IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
    Тук май няма кой да продава....
    И да купува

    Коментар


    • здравейте, видях въпросите ви, но бях излязал и не ми се пишеше от телефона. Сега гледам че модито е преценило разговора ни като "спам" та който се интересува ще му обясня на лични. Който ме познава от форума знае че не лъжа.

      п.п. Жокер - депозита си го прехвърлих в един от фондовете на Елана и всяка седмица получавам пълен списък на портфейла им. Много интересно стана когато в началото на годината Мъро писа че в Елана и Капман са постъпили много милиони....
      Щом аз го виждам инересно защо КФН се прави че не вижда?!?! Да не са им обещали щат в Тексим банк?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от РОСЕН Разгледай мнение
        Според мен тази година консолидираната печалба ще остане на нивото от миналата година или ще бъде до 3-5% по-малко. Това си мисля, че ще бъде и последната година на спад. Догодина очаквам тренда да се обърне. Що се отнася до конвертирането, не би трябвало да окаже голямо влияние, но кой знае. Това, което аз лично бих искал да видя е значително обратно изкупуване на акции. Ако това се случи и ако обърнат негативния тренд при печалбите вероятно ще стане очевидно, защо аз лично смятам акцията за най-подценената на нашия пазар.
        Успех и не е препоръка!
        От къде според теб ще дойдат парите за обратно изкупуване?

        Коментар


        • CHIM

          Според мен тази година консолидираната печалба ще остане на нивото от миналата година или ще бъде до 3-5% по-малко. Това си мисля, че ще бъде и последната година на спад. Догодина очаквам тренда да се обърне. Що се отнася до конвертирането, не би трябвало да окаже голямо влияние, но кой знае. Това, което аз лично бих искал да видя е значително обратно изкупуване на акции. Ако това се случи и ако обърнат негативния тренд при печалбите вероятно ще стане очевидно, защо аз лично смятам акцията за най-подценената на нашия пазар.
          Успех и не е препоръка!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от DD Разгледай мнение
            Така е колега на тези нива няма кой да продава. По-важното обаче, е че няма и кой да купува. Продавачи винаги има на пазара, но купувачите определят посоката колега!
            Според мен всички чакат конверсията, която "чука на врата" Какви са очакванията ви ?
            Според мен конвертирането в обикновени има възможност да повиши ликвидността, но няма да събори цената под текущата и от тук на сетне топката е в мажоритаря това е истината !

            Успех на всички !
            А конвертирането няма ли да ощети едните или другите? Самото му очакване и обсъждане тегли надолу.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
              Конвертирането на прив.акции е една техническа операция ,чиито параметри отдавна са известни - та едва ли може да чакаме нещо от нея.

              Само когато се провокира интерес към дейността може да се появят и купувачи, а не само да се чака на мантрата за подцененост.
              С първото съм съгласен, не мисля, че има значение. Само интерес обаче не е дастатъчен, трябва и изгледи за паричен поток към акционерите да има, а такива за сега няма.

              Някой знае ли нещо за облигациите, които бяха издадени от Холандия през 2008 да речем. Ще падежират ли, ще се конвертират ли. Те бяха за 65 млн. евро тогава.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от DD Разгледай мнение
                Така е колега на тези нива няма кой да продава. По-важното обаче, е че няма и кой да купува. Продавачи винаги има на пазара, но купувачите определят посоката колега!
                Според мен всички чакат конверсията, която "чука на врата" Какви са очакванията ви ?
                Според мен конвертирането в обикновени има възможност да повиши ликвидността, но няма да събори цената под текущата и от тук на сетне топката е в мажоритаря това е истината !

                Успех на всички !
                Конвертирането на прив.акции е една техническа операция ,чиито параметри отдавна са известни - та едва ли може да чакаме нещо от нея.
                Дали ще са 150 мил.акции или 230 мил. едва ли има някакво значение на умрялото БФБ. ( Пример ЗХБГ ). а кой да продава винаги ще се намери ,когато има недоволни.
                По важно е мажоритарите да покажат ,че ги интерисува състоянието на дружеството.
                Да дадат идеи и насоки за развитие на холдинга и дружествата му и да ги направят публични чрез медиите ,които притежават. Един от големите проблеми на групировката е липсата на инфо за дейността ,въпреки многото медийни инвестиции .
                Само когато се провокира интерес към дейността може да се появят и купувачи, а не само да се чака на мантрата за подцененост.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от DD Разгледай мнение
                  Така е колега на тези нива няма кой да продава. По-важното обаче, е че няма и кой да купува. Продавачи винаги има на пазара, но купувачите определят посоката колега!
                  Според мен всички чакат конверсията, която "чука на врата" Какви са очакванията ви ?
                  Според мен конвертирането в обикновени има възможност да повиши ликвидността, но няма да събори цената под текущата и от тук на сетне топката е в мажоритаря това е истината !

                  Успех на всички !
                  Даже не всички я чакат. Има и непукисти.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                    Тук май няма кой да продава....
                    Така е колега на тези нива няма кой да продава. По-важното обаче, е че няма и кой да купува. Продавачи винаги има на пазара, но купувачите определят посоката колега!
                    Според мен всички чакат конверсията, която "чука на врата" Какви са очакванията ви ?
                    Според мен конвертирането в обикновени има възможност да повиши ликвидността, но няма да събори цената под текущата и от тук на сетне топката е в мажоритаря това е истината !

                    Успех на всички !

                    Коментар


                    • Тук май няма кой да продава....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                        5-7% на ден е дейтрейдинг с висок ливъридж. За 3 месеца може да се получи успешно с малко късмет, както младежа се хвали през ден че прави 5-7% /200% за 3м/... ама в дългосрочен план - години... Ако има такъв трейдър, той трябва да е милиардер ...
                        питах те само:

                        какво имаш на предвид под "дългосрочно"

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                          Вярвай ми, много такива съм виждал
                          Не си длъжен, да търгуваш ежедневно, ежеседмично и т.н..
                          Спазвам темпо с по сурови ограничения в риска.
                          Печалбите ги прибирам.
                          Участвам с фиксирана сума, многократно изработена.
                          Не мисля да променям нещо.
                          The strongest stand last.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                            Малко хора си виждал.
                            Вярвай ми, много такива съм виждал

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                              какво имаш на предвид под "дългосрочно "

                              -----------------------------

                              иначе този паляк 200% профит не е направил през целия си живот - това е ясно
                              5-7% на ден е дейтрейдинг с висок ливъридж. За 3 месеца може да се получи успешно с малко късмет, както младежа се хвали през ден че прави 5-7% /200% за 3м/... ама в дългосрочен план - години... Ако има такъв трейдър, той трябва да е милиардер ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                                какво имаш на предвид под "дългосрочно "

                                -----------------------------

                                иначе този паляк 200% профит не е направил през целия си живот - това е ясно
                                И аз не схващам.
                                За седмица правя проценти колкото хакционери за година.


                                Точно от февруари до днес са ми 200%, но не и тук, палячо.
                                The strongest stand last.

                                Коментар

                                Working...
                                X