IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от DD Разгледай мнение
    Никой мажоритар не се чувства гот когато акциите му се понижават или са по-евтини от цената, на която той оценява компанията си. Въпроса тук е кой какви стъпки предприема, или не предприема да въздейства на цената. Логично е след конвертирането да има преосмисляне на дивидентната политика на компанията по няколко причини:
    1. до сега раздаването на дивидент по обикновените влияеше на конверсионното съотношение на привилегированите и принципно можеше да създаде юридически казуси.
    2. Силно изменение на настроенията на пазарните участници вкл. и чуждестранните такива, докато преди години всички се интересуваха от капиталова печалба ( а тя идваше от бурното развитие на компаниите, защото пазара се радваше и "пръст да му покажеш" и всяка добра новина се приемаше с луда атака по аска), то сега "изтрезнели" от кризата всички са доста по обрани в действията и възприятията си към публичните компании. Сега вече искаме да видим pay back под някаква форма, която да ни "гарантира" инвестицията.
    3. Капиталовия пазар в БГ, в днешната си визия, не е капиталов пазар и не е полезен на никой от двете страни на бариерата. От страна на мажоритарните собственици, защото е изгубил основната си функция, като средство за финансиране на проекти и имидж, а от страна на инвеститори и спекуланти като място за правене на пари. Или с една дума нещата са на кантар "или ....или ...", но в тази си форма не може да продължава още дълго.
    Предвид горното и в интерес на всички пазарни участници логично е да има промяна в поведението на иргачите от двете страни на бариерата, но въпроса е "кой първи да пусне кръв"! Предвид, че магарето върви след моркова или торбата с овес логичния отговор е един.

    Успех на всички !
    На някои хора от тук пишещите им се ще да купуват евтини книжа и плюят, така че чак себе си пръскат. В момента ситуацията е такава, че има несигурност и това се отразява на настроенията на паз. участници. Конвертирането "чука на вратата" и вкарва несигурност и всеки се пита ами сега на къде .....
    За мен това по-горе е логичното развитие на нещата, а спекуланти преследващи собствените си интереси или хейтъри винаги ще има !

    Коментар


    • преди доста години Иво Каменов нееднократно тиражираше изказването, че не се притесняват от сътресенията на борсата, т.к. към тогавашният момент ликвидационната цена на Потъник е била в пъти по-висока от котировката към онзи даден момент.

      сега близо 8-9 г след тези изказвания, с колко ли пъти се е увеличила ликвидационната цена на Потъник спрямо сегашната цена на акция!?

      или скоро ще се пускат кепенците и на няколкото останали приотворени прозореца на Потъник!??

      Коментар


      • Първоначално изпратено от duzo Разгледай мнение
        погледнете сайта на флагмана бе хора. не е поддържан от години. никаква представителност и PR. на никой не му дреме за тая компания. всичко вече е преразпределено надолу и холдинга е само бушона.
        не е препоръка. имам малко, колкота да поддържам интереса.
        Леф и тридесет....на привилигированите ,чудо на чудесата....
        Само тях ги следях, но ще ги отпиша и тях за следене.....няма никаква подкрепа в тази позиция....
        банката и холдинг варна има нещо като подкрепа ,но другите ,само на края на тримесечие....

        Коментар


        • погледнете сайта на флагмана бе хора. не е поддържан от години. никаква представителност и PR. на никой не му дреме за тая компания. всичко вече е преразпределено надолу и холдинга е само бушона.
          не е препоръка. имам малко, колкота да поддържам интереса.

          Коментар


          • Пичове тук цената на къде я виждате? Дали няма под левче да се хлъзне
            Защо не я крепят от ТИМ винаги съм се чудил но явно друга им е стратегията.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
              А посмали малко де?! Кое е подводница? Ако Хима се пръсне по добре да закрият БФБ. Хима и свързаните с него дружества са голяма част от обема на БФБ. Ако смяташ една спедиторска компания и няколко фонда за имоти или недвижима собственост за определящи не съэм съгласен. Без да съм експерт ти чисти и просто се опитваш да манипулираш участниците с по-слаби нерви. Да аз също смятам, че Хима не са коректни към акционерите си НО не си представям да се "пръснат" като кутийка. Лично мнение не на "експерт" без достатъчно информация.
              Хем боли,хем сърби.Да продължават в същият дух ще се види тя.

              Коментар


              • А посмали малко де?! Кое е подводница? Ако Хима се пръсне по добре да закрият БФБ. Хима и свързаните с него дружества са голяма част от обема на БФБ. Ако смяташ една спедиторска компания и няколко фонда за имоти или недвижима собственост за определящи не съэм съгласен. Без да съм експерт ти чисти и просто се опитваш да манипулираш участниците с по-слаби нерви. Да аз също смятам, че Хима не са коректни към акционерите си НО не си представям да се "пръснат" като кутийка. Лично мнение не на "експерт" без достатъчно информация.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
                  Падащ нож не се ловял разправят.
                  По-правилно би било да се каже че потъваща подводница няма спасение.Колкото повече отива към дъното толкова повече налягането я смачква като алуминиева кутийка от бира и накрая се пръска на парчета.Смърта е мигновена.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
                    То е ясно, че са в истерия. Аз продадох на 1.32, бях купил малко по-рано на 1.40, но от тогава нищо хубаво не се случва тук. Дори и слухове не се носят. А хич не говорим за хората дето сигурно ги държат и от 2.40.
                    Успех на всичко с каквото са се захванали.
                    То тия дето на 1.60 лв купиха по 50-60к артии сега сън не ги лови пък какво остава за държателите на 2.40 лв.Ужастно стана тук при тоя Потъник.Абе правилно го кръстих аз Потъник.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                      Та какви бяха банковите лихви?
                      Кои: бамковите лихви?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Тия сулювци кога ще имат сборище, че нийде не пише нищо?
                        Та какви бяха банковите лихви?

                        Коментар


                        • Имало накъде още да се копа. Окопи-тване няма!

                          Коментар


                          • Тия сулювци кога ще имат сборище, че нийде не пише нищо?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Монти, за мен Саладин е най- великия арабски предводител- смел, умен, културен- управлявал е в земите на днешна Сирия.. Ами като няма борса идва литературата
                              Както и сега , а и много пъти в историята- християнските водачи не са били единни

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение


                                Понеже напоследък го ударихте на литературни теми....
                                Гледам един филм небесно царство ...
                                Когато предават Йерусалим главния герой бита Саладин какво струва Йеросалим а той отговаря: нищо и всичко......
                                Та и аз бих отговорил по същия начин ....Нищо и всичко .....нищо в момента и всичко когато е за стотинки.... ....
                                Да се изгори юргана от лакомия е безрасъдно и глупаво.Заради един шемет дето
                                се мислеше за много хитър християните загубиха Ерусалим.
                                Last edited by Grosss; 16.05.2016, 13:17.

                                Коментар

                                Working...
                                X