IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
    Не знам ,аз ще си взима малко ако някой подпука големия пакет от 2К в лева на 14 ст .....за сега се ослушвам там....
    хиката тръгна от 2,70 на 3,25 е вече ....

    Гагарина и БТН не искам и да тръгнат....и аз като теб съм си избрал числото 27 и 28..щото съм решил да правя дубъл на края на годината при тях.....
    Петрол ще тръгне когато тръгне ралитата на как беше на Избушеняците ли....
    Не е препоръка..
    Според мен вероятността петрол да се окаже куц кон е сравнително добра, и е неоправдано, да се залага повече отколкото си заложил там. Играчорите бързо се изучиха и едва ли ще наливат в едни и същи избушеняци, както някога - мисля че ще избират все пак някакво качество., т.е. ралито нз ибушеняците ще е избиратерлно. Хиката ако ти е дала 55 стинки, какво я чакаш още !?!? няма потенциал за 550)))
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      Не знам ,аз ще си взима малко ако някой подпука големия пакет от 2К в лева на 14 ст .....за сега се ослушвам там....
      хиката тръгна от 2,70 на 3,25 е вече ....

      Гагарина и БТН не искам и да тръгнат....и аз като теб съм си избрал числото 27 и 28..щото съм решил да правя дубъл на края на годината при тях.....
      Петрол ще тръгне когато тръгне ралитата на как беше на Избушеняците ли....
      Не е препоръка..
      Що не пробваш с Хима?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        Но пазарът действа наобратно - справка ФИБ ))) Дано да тръгне така и при петрол, енемона, булгартабак, хиката и гагарин. За енемоната обаче имам съмнения - тя не се ли търгува вече в зоната на чиситите.!?!? (Трудно се излиза от тази зона ако веднъж някой е попаднал там) )
        Не знам ,аз ще си взима малко ако някой подпука големия пакет от 2К в лева на 14 ст .....за сега се ослушвам там....
        хиката тръгна от 2,70 на 3,25 е вече ....

        Гагарина и БТН не искам и да тръгнат....и аз като теб съм си избрал числото 27 и 28..щото съм решил да правя дубъл на края на годината при тях.....
        Петрол ще тръгне когато тръгне ралитата на как беше на Избушеняците ли....
        Не е препоръка..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение


          Скептичен съм към стрестестовете направени към нашите банки.....
          ...
          Но пазарът действа наобратно - справка ФИБ ))) Дано да тръгне така и при петрол, енемона, булгартабак, хиката и гагарин. За енемоната обаче имам съмнения - тя не се ли търгува вече в зоната на чиситите.!?!? (Трудно се излиза от тази зона ако веднъж някой е попаднал там) )
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • [QUOTE=Монти;1059997168]
            Протокол,
            Скептичен съм към стрестестовете направени към нашите банки.....
            ЕЖК активно говорят че поне към три банки ще бъдат сериозно напудрени само да не се случи корп 2.....дали е истина, ами не вярвам на нашите регулатори и грам....
            стрестестовете ще бъдат готови към 13 август....
            След това следват стретестовете на застрахователи и ПФ и там е една боза ,но там ще бухнат поне 2,3 от ПФ като жертвени офце , в полза на НОИ и черешаря ,пак по думите на ЕЖК.....
            това ще бъде по преди изборите ...
            Не е препоръка...
            Императорите ,ами немските банки тази седмица ще имат февруарските цени ,те са калкулирали излизането от ЕС на британците ,следна качване на тези акции....плюс твоя Алианц и колите ,ако британците останат...[/QUOTE]

            нищо че нямам голям опит в търговията по западните пазари бих дал едно скромно мнение че тази седмица може да видим цени доста под февруарските за банковите акции....просто едно мнение без да е препоръка за нищо
            "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
              не е препоръка....

              Ако има някой да ви ги купува на 1,43 требва да си мноого наивен/а ти не си/ за да чакаш още 20 плюс стотинки две години...при положение че вчера имаше търговия на 1,16 на обикновените ...
              Разбирам че в момента правите ветрило да се държи цената и на кой да продадете...
              Аз мойте избушеняци Софикс ,съм ги оставил във фризера и правя пакетче и само Хиката я развъртам с плюс ,минус 20 процента ,бих купувал БТН и Гагарин на 27,28 ама не ме грее...за съжаление но ще дойде моя ден...Иначе в момента купувайте немски акции..... там е истината ...август българска банки....

              Не е препоръка за българската борса ....
              Добре казано. Защо да си купя капка в морето - една единица от 239 000 000 000 за 1.43 лв. като мога за 700 - 800 лв да си купя декар земя ей така за кеф и да си отглеждам бурени . Поне ще имам реален актив на среща.
              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                Или сега или септември - в зависимост какви очаквания имаш за банковата система и какво мнение за регулаторните органи ....

                Протокол,
                Скептичен съм към стрестестовете направени към нашите банки.....
                ЕЖК активно говорят че поне към три банки ще бъдат сериозно напудрени само да не се случи корп 2.....дали е истина, ами не вярвам на нашите регулатори и грам....
                стрестестовете ще бъдат готови към 13 август....
                След това следват стретестовете на застрахователи и ПФ и там е една боза ,но там ще бухнат поне 2,3 от ПФ като жертвени офце , в полза на НОИ и черешаря ,пак по думите на ЕЖК.....
                това ще бъде по преди изборите ...
                Не е препоръка...
                Императорите ,ами немските банки тази седмица ще имат февруарските цени ,те са калкулирали излизането от ЕС на британците ,следна качване на тези акции....плюс твоя Алианц и колите ,ако британците останат...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  не е препоръка....

                  Ако има някой да ви ги купува на 1,43 требва да си мноого наивен/а ти не си/ за да чакаш още 20 плюс стотинки две години...при положение че вчера имаше търговия на 1,16 на обикновените ...
                  Разбирам че в момента правите ветрило да се държи цената и на кой да продадете...
                  Аз мойте избушеняци Софикс ,съм ги оставил във фризера и правя пакетче и само Хиката я развъртам с плюс ,минус 20 процента ,бих купувал БТН и Гагарин на 27,28 ама не ме грее...за съжаление но ще дойде моя ден...Иначе в момента купувайте немски акции..... там е истината ...август българска банки....

                  Не е препоръка за българската борса ....
                  Или сега или септември - в зависимост какви очаквания имаш за банковата система и какво мнение за регулаторните органи ....
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Монти: аз моите химимпортовици ги разкарах, не че имах ного де - можех да се надявам напримерно на някакви скромни и епизодически дивиденти занапред - ама Тимур и неговата команда не ме кефят ного. Ама за немското акции си неправ - не че сега не са секси - но е твърде ного вероятно да станат доста по-секси (откъм цена) поне веднъж тая година.

                    К.о. - зависи от привилегированите. От тези: и аз недоволен. Ама от Жабоците... кой ти дава 13-14% дивидент, ърм? Нямаше капиталов ръст - защото хората се отнасяха с необяснимо високомерство към Жабокът - ама то като плащат-плащат-плащат-плащат сосен дивидент - това ти е все едно капиталов ръст, даже по-добре - защото е свободен. Поскъпналата акция на компанията Х, си остава акция на компанията Х - и ако искаш да диверсифицираш към нова позиция или просто да идеш на Плис-плис - то трябва да кешираш част от пакетът. но с дивидентът можеш да направиш каквото си щеш - вземаш 1 Б от Жабокът, купуваш си Трейдингчета (напримерно).

                    Признавам, че ги сбръках - миналата година можех да избягам всичкото Жабок на около шестак - и евентуално сега да си ги изловя пак на например 3.4 кинта - ама - как беше поговорката? - Лаком анус, просо сънува? Не че съм се увътрил (невъзможно), но - пропуснати ползи.
                    Last edited by Императорът; 11.06.2016, 19:56.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                      ТОВА ПРЕПОРЪКА ЛИ Е ???
                      Мнооого ти се ще !
                      Аз също! - ама другия понеделник - не този ! - лично мнение БЕЗ ПРЕПОРЪКИ !
                      не е препоръка....

                      Ако има някой да ви ги купува на 1,43 требва да си мноого наивен/а ти не си/ за да чакаш още 20 плюс стотинки две години...при положение че вчера имаше търговия на 1,16 на обикновените ...
                      Разбирам че в момента правите ветрило да се държи цената и на кой да продадете...
                      Аз мойте избушеняци Софикс ,съм ги оставил във фризера и правя пакетче и само Хиката я развъртам с плюс ,минус 20 процента ,бих купувал БТН и Гагарин на 27,28 ама не ме грее...за съжаление но ще дойде моя ден...Иначе в момента купувайте немски акции..... там е истината ...август българска банки....

                      Не е препоръка за българската борса ....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        Аз ако имах акции на хим прив. бих ги продал в понеделник ...
                        колко ли от вас си го мислят това....
                        Става нещо от проблемите който си изразяват с няколко думи ..Имаш да вземаш...в края на тази година в края на следващата а цената на другите може би ще пада с новото количество плюс акции......
                        но не съм в час и чета от вас и асимилирам мойте действия ако имах....
                        Не е препоръка...
                        .
                        Ти си гледай твоите избушеняци!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                          Аз ако имах акции на хим прив. бих ги продал в понеделник ...
                          .
                          Който го направи ще изпусне 30 ст дивидент (цял за 2015 и половин за 2016)

                          Коментар


                          • [QUOTE=Монти;1059997112]Аз ако имах акции на хим прив. бих ги продал в понеделник ...
                            колко ли от вас си го мислят това....






                            ТОВА ПРЕПОРЪКА ЛИ Е ???
                            Мнооого ти се ще !
                            Аз също! - ама другия понеделник - не този ! - лично мнение БЕЗ ПРЕПОРЪКИ !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              дали ще е така хм, не го бях намислил така,
                              то така сега парите мога ди го вложа в друго, което пак да ми донесе догодина дивидент и от тука пак ще взема - бива
                              Никога преди не съм имал привилегии до момент на конвертиране, а и понеже са ми малък %, не се бях замислял и търсил инфо какво става от тук натам.
                              Благодаря ти!
                              Моля. Сега се начислява последно гарантираният, но на мен ми е по - интересно дали ще има в следващите години по десетина стотинки по обикновените. Тук информационното затъмнение е голямо, новини само кой какво успее да разкодира от отчетите, които са не малка енигма, така че чакам търпеливо времето да покаже.

                              Относно дивидентите и резултата, дали цената след конвертиране ще е 1 лв. или 1.40, числата са повече от незадоволителни, особено ако средната в портфейла = емисионна. През годините се възползвах от добри промоции, в удобни моменти разменях обикновени за привилегии и обратно, но при много не е така.

                              В зората на моето инвестиционно посвещение четох едно интервю с Бъфет, където той се изказва против привилегирована акция. Тогава точно си бях купил малко Хим – привилегии и си мислих: уж умен човек, а глупости говори…с времето разбрах че глупака не е бил той.

                              За тези години, ако се бях съсредоточил основно в компании с добри и стабилни перспективи, които преди бяха доста подценени - АТЕРА, СФИ, Софарма Трейдинг и ред други, приходите ми щяха да са в значително по – големи от „сигурния” дивидент при редица привилегии. През този период дори депозит щеше да донесе по - добър резултат.

                              Примери на БФБ има и по - фрапантни, аз повече привилегирована акция няма да купя, колкото и атрактивни да са промотираните й емисионни параметри.
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Аз ако имах акции на хим прив. бих ги продал в понеделник ...
                                колко ли от вас си го мислят това....
                                Става нещо от проблемите който си изразяват с няколко думи ..Имаш да вземаш...в края на тази година в края на следващата а цената на другите може би ще пада с новото количество плюс акции......
                                но не съм в час и чета от вас и асимилирам мойте действия ако имах....
                                Не е препоръка...
                                .

                                Коментар

                                Working...
                                X