IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Само търпение трябва, пари има бол...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
      това имах впредвид но може би не съм се изразил точно-да се купува по малко и да се изчаква за да не се набива на очи че има голям купувач и от там да се вдига и цената.....а да има достатъчно предлагане за да могат да продължат да си допълват до колкото има възможност на тези нива...представи си ако всички се втурнат(както при ясен бичи сигнал да купуват)какво ще стане с цената и офертите под 1.40
      Не е Препоръка!!!


      Излезе прав. Отвориха летището.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
        това имах впредвид но може би не съм се изразил точно-да се купува по малко и да се изчаква за да не се набива на очи че има голям купувач и от там да се вдига и цената.....а да има достатъчно предлагане за да могат да продължат да си допълват до колкото има възможност на тези нива...представи си ако всички се втурнат(както при ясен бичи сигнал да купуват)какво ще стане с цената и офертите под 1.40
        Не е Препоръка!!!
        Каквото стана и предния път, останаха си така
        The strongest stand last.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
          Поне стана беседа за разказ по картинка. Ами защо не си купиха на 1.37лв.("няколко малки купувача които са на мнение че цени от и под 1.40 скоро ще са мираж"). Доста бройки имаше. А сега измисли тази логика?
          това имах впредвид но може би не съм се изразил точно-да се купува по малко и да се изчаква за да не се набива на очи че има голям купувач и от там да се вдига и цената.....а да има достатъчно предлагане за да могат да продължат да си допълват до колкото има възможност на тези нива...представи си ако всички се втурнат(както при ясен бичи сигнал да купуват)какво ще стане с цената и офертите под 1.40
          Не е Препоръка!!!
          "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
            Купиха превилигированите,сега излизат да купят и обикновените.



            Но на каква цена?
            http://www.bse-sofia.bg/?page=OTCtra...=5671daa06e873
            На 14.12.2015г 6С4Р затвори на 1.6лв.
            Затова мисля, че се търси ниска цена според бройките, които са за продаване

            Коментар


            • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
              +1
              на пръв поглед ситуацията може да се изтълкува по следния начин:има един купувач,който иска да допълни на по ниски цени и се опитва да държи цената в ниското като постоянно продава по малко и чака голям пакет който да вземе от bid-а ............и същевременно има други няколко малки купувача които са на мнение че цени от и под 1.40 скоро ще са мираж и бързат да допълнят на тези нива-с по малко но често от ask-a,за да не подплашат продавачите с покупки при по големи обеми,които от своя страна да изтеглят офертите си нагоре....
              може и да няма нищо вярно в написаното но ще следим с интерес последващото развитие по позицията
              Не е Препоръка!!!
              Купиха превилигированите,сега излизат да купят и обикновените.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
                +1
                на пръв поглед ситуацията може да се изтълкува по следния начин:има един купувач,който иска да допълни на по ниски цени и се опитва да държи цената в ниското като постоянно продава по малко и чака голям пакет който да вземе от bid-а ............и същевременно има други няколко малки купувача които са на мнение че цени от и под 1.40 скоро ще са мираж и бързат да допълнят на тези нива-с по малко но често от ask-a,за да не подплашат продавачите с покупки при по големи обеми,които от своя страна да изтеглят офертите си нагоре....
                може и да няма нищо вярно в написаното но ще следим с интерес последващото развитие по позицията
                Не е Препоръка!!!


                Поне стана беседа за разказ по картинка. Ами защо не си купиха на 1.37лв.("няколко малки купувача които са на мнение че цени от и под 1.40 скоро ще са мираж"). Доста бройки имаше. А сега измисли тази логика?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                  играта доставя удоволствие все едно гледаш шах-мат между гросмайстори ................... лошото е, че по някое време се намесва някоя мисирка и разваля удоволствието, а и обърква случайно преминаващите...


                  Вейдъре, разкажи и ти някоя приказка и да лягаме, че утре може да ни прожектират филм.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                    На аукциона в 17 часа бяха 13000 бр купува ,а им продадоха 12 акции,
                    Не ми е ясна тази тактика купуват 200 ,300,1000 + бр . и после продавт 15- 20 бр и свалят цената . Аз си мислех ,че ще минава по голям договорен обем и освобождават диапазона , но нищо не стана ... ???
                    +1
                    на пръв поглед ситуацията може да се изтълкува по следния начин:има един купувач,който иска да допълни на по ниски цени и се опитва да държи цената в ниското като постоянно продава по малко и чака голям пакет който да вземе от bid-а ............и същевременно има други няколко малки купувача които са на мнение че цени от и под 1.40 скоро ще са мираж и бързат да допълнят на тези нива-с по малко но често от ask-a,за да не подплашат продавачите с покупки при по големи обеми,които от своя страна да изтеглят офертите си нагоре....
                    може и да няма нищо вярно в написаното но ще следим с интерес последващото развитие по позицията
                    Не е Препоръка!!!
                    "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                      На аукциона в 17 часа бяха 13000 бр купува ,а им продадоха 12 акции,
                      Не ми е ясна тази тактика купуват 200 ,300,1000 + бр . и после продавт 15- 20 бр и свалят цената . Аз си мислех ,че ще минава по голям договорен обем и освобождават диапазона , но нищо не стана ... ???
                      играта доставя удоволствие все едно гледаш шах-мат между гросмайстори ................... лошото е, че по някое време се намесва някоя мисирка и разваля удоволствието, а и обърква случайно преминаващите...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                        На аукциона в 17 часа бяха 13000 бр купува ,а им продадоха 12 акции,
                        Не ми е ясна тази тактика купуват 200 ,300,1000 + бр . и после продавт 15- 20 бр и свалят цената . Аз си мислех ,че ще минава по голям договорен обем и освобождават диапазона , но нищо не стана ... ???


                        И аз го гледах, но къде е истината..... С тези аукциони и айсберзи се мъча да разбера логиката, но ако не успея времето ще я разшифрова.Само ме накара да се замисля за шах и мат. Та, най-най-общо казано не могат да се срещнат продавачите и купувачите. Защо? Защото бройките на продавача (ите) са доста и купувача (ите ) му дават по-ниска цена, която явно не го устройва.Че защо да се дава по-висока цена като през ден се изсипва със самосвала. За тази акция всяко дъно е предпоследно и то от почти две години. Затова сме в положение шах и мат.
                        Last edited by radon222a; 17.12.2015, 00:23.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                          Тук освен една спирачка лека на 1.31лв. не се вижда. Няма феродо.
                          На аукциона в 17 часа бяха 13000 бр купува ,а им продадоха 12 акции,
                          Не ми е ясна тази тактика купуват 200 ,300,1000 + бр . и после продавт 15- 20 бр и свалят цената . Аз си мислех ,че ще минава по голям договорен обем и освобождават диапазона , но нищо не стана ... ???

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                            Тук освен една спирачка лека на 1.31лв. не се вижда. Няма феродо.
                            Ще спре няма къде да иде.На 1.10 ще се спре.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                              Слакодумен си,но не кълве нещо рибата.



                              Ако ти кажа , че все се старая да поддържам оптимистичният дух, но с тези факти.......не знам вече къде е балансът за БФБ между дивидентни акции и такива с бързи печалби и бързи загуби. В крайна сметка смисъслът е като погледнеш портфейла да е на плюс, а ако не е,значи има грешка в играча.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                                То да е само той да се разберете, ама от почти 2 г. по тази позция само се изсипва... фондове ли не продаваха, то чужденци ли, то който се е сетил да продаде по-рано по-малко е загубил.... не знам вече къде е истината. Дори вчера на аукциона се изсипаха за капак едни 7000бр.. Явно на играчите вече не им издържат нервите.
                                Слакодумен си,но не кълве нещо рибата.

                                Коментар

                                Working...
                                X