IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
    ти си велик, бе

    в две последователни изречения си противоречиш, а какво остава за две мнения написани едно след друго...

    Хахаха и за какво да си противорича.Нещо объркан ми се виждаш .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
      не са 60 000 акции .................. от къде измисли тази цифра?

      ако се вярва на извода ти, то тогава не се учудвам, че вече 3-4 години чакаш да купиш ЦКБ на 40 стинки
      Е не се отмятай от думите си де.Лично ти го написа и даже постваше оферите 60к артии които купи на 1.60 че ги продаваш на 1.96 лв

      Коментар


      • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
        Участието във Фрапорт ТСЕМ АД /40 %/, 117 М през 2014 г., през 2015 вече е 0.
        Също от там:

        През 2015 г. Групата прехвърля контрола си върху Фрапорт ТСЕМ АД и рекласифицира инвестицията си с оглед на бъдещите си планове.

        Ако е рекласифицирана, къде отива, споменава се само два пъти фирмата в целия отчет.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
          На първо четене не се разбира, как са излезли, ако аз изпускам нещо, моля да бъда поправен.
          Участието във Фрапорт ТСЕМ АД /40 %/, 117 М през 2014 г., през 2015 вече е 0.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
            И други са чели подробно отчета, но не знам защо на никой не му прави впечатление, че през 2015 г. са излезли от основна инвестиция като летищата във Варна и Бургас. Това предполагам означава, че заедно с партньор/партньори са сигурни кандидати за Летище София. А са доказали, че ги могат тия работи!
            На първо четене не се разбира, как са излезли, ако аз изпускам нещо, моля да бъда поправен.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
              Тука много приказки за какво ли не - локомотиви ,подводници ,преобразуване на привилегии , а по консолидирания отчет за 2015 г няма и 1 дума.
              Вярно .че повечето колеги не му вярват , но навсякъде има и зрънце истина.
              Е има и неща ,които озадачават
              Примерно вече втора година променят броя на емитирания капитал с обяснението ,че има изкупени акции от дъщерни дружества.
              Примерно за тази година записания и внесен капитал намалява с около 2 300 000 акции в ред 1-0411.
              Съотвено намаляват премийни резерви ,задължения по дивиденти и други.
              Според мен това не е правилно ???
              Примерно дъщерни дружества в Софарма също изкупуват акции и това не води до намаляване на капитала.
              Ами ако си акционер в тези дъщерни дружества няма ли да си ощетен ?
              А отчета е заверен от независим квалифициран одитор.
              Има и други интересни неща в отчета.
              Примерно 2015 г са купени са 0,25 % от капитала на ЗХБГ на цена 92 х.лв , а в отчета на ЗХБГ за съответия период дяловото участие на Химипорт спада ?
              Също така са продадени 0,93 % от капитала на БРП за 591 х.лв - което прави по около 1,92 лв на акция
              В общи линии трябват доста разяснения по дейността на дружеството , ако искат акционерите да им се доверяват.
              А имат възможности - имат финасови сайтове ,телевизия и други.
              И други са чели подробно отчета, но не знам защо на никой не му прави впечатление, че през 2015 г. са излезли от основна инвестиция като летищата във Варна и Бургас. Това предполагам означава, че заедно с партньор/партньори са сигурни кандидати за Летище София. А са доказали, че ги могат тия работи!

              Коментар


              • Тука много приказки за какво ли не - локомотиви ,подводници ,преобразуване на привилегии , а по консолидирания отчет за 2015 г няма и 1 дума.
                Вярно .че повечето колеги не му вярват , но навсякъде има и зрънце истина.
                Е има и неща ,които озадачават
                Примерно вече втора година променят броя на емитирания капитал с обяснението ,че има изкупени акции от дъщерни дружества.
                Примерно за тази година записания и внесен капитал намалява с около 2 300 000 акции в ред 1-0411.
                Съотвено намаляват премийни резерви ,задължения по дивиденти и други.
                Според мен това не е правилно ???
                Примерно дъщерни дружества в Софарма също изкупуват акции и това не води до намаляване на капитала.
                Ами ако си акционер в тези дъщерни дружества няма ли да си ощетен ?
                А отчета е заверен от независим квалифициран одитор.
                Има и други интересни неща в отчета.
                Примерно 2015 г са купени са 0,25 % от капитала на ЗХБГ на цена 92 х.лв , а в отчета на ЗХБГ за съответия период дяловото участие на Химипорт спада ?
                Също така са продадени 0,93 % от капитала на БРП за 591 х.лв - което прави по около 1,92 лв на акция
                В общи линии трябват доста разяснения по дейността на дружеството , ако искат акционерите да им се доверяват.
                А имат възможности - имат финасови сайтове ,телевизия и други.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                  Индианеца ще обърне палачинката когато му дойде времето.Индианеца е в добро настроение защото както винаги пипа внимателно и никога не избързва с основните покупките.При спекулката може,но то сега и спекулане става на това бфб.Затова сега наблягам на бизнеса щото там поне пари все още има.Да ви кажа под секрет нещо тук по индианските земи ми се вижда криза да се задава а пък за Стария континент и нашето бфб не ми се мисли.Все пак обещавам много скоро да подкрепя родната борса понеже след 20 дена кацам в моята мила родина и започвам 3,5 месеца море.Та човек като стои лентяйства пие си бирата се и заглежда в борсичката и търгува.Така че от мен много скоро ще има подкрепа .
                  ти си велик, бе

                  в две последователни изречения си противоречиш, а какво остава за две мнения написани едно след друго...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                    Ами ти тези покупки на 1.60 ти са 60 000 артии.Не са малко като набутвация.Абе извода е че не трябва да се бърза на бфб.
                    не са 60 000 акции .................. от къде измисли тази цифра?

                    ако се вярва на извода ти, то тогава не се учудвам, че вече 3-4 години чакаш да купиш ЦКБ на 40 стинки

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                      Кви са тия катарзиси, сменил си мнението си на 180градуса сега остава и индианеца да обърне палачинката☺
                      Обаче поста ти се добложава до моментната истина тук, колкото и да не ми харесва, защото си имам тук и в банкатс
                      Индианеца ще обърне палачинката когато му дойде времето.Индианеца е в добро настроение защото както винаги пипа внимателно и никога не избързва с основните покупките.При спекулката може,но то сега и спекулане става на това бфб.Затова сега наблягам на бизнеса щото там поне пари все още има.Да ви кажа под секрет нещо тук по индианските земи ми се вижда криза да се задава а пък за Стария континент и нашето бфб не ми се мисли.Все пак обещавам много скоро да подкрепя родната борса понеже след 20 дена кацам в моята мила родина и започвам 3,5 месеца море.Та човек като стои лентяйства пие си бирата се и заглежда в борсичката и търгува.Така че от мен много скоро ще има подкрепа .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                        преди година цената стигна почти 2 лева при обикновените ................... добре, че продадох на 1,9??

                        лошото е, че после основните ми покупки бяха на около 1,40 и известна част взех на 1,50 и дори имам покупки на 1,60

                        ============================

                        то и затова казвам, че тим-акциите са влакче на ужасите .................. без видима причина цената пада наполовина и всичко е оставено на самотек...
                        Ами ти тези покупки на 1.60 ти са 60 000 артии.Не са малко като набутвация.Абе извода е че не трябва да се бърза на бфб.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                          ВЕЙДЪРЕ, и ти птицо черна, проклета ли запя таз песен, песен за черно и лошо.....
                          Може най-накрая да е прозрял истината че вяра в бг и на тоалетната чиния да нямаш .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                            Ти задаваш въпрос, аз ти отговарям с приблизителен цитат на керезов /не случайно е с малка буква / и пак се ежиш ! След като толкова добре знаеш всички отговори, защо задаваш въпроси - просто ни наливай акъл в кухите канчета

                            П.П. И твоите опоненти не са ми сред любимците, но ти биеш всякакви стандарти
                            - въпросите които задавам са риторични и не са насочени към теб ..................... капацитета ти ни е известен и за съжаление не е в твоя полза

                            - въпросите които задавам са повод за размисъл към мечтателите които смятат, че като се даде дивидент на обикновените акции и се направи едно обратно изкупуване, акцията ще тръгне нагоре и всичко нататък ще е "по мед и масло"

                            - затова човек като е наясно с приоритетите на тим-групата, като е наясно с намеренията им ще може да вземе по-точно решение за инвестицията си, а не да си въобразява небивалици

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                              не знам как по-ясно да го напиша за тъпунгери като теб
                              Ти задаваш въпрос, аз ти отговарям с приблизителен цитат на керезов /не случайно е с малка буква / и пак се ежиш ! След като толкова добре знаеш всички отговори, защо задаваш въпроси - просто ни наливай акъл в кухите канчета

                              П.П. И твоите опоненти не са ми сред любимците, но ти биеш всякакви стандарти
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                                2012, не че има значение, но въобще не те харесвам ! Намирам те за злобен човек със загуби, търсещ си проблема ! За какво ги пиша тези неща - пиша ги за това, че на въпроса ти, г-н керезов /не случайно е с малка буква/ отговори в същия този форум преди 2-3-4 г. Ще се опитам да го цитирам: "Първо ни обвинявахте, че имаме прекалено голяма власт, т.е. твърде много акции тук, а сега ни обвинявате, че не купуваме". Този чат бе някъде към 1-2-3 ч. сутринта и при цена на Хима доста под настоящата
                                не знам как по-ясно да го напиша за тъпунгери като теб

                                нали точно това искам да втълпя да младежите които смятат, че някога ще има обратно изкупуване на акции или ще им дадат 0,001 лв. дивидент на обикновена акция

                                напротив ................... нещата ще продължат да се развиват по утъпканите пътечки:

                                1. Обратно изкупуване на акции няма да има, но за сметка на това може да има увеличение на капитала чрез емитиране на нови акции
                                2. Дивидент за обикновените акции не се предвижда да се дава, но за сметка на това може да се издадат нови облигации за отбрани инвеститори
                                3. Текущата цена е без значение за мажоритаря

                                това е веруюто и постулатите около които се придържа групата

                                и не от преди 2-3-4 г. , а още преди 8-9 години г-н Керезов очерта тези жалони, но явно има нови любители на силните усещания които не са запознати със идеите на тим-групата

                                Коментар

                                Working...
                                X