IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
    За отношение към миноритаря може да твърдим след 2-3 години, а не само за тази година, а за другата - "да доживеем", "да видим" и т.н.
    Ако няма да има "отношение" към миноритарите през следващите години, то нямаше да има такова и тази година. 2017 - 10 ст. Лично мнение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
      Мисля че на 1.25 хартията е много добра . Не вярвах че ще го кажа но си е така с отношението си към миноритарите (разбира се ако е вярно).
      За отношение към миноритаря може да твърдим след 2-3 години, а не само за тази година, а за другата - "да доживеем", "да видим" и т.н.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
        ами версии различни, но е факт, че първо се увеличи ф.ф. под 5%- от 26.14 на 26.31 % или над 250 хил. акции преминаха от мажо към дребен преди няколко месеца
        на 15 юни ф.ф. под 2% бе 23.05% , а на 16 юни - 34.85%, даже на 17.6. бе 34.86%
        в зоната между 2 и 5% имаше само един акционер- с 3.25%
        Рзликата между 15 и 16 юни са почти 18 млн.акции, раздробени в поне 6 акционера с под 3 млн.(границата на двата процента)
        не са регистрирани на ОТС в предни дни, може би на страницата на някой ИП
        доброто от цялата гимнастика за имащите тук, че ако се запази този ф.ф. и цена до август хима ще се изравни с фармата като тежест в Софикс
        http://www.bse-sofia.bg/?page=IndexP...t=Constituents
        Нормални турболенции предвид строевата подготовка на институционалните, но на фона на батковците навън са си радини вълнения.Да влезе Бойчо Огнянов


        Не че съм много пекан, но така показаното е без участието на~ 88мил. от прив. ак.
        или според вас те вече са във фри флоута отразени

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

          Какъв ти е коментара относно промяната на фри флота - продажба или репо на около 20 000 000 акции от ИНВЕСТ КЕПИТЪЛ ?
          ами версии различни, но е факт, че първо се увеличи ф.ф. под 5%- от 26.14 на 26.31 % или над 250 хил. акции преминаха от мажо към дребен преди няколко месеца
          на 15 юни ф.ф. под 2% бе 23.05% , а на 16 юни - 34.85%, даже на 17.6. бе 34.86%
          в зоната между 2 и 5% имаше само един акционер- с 3.25%
          Рзликата между 15 и 16 юни са почти 18 млн.акции, раздробени в поне 6 акционера с под 3 млн.(границата на двата процента)
          не са регистрирани на ОТС в предни дни, може би на страницата на някой ИП
          доброто от цялата гимнастика за имащите тук, че ако се запази този ф.ф. и цена до август хима ще се изравни с фармата като тежест в Софикс
          http://www.bse-sofia.bg/?page=IndexP...t=Constituents
          Нормални турболенции предвид строевата подготовка на институционалните, но на фона на батковците навън са си радини вълнения.Да влезе Бойчо Огнянов

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
            "Конвертираните акции ще бъдат допуснати до търговия след вписване на съответните промени относно вида на акциите и устава на дружеството в Търговския регистър."
            Горното е от 16 юни на http://www.bse-sofia.bg/?page=News&uniqid=576d07679349e

            http://www.chimimport.bg/bg/sharehol...hares%20issue/
            в момента нямам, че тази година края на юни ще е по-важен за фондовете от всеки друг юни... не като доходност
            Taka e.
            На 22.6 са подадени уточнени документи и сега тече 3-дневния срок за решение.

            Какъв ти е коментара относно промяната на фри флота - продажба или репо на около 20 000 000 акции от ИНВЕСТ КЕПИТЪЛ ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
              И на 1.40 цената си е добра.Преблема е че много бързо се променя сантимента.Днес е еуфория и цената расте утре става нещо в ЕС и се сгромолясва.

              От движенията се правят пари. Безветрието и ниска ликвидност .... тогава е мъка.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                въпроса е кога ще започне търговията. При Софкома започна от третия работен ден , а тук вече мина 1 седмица
                "Конвертираните акции ще бъдат допуснати до търговия след вписване на съответните промени относно вида на акциите и устава на дружеството в Търговския регистър."
                Горното е от 16 юни на http://www.bse-sofia.bg/?page=News&uniqid=576d07679349e

                http://www.chimimport.bg/bg/sharehol...hares%20issue/
                в момента нямам, че тази година края на юни ще е по-важен за фондовете от всеки друг юни... не като доходност

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                  Мисля че на 1.25 хартията е много добра . Не вярвах че ще го кажа но си е така с отношението си към миноритарите (разбира се ако е вярно).
                  И на 1.40 цената си е добра.Преблема е че много бързо се променя сантимента.Днес е еуфория и цената расте утре става нещо в ЕС и се сгромолясва.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                    Ще наблюдаваме.Аз повече от 1.25 не му давах да падне но сега не знам къде ще спре.Може и да си прав в твоята прогноза.
                    Мисля че на 1.25 хартията е много добра . Не вярвах че ще го кажа но си е така с отношението си към миноритарите (разбира се ако е вярно).
                    Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      Аз говоря за регулярни, бъдещи дивиденти от 6-7 ст. по вече обикновените, а не за прив.
                      Уфф. Не знам вече дали 6-7 ст. имат някакво значение при тази волатилност. Добре че с теб сме кеширали в някои ниско ликвидни хартии с нисък бета коефициент. За сега те са "бетон" ама ще видим.
                      Не е препоръка за покупко-продажба на ЦК.
                      Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                        Еми аз лично моите няма да ги продам, тъй като очаквам дивиденти от около 6-7 ст.на година, но хора всякакви, та наистина може да има натиск надолу. Чак до левче не вярвам, но 1,10-1,15 може би.
                        Ще наблюдаваме.Аз повече от 1.25 не му давах да падне но сега не знам къде ще спре.Може и да си прав в твоята прогноза.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                          Мисля че когато ги заредят дивидента вече ще ти е в кърпа вързан за миналата и част от тази година , въпроса е кога ще започне търговията. При Софкома започна от третия работен ден , а тук вече мина 1 седмица
                          Аз говоря за регулярни, бъдещи дивиденти от 6-7 ст. по вече обикновените, а не за прив.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                            Еми аз лично моите няма да ги продам, тъй като очаквам дивиденти от около 6-7 ст.на година, но хора всякакви, та наистина може да има натиск надолу. Чак до левче не вярвам, но 1,10-1,15 може би.
                            Мисля че когато ги заредят дивидента вече ще ти е в кърпа вързан за миналата и част от тази година , въпроса е кога ще започне търговията. При Софкома започна от третия работен ден , а тук вече мина 1 седмица
                            Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                              Когато ги заредят може цената вече да е около левчето,но ако задържи на тези нива до тогава ще има яки разпродажби.
                              Еми аз лично моите няма да ги продам, тъй като очаквам дивиденти от около 6-7 ст.на година, но хора всякакви, та наистина може да има натиск надолу. Чак до левче не вярвам, но 1,10-1,15 може би.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • С айсберг в засада чака в ниското!

                                Коментар

                                Working...
                                X