IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Досега кеша беше прехвърлен от дъщерните към майката.....
    Може би идва момента, когато той ще бъде върнат под формата на дивидент в дружествата..... ( само предполагам и се надам...)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

      Не вярвах, че ще доживея такова нещо . Дори да не дадат дивидент тази година, за мен е знак, че все пак се мисли по този въпрос и е въпрос на време. Иначе се извинявам за може би тъпия въпрос,но подчертаното в червено не значи ли, че привилегиите ще получат гарантирания дивидент плюс евентуалния гласуван? В противен случай защо е вписан този текст?
      Точно това означава, към датата на ОСА няма да има в правния мир понятието привилегирована емисия, сиреч основния капитал е 239млн+. Или с други думи някои инвеститори ще вземат два дивидента, и още една половинка след една година.
      Според мен ( въпреки, че не е минало ОСА) важното, е че все пак ще има дивидент по обикновените и размера му няма толкова голямо значение, защото има промяна в поведението на компанията- започва да снася яйца петела ;-)))))))

      А на PIMP ще му кажа, че много компании ( международни мастодонти) дават дивиденти и това не ги прави нито лоши нито не предпочитани от инвеститорите пред не плащащите дивидент. Просто въпрос на политика на мениджмънта. За мен дивидентно-плащаща компания е по-лесно предвидима, "по-социална" ако щете. Харесва ми когато успехите на мениджмънта са и мои успехи :-))))))

      Успех на всички !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
        Естествено,че значи.
        Ти май и на очите си не вярваш ?
        Нали знаеш, че когато даден човек вдига ръка към теб 10 пъти и винаги следва шамар, на 11-я път ти е трудно да повярваш, че този път я вдига, за да те погали. Ако реално пуснат дивидент, аз, а и огромната част от форума според мен е редно да се извиним за това неистово плюене години наред.
        Last edited by 15%; 14.06.2016, 22:58.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Иначе новината е страхотна и дано даде тласък на цялата ни борса.
          Освен приближените до мажоритарите фирми ,тук ще намажат и 2 пенсионни фонда - ДСК и НН .
          А и акции имат и чуждестранни акционери ,които се надявам да оценят сигнала .
          Е разбира се и доста от тях разпродадоха

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
            Естествено,че значи.
            Ти май и на очите си не вярваш ?
            Гледай как ще се окажат мнооого по коректни от прехвалените мажориатри на Софкома.
            и чичо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

              Не вярвах, че ще доживея такова нещо . Дори да не дадат дивидент тази година, за мен е знак, че все пак се мисли по този въпрос и е въпрос на време. Иначе се извинявам за може би тъпия въпрос,но подчертаното в червено не значи ли, че привилегиите ще получат гарантирания дивидент плюс евентуалния гласуван? В противен случай защо е вписан този текст?
              По това време всички ще са изравнени, така че привилегиите ще получат и двата, ако има втори.

              Коментар


              • Хубаво ще е някой от Химимпорт да потвърди какво им е в ума на членовете на УС

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  Не вярвах, че ще доживея такова нещо . Дори да не дадат дивидент тази година, за мен е знак, че все пак се мисли по този въпрос и е въпрос на време. Иначе се извинявам за може би тъпия въпрос,но подчертаното в червено не значи ли, че привилегиите ще получат гарантирания дивидент плюс евентуалния гласуван? В противен случай защо е вписан е вписан този текст?
                  Естествено,че значи.
                  Ти май и на очите си не вярваш ?
                  Гледай как ще се окажат мнооого по коректни от прехвалените мажориатри на Софкома.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                    Не вярвах, че ще доживея такова нещо . Дори да не дадат дивидент тази година, за мен е знак, че все пак се мисли по този въпрос и е въпрос на време. Иначе се извинявам за може би тъпия въпрос,но подчертаното в червено не значи ли, че привилегиите ще получат гарантирания дивидент плюс евентуалния гласуван? В противен случай защо е вписан е вписан този текст?
                    Ами всички така го разбираме и се надяваме и те да са имали това в предвид

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                      "9. Разпределяне на печалбата на дружеството за 2015 r. Проект за решение - ОС разпределя дивидент на акuионерите, притежаващи обикновени акции от капитала на «Химимnорт» АД. вкл. получени от приобретатели в резултат на конвертиране на притежавани привилегировани акции в обикновени съгласно предложение за решение на УС на дружеството, съдържащо се в материалите за събранието."

                      Не вярвах, че ще доживея такова нещо . Дори да не дадат дивидент тази година, за мен е знак, че все пак се мисли по този въпрос и е въпрос на време. Иначе се извинявам за може би тъпия въпрос,но подчертаното в червено не значи ли, че привилегиите ще получат гарантирания дивидент плюс евентуалния гласуван? В противен случай защо е вписан този текст?
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                        Потъваме бавно,потъваме бавно
                        неусетно почти
                        Много видимо ти по-невидимо аз
                        неусетно почти
                        ще ти потънат гемииките да ,съвсем скоро без да разбереш

                        Коментар


                        • Винаги съм казвал че българина си е балък и помни от ден до пладне. Нито банкерите ни са се променили , нито мутрите, нито политиците. Един и същ филм се прожектира 25години. И по морето се стреляха тогава и банки фалираха и черепа беше собственик на ЦСКА и сега се гласи да става и Гриша Ганчев си е същата бира. Но ние сме оптимисти и знаем че Химимпорт е борсовия оазис

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            Не вярвам цялата печалба да се разпределя....
                            Мисля че в най добрия случай ще е 50% или 6 стинки ,което ще е добре но искам да ги видя на масата ...
                            Не е препоръка...
                            При 50 % са 7 ст. Пак е задоволително. Но може да им трябват свежи чисти пари и 90 % (без 10 % резерви) да отекат като дивидент. Времената се менят, но по-добре да изчакаме решение, щото бомбата все още е само флагче с надпис Бум. Пък после да не стане имплозия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от PIMP Разгледай мнение
                              Пичове наистина какво се надъхвате бе. Нито има гласуван дивидент нито има конкретни предложения. А очаквате цената да се промени с 50% на база слух. ДВИ нямат ли сайта давали информация. А мажо е станал филантроп и е решил да споделя кинти
                              дано даде ,че ако не дадат ,това ще ликвидира и последните капчица доверие в мажо....

                              Коментар


                              • Пичове наистина какво се надъхвате бе. Нито има гласуван дивидент нито има конкретни предложения. А очаквате цената да се промени с 50% на база слух. ДВИ нямат ли сайта давали информация. А мажо е станал филантроп и е решил да споделя кинти

                                Коментар

                                Working...
                                X