IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
    А
    Според мен това беше на хим и сие ,може още няколко процента към края на тримесечието и после божа работа.... за мен е надолЕ...
    Никой от големите не поде хвърлената от дребните ръкавици а мажо си върти неговите игри........
    Те чакат....
    Ти какво искаш - 200% за 2 дни ли?

    Коментар


    • Абе стига с тая хика

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Аз не давам съвети. Това е голяма отговорност. От време на време споменавам какво мисля по дадени въпроси. Нищо повече. Успех в търговията и не възприемай разговорите лично. Те са възможност да се погледне на света от друг ъгъл.
        Аз също не възприемам разговорите с теб лично....
        Просто си спомних когато Продадох хиката на 3,5 ти ми изнесе лекция че съм можел на 4,3 примерно .....и съм чакал няколко месеца за 15%...
        сега ги купих на 2,77 да ги чакам ли 4,50....
        това е стратегия....аз вървя нагоре и надолу по цената и печеля от маржа ...над 15% ..
        когато ме задмине много ставам или от спекулант , дългосрочен инвеститор/ като три пъти в бтх и гагарин и постоянен в петрол:/... или търся друга акция за влизане на немската борса е пълно в момента ако имаш топки.......
        Според мен това беше на хим и сие ,може още няколко процента към края на тримесечието и после божа работа.... за мен е надолЕ...
        Никой от големите не поде хвърлената от дребните ръкавици а мажо си върти неговите игри........
        Те чакат....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
          Ти кажи време ли е да продам ССВ от 94,5 ст или Хиката от 2,77 или не....
          Аз не давам съвети. Това е голяма отговорност. От време на време споменавам какво мисля по дадени въпроси. Нищо повече. Успех в търговията и не възприемай разговорите лично. Те са възможност да се погледне на света от друг ъгъл.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Има и друга теория. Ти играеш по спреда и позициите ти са в рейндж. Когато пазара излезе от рейнджа и те подмине нагоре гледаш ралито по позицията без акции. А когато тръгне в низходящ тренд ловиш кинжала по пътя надолу. Наблюдавал съм с годините мисленето на различните участници и съм гледал до какви резултати води. Така е по-безболезнено защото няма нужда да го прилагам върху себе си. Това не е чак толкова трагично, защото в миниатюрни обеми за семки и рейндж се справяш добре, но излезе ли от него следва греда. Пък и така може да се управлява изключително ефективно портфейл максимум 15-20 бона, което е нищо. Не го приемай за хранилка а като странично наблюдение.
            Та другата теория е, че когато се разпродадеш и цената те подмине с 10-15 процента нагоре имаме ясна индикация, че позицията е излязла от рейнджа и е влязла в устойчив възходящ тренд. Не искам да обсъждам самата акция. На практика нямам нищо от групата. Експозицията ми към Химимпорт е близка до статистическата грешка, но не може да се оспори, че писанията ти по темата дават ясен бичи сигнал.
            Успех в търговията.
            Ти кажи време ли е да продам ССВ от 94,5 ст или Хиката от 2,77 или не....
            да видим ти как го играеш...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
              а най-лошото при него е, че после започва да осреднява до самия край на акцията
              To само по себе си това не е непременно лошо, грешни стратегии няма, въпроса е как го правиш.
              Ако пълниш пък само при брейкване нагоре без да има нещо кой знай какво булиш като новина - има немалка вероятност да попаднеш в поредния бул трап. А и да не е така -ще си изпуснал вече немалка част от движението.
              Ако пък усредняваш пирамидално имаш доста приличен шанс да си на ниска средна и в добра изходна позиция когато обърне тренда акцията.
              Представи си например че тук си започнал да пълниш от 2лв през 30ст ( 15%) стъпка надолу в покачващ се процент 10, 20, 30, 40%.
              Ще имаш пакет сега на 1.40 средна - зле ли е ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                а най-лошото при него е, че после започва да осреднява до самия край на акцията
                още 20 ст нагоре и ще излезеш на нула.Две години чакане да излезеш на нула а печалба никаква .
                Last edited by X_Y; 16.06.2016, 14:17.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Има и друга теория. Ти играеш по спреда и позициите ти са в рейндж. Когато пазара излезе от рейнджа и те подмине нагоре гледаш ралито по позицията без акции. А когато тръгне в низходящ тренд ловиш кинжала по пътя надолу.
                  а най-лошото при него е, че после започва да осреднява до самия край на акцията

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти

                    до тук беше качването в хим и сие .....
                    Има и друга теория. Ти играеш по спреда и позициите ти са в рейндж. Когато пазара излезе от рейнджа и те подмине нагоре гледаш ралито по позицията без акции. А когато тръгне в низходящ тренд ловиш кинжала по пътя надолу. Наблюдавал съм с годините мисленето на различните участници и съм гледал до какви резултати води. Така е по-безболезнено защото няма нужда да го прилагам върху себе си. Това не е чак толкова трагично, защото в миниатюрни обеми за семки и рейндж се справяш добре, но излезе ли от него следва греда. Пък и така може да се управлява изключително ефективно портфейл максимум 15-20 бона, което е нищо. Не го приемай за хранилка а като странично наблюдение.
                    Та другата теория е, че когато се разпродадеш и цената те подмине с 10-15 процента нагоре имаме ясна индикация, че позицията е излязла от рейнджа и е влязла в устойчив възходящ тренд. Не искам да обсъждам самата акция. На практика нямам нищо от групата. Експозицията ми към Химимпорт е близка до статистическата грешка, но не може да се оспори, че писанията ти по темата дават ясен бичи сигнал.
                    Успех в търговията.
                    Last edited by X_Y; 16.06.2016, 13:04.

                    Коментар


                    • Тука голямо шоу станало. ЪП ЪП 18 лева. МОЦИ МОЦИ
                      http://www.videoclip.bg/watch/374127...aneto-na-Kozmi
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                        Тези с привилегиите наистина много се прецакаха като продадоха на 1,40

                        Цената на обикновените вече е толкова, а те отделно ще вземат към 30 ст. дивидент като привилигировани и отделно още 4,5 като обикновени
                        погледни 3 дни назад в темата да видиш колко пъти мисирката монти съветваше да се продават привилегированите акции защото щели да паднат в края на седмицата

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                          Хит, Дивидентен хит
                          Не е чак толкова, щото привилегиите вземат априори, а при простите забравихме да сметнем, че тяхната сума ще се отбие от печалбата и едва след това ще се смята за всички накуп. 4.5 ст вече средна работа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                            Тези с привилегиите наистина много се прецакаха като продадоха на 1,40

                            Цената на обикновените вече е толкова, а те отделно ще вземат към 30 ст. дивидент като привилигировани и отделно още 4,5 като обикновени
                            Лека корекция - 30ст за прив-те и около 9ст отгоре за 2016 и 17.
                            26-7% чисто за година и половина - не е зле.

                            Само не ми е ясно какво ще прави булсона с тоя новопоявил се диви балоняк...
                            Че е и от тия де най ги обича - със спадащи дивиденти.
                            За 2016 се очертават 28М, за 17-та - под 20М, за 18-та ( ако няма хайк) - 11М и т.н.

                            По неговата методика цената трябва да е там някъде де излязоха артио...
                            Last edited by pipbel; 16.06.2016, 12:15.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kerezov Разгледай мнение
                              Ей, ама Ви и не можете да смятате.
                              18 млн. за привилегировани + 10 млн. за обикновенните( сутринта написах че дивидента се плаща за всички акции. 28 млн. отнесени към 40 млн. чиста печалба са 70%.
                              Що се отнася до догодина, нека да доживеем до юни 2017 год.
                              Г-н Керезов едно ясно становище за дивидентната политика е нормалното нещо.
                              Иначе несигурността си витае.

                              Коментар


                              • Тук каква е играта? Няма стигане. Нещо като : Този който плаща той определя музиката.
                                Last edited by radon222a; 16.06.2016, 10:23.

                                Коментар

                                Working...
                                X