютен ШИТ и единственият начин за печалба е да прецакам някой по-нов и слабичък спекулант за да се отърва.
                      Както виждаш все още не е пълен ШИТ. За сега успява да се пребори с конкуренцията и влезне ли в тройката се махам.
                      За сега все още чакам някой балабурник да се появи ама стигне ли левчето изчезвам при всички положения (не е препоръка) .
                      Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                        1 - И като е пълен шит ти защо държиш акции ?
                        Държа защото имам само няколко хиляди и за момента загубите не са малки , но мога да понеса и повече.
                        2 - И след като са избягали фондовете кой държи милионите акции ? Такива като тебе ли ?
                        Не знам , но вероятно точно такива като мене държат не малка част от акциите и се надяват някой ден да ги продадат ако не на печалба , то поне с малка загуба.
                        Аз пак не мога да те разбера . хем са пълен шит , хем продължаваш да ги държиш .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение
                          И като е пълен шит ти защо държиш акции ? И след като са избягали фондовете кой държи милионите акции ? Такива като тебе ли ? Съмнявам се .
                          1 - И като е пълен шит ти защо държиш акции ?
                          Държа защото имам само няколко хиляди и за момента загубите не са малки , но мога да понеса и повече.
                          2 - И след като са избягали фондовете кой държи милионите акции ? Такива като тебе ли ?
                          Не знам , но вероятно точно такива като мене държат не малка част от акциите и се надяват някой ден да ги продадат ако не на печалба , то поне с малка загуба.
                          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от daneda121 Разгледай мнение
                            и да купуваме софарма трейдинг и спиди, така ли?
                            Не знам.Нямам акции на тези дружества и не смятам да купувам.
                            Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                              Преди около 20 дни отворих тема за рискови дружества на БФБ , толкова рискови , че думите - пълен ШИТ да звучат меко казано "изхвърлих парите си през прозореца".
                              Прегледах какви ли не буклуци и установих че ако инвестираш в над 90% от компаниите които са листнати на борсата вероятността да изкараш нещо е 0%(даже не бих се учудил да измислят и законче в което да те накарат и да плащаш накрая ).
                              За мен лично (имам акции и не е препоръка) с всеки изминал ден Хим-а напредва в класацията за абсолютен ШИТ и единственият начин за печалба е да прецакам някой по-нов и слабичък спекулант за да се отърва.
                              Не случайно фондовете вече избягаха.
                              Изразявам лично мнение и не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
                              И като е пълен шит ти защо държиш акции ? И след като са избягали фондовете кой държи милионите акции ? Такива като тебе ли ? Съмнявам се .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                                Преди около 20 дни отворих тема за рискови дружества на БФБ , толкова рискови , че думите - пълен ШИТ да звучат меко казано "изхвърлих парите си през прозореца".
                                Прегледах какви ли не буклуци и установих че ако инвестираш в над 90% от компаниите които са листнати на борсата вероятността да изкараш нещо е 0%(даже не бих се учудил да измислят и законче в което да те накарат и да плащаш накрая ).
                                За мен лично (имам акции и не е препоръка) с всеки изминал ден Хим-а напредва в класацията за абсолютен ШИТ и единственият начин за печалба е да прецакам някой по-нов и слабичък спекулант за да се отърва.
                                Не случайно фондовете вече избягаха.
                                Изразявам лично мнение и не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
                                и да купуваме софарма трейдинг и спиди, така ли?

                                Коментар

                                Working...
                                X