IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    Цяла вечер псувни във форума. Даже нямаме къси. Какви ли щяха да са страстите при един шорт скуиз?
    Първо тези цени нямаше да са така избушени като сегашните ако имаше къси. Къси по-добре на агрия груп, имайки предвид забележката на одитора в отчета
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
      Нищо не ме е заобиколил Преци.Имам достатъчно акции,но прецених че всички свободни пари не трябва да се заравят на борсата.НИ може да носят по-малко доходност,но е по-безрисково а и там го правя за друго.Освен това тия НИ нито ядат нито пият нито изчезват в яма като КТБ.Освен това когато имаш свободни 1к лв и да ги загубиш не е за умиране,когато са 10 к не е приятно,но когато са няколко по 100 к трябва много да се внимава.От мен да запомниш че пилците се броят наесен .
      Пилците може да скочат наесен ташунко, затова се притеснявам, че трудно ще ги броим!!! Много време може да загубим в броене)))
      Но защо споменаваш ктб - надявам се, че ако си имал там влог, не е изгорял напълно. Характерно за доста хора държали кинти там е да се мъчат сега с имоти. НО какво да се прави многото пари не всеки лесно може да управлява - в това отношение може да вземеш пример дори от Кирето. Без значение дали му излиза математиката, (не му пука дори за нея) като подчерта мнгогократно че е на 100% ушит в хартии, !!!! (представяш ли си - 100%) дивидентни (и както се оказа и днес и недеведентни) ))) Не го е страх че е без кеш, дори се подиграва с тези които имат кеш!!! Не е ли това играта на игрите, нещо като репо на репото!?!?
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
        От къде си бе мен?От Кърджалийско или от Делиормана?Не ти разбирам гаджалските думи.Да ти отговоря на въпроса защо съм тук.Имам акции доста и чакам да се надъхате отново за да ви ги продам.След това и да вляза отново тук ще е с по-малко пари и когато има по-прозрачни компании.Ти да не би да ти харесват нашите компании с отношението си към инвеститорите?Айде кажи ми като си толкова години на борсата.
        Ами щом съм от толкова години , явно ми харесват нашите компании . А от къде съм нее твоя работа .Анадъмо ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vlado64
          Не те уча нищо троле ! Само питам , като нашата борса е със затихващи функции , чий го дириш тука ? Анадъмо ?
          От къде си бе мен?От Кърджалийско или от Делиормана?Не ти разбирам гаджалските думи.Да ти отговоря на въпроса защо съм тук.Имам акции доста и чакам да се надъхате отново за да ви ги продам.След това и да вляза отново тук ще е с по-малко пари и когато има по-прозрачни компании.Ти да не би да ти харесват нашите компании с отношението си към инвеститорите?Айде кажи ми като си толкова години на борсата.

          Коментар


          • Цяла вечер псувни във форума. Даже нямаме къси. Какви ли щяха да са страстите при един шорт скуиз?

            Коментар


            • Интересен ден днес. Оптимистични новини в две посоки:
              Хима за пореден път доказва желание за промяна в политиката , подкрепям позицията че не е от първостепенна важност колко точно е дивидента.
              И второ от холда се включиха с конкретно инфо по темата.
              В тази връзка г-н Керезов освен промяна в позицията по разпределение на печалбата да четем ли вашето включване и като желание за повече прозрачност?
              Някой с коментари за раздвижването в ГАЗ последните дни?
              За успокоение на хейтърите това ми е най-тежката акция при средна с 15% над текущите нива и естествено никому нищо не препоръчвам.
              Поздрави на отигралите движението.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Ташунко, с имотите нищо не си направил особено като доход в момента освен да заровиш едни немалки пари за черни дни и при мъчна ликвидност!!!. Виждаш каква доходност може да се прави на бфб, но в момента тя те е заобиколила.))) Явно не си имал достътчно свободен кеш, за да го жертваш, а сега след като вече си се подсигурил с "имота", мисля, че дори на великия дух му е ясно какво да се прави ако търси по-хубав доход, Надяваме се, да му чуеш и съвета)))
                Нищо не ме е заобиколил Преци.Имам достатъчно акции,но прецених че всички свободни пари не трябва да се заравят на борсата.НИ може да носят по-малко доходност,но е по-безрисково а и там го правя за друго.Освен това тия НИ нито ядат нито пият нито изчезват в яма като КТБ.Освен това когато имаш свободни 1к лв и да ги загубиш не е за умиране,когато са 10 к не е приятно,но когато са няколко по 100 к трябва много да се внимава.От мен да запомниш че пилците се броят наесен .

                Коментар


                • Интересни са причините довели до решението за раздаването на дивидент , но едва ще разберем .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                    Размерът на дивидента в момента не е толкова важен. Важният въпрос е има ли я нагласата и занапред дивидентите да са около 30 млн лв. годишно, защото това би довело до коренно различна оценка на компанията.
                    Размера винаги е от значение...
                    Te и половината да са, т.е ок 20М (при положение че не спадне драстично профита) - пак би довело до различна оценка, все пак са си 6% това на тия нива.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                      Крайно време беше.При това безхаберие и функционираща държава крепяща се само на кражби и продажби трудно някой ще се навие да вложи повече пари на БФБ.След КТБ предпочетох да купувам НИ отколкото да заровя пари на борса която е със затихващи функции.Това е пародия на капиталов пазар.
                      Ташунко, с имотите нищо не си направил особено като доход в момента освен да заровиш едни немалки пари за черни дни и при мъчна ликвидност!!!. Виждаш каква доходност може да се прави на бфб, но в момента тя те е заобиколила.))) Явно не си имал достътчно свободен кеш, за да го жертваш, а сега след като вече си се подсигурил с "имота", мисля, че дори на великия дух му е ясно какво да се прави ако търси по-хубав доход, Надяваме се, да му чуеш и съвета)))
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                        така е Ташак . що се хабиш на наща борса със замиращи функции . отивай на Хамериканската ,тя тепърва ще цъфффффффти и ти ще живееш по хубаво и по хубаво . обещавам ти
                        Благодаря за съвета.Намислил съм какво да правя.Нека и аз те посъветвам да не се хабиш на Форекса,че там нищо няма да направиш .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kerezov Разгледай мнение
                          Уважаеми форумци,

                          Някой от Вас беше препоръчал да се чете. Всички разполагате с необходимите документи. Ако някой от вас си беше направил труда да събере две цифри и да ги раздели на нетната печалба, щеше да получи същата цифра - 70,84901% от годишната печалба е размера на общия дивидент.
                          Спорна вечер.
                          Уважаеми г-н Керезов,
                          За днешната новина бих използвал прословутия израз "малка стъпка на човека, голям скок за човечеството". Аз лично се извинявам /защото ако човек знае да плюе, трябва да се научи и да забърсва/ за предишни хейтвания и обиди по адрес на групата и се надявам промяната в дивидентната политика да бъде факт и за в бъдеще. 70% ми се струва твърде оптимистично, но едни 30-50% мисля, че ще обърнат имиджа като цяло.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kerezov Разгледай мнение
                            Ей, ама Ви и не можете да смятате.
                            18 млн. за привилегировани + 10 млн. за обикновенните( сутринта написах че дивидента се плаща за всички акции. 28 млн. отнесени към 40 млн. чиста печалба са 70%.
                            Що се отнася до догодина, нека да доживеем до юни 2017 год.
                            всичко това дотук е добре.

                            КАКВО СТАВА СЪС ЗАВОДА НА ЗХБГ!??? ТАМ ОЩЕ 10г. ЛИ ДА ЧАКАМЕ ДА СЕ СЕТИ НЯКОЙ ДА ОСВЕТЛИ ИНВЕСТИРАЛИТЕ ЗА СЛУЧВАЩОТО СЕ!??

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                              Това дабре, но няма как на ОСА на Химимпорт да се разпределя печалба от други дружества. За това се гледа само неконсолидирания или поне така мисля аз .
                              Така е !
                              :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                                Крайно време беше.При това безхаберие и функционираща държава крепяща се само на кражби и продажби трудно някой ще се навие да вложи повече пари на БФБ.След КТБ предпочетох да купувам НИ отколкото да заровя пари на борса която е със затихващи функции.Това е пародия на капиталов пазар.
                                така е Ташак . що се хабиш на наща борса със замиращи функции . отивай на Хамериканската ,тя тепърва ще цъфффффффти и ти ще живееш по хубаво и по хубаво . обещавам ти

                                Коментар

                                Working...
                                X