IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE=vlado64;1060005593]
    Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
    Съвети за новаци:
    [LIST=1][*]Този форум е само за чесане на езика. За нищо друго не става.

    Извинявай ама ти как разббра това . Нали си регистриран от 10 дни ?
    По-спокоен ли ще си ако имах 20 000+ съобщения? Има такива хора в този форум, но не са много читави инвеститори. И не е като да са станали милионери от инвестициите си.

    Още един съвет:
    • Ако мислиш, че датата на регистрация или броят на мненията на даден потребител са от значение, тогава твоят нов Бог трябва да е някой с мания за величие и императорски комплекси.

    На борсата съм от времето, когато за висша степен на инвестиционен пилотаж се считаше да имаш акции в инвестиционо дружества от отворен тип. А това дали пиша тук или някъде другаде е без никакво значение. Но ако се чувстваш по-спокоен, само заради теб ще се постарая до месец-два да имам поне 10 000+ нови и напълно безсмислени съобщения, колкото за фукане и престиж пред другите съфорумци.
    BSE is dark and full of terrors...

    Коментар


    • [QUOTE=White Walker;1060005561]Съвети за новаци:
      [LIST=1][*]Този форум е само за чесане на езика. За нищо друго не става.

      Извинявай ама ти как разббра това . Нали си регистриран от 10 дни ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от i_hristov Разгледай мнение
        Може ли малко превод за новаците? В смисъл някой купува големи количества? Аз до колкото разбрах от дискусиите тук, които четох един пенсионен фонд има доста за продаване по позицията и за това и минаваха сигурно тези големи пакети онзи ден, но дали са свършили ...
        Съвети за новаци:
        1. Този форум е само за чесане на езика. За нищо друго не става.
        2. Ако някога се колебаеш дали нещо написано тук е вярно - провери си го сам в публичните регистри.
        3. Когато някой голям купува, тогава цената се вдига. Когато някой голям продава, тогава цената пада. Проста пазарна логика.

        В случая спадът в цената е най-вече заради конвертирането на привилегированата емисия акции на Химимпорт (6C4P) към обикновената емисия акции на Химимпорт (6C4). Някои инвеститори, които са държали 6C4P мислят, че е по-добре да се отърват от вече конвертираните към 6C4 акции, тъй като привилегированият и гарантиран дивидент по 6C4P вече го няма.

        Друго обяснение за спада е, че имаше сравнително рязко движение от около левче до около лев и 40. Повечето спекуланти са решили, че е време да кешират печалбата и съответно продавачите надделяват над купувачите, съответно цената пада. Пак проста пазарна логика.
        BSE is dark and full of terrors...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение
          Ами означава, че някой голям е пуснал прахосмукачката и внимавайте да не ви засмучи целите Оставете си поне нещо да не ви е яд
          Може ли малко превод за новаците? В смисъл някой купува големи количества? Аз до колкото разбрах от дискусиите тук, които четох един пенсионен фонд има доста за продаване по позицията и за това и минаваха сигурно тези големи пакети онзи ден, но дали са свършили ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение
            Ами означава, че някой голям е пуснал прахосмукачката и внимавайте да не ви засмучи целите Оставете си поне нещо да не ви е яд
            Сашко никога не бягам след акция.Моята печалба съм я кеширал и вложил в друга артия .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение
              Оставете си поне нещо да не ви е яд
              Точно това съм направил аз . Ако пък вземе та се сурне до 1,10-1,15 преди дивидента, ще поувелича малко.
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                Не разбрахме само добре ли е фрее флоута да е малък или не е добре .
                Ами означава, че някой голям е пуснал прахосмукачката и внимавайте да не ви засмучи целите Оставете си поне нещо да не ви е яд

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение
                  Още малко ЗХБГ и Хима ще са акциите с най-малък фрее флоат, а вие си продавайте не се бърка, както се вижда има кой да купува
                  Не разбрахме само добре ли е фрее флоута да е малък или не е добре .

                  Коментар


                  • Още малко ЗХБГ и Хима ще са акциите с най-малък фрее флоат, а вие си продавайте не се бърка, както се вижда има кой да купува

                    Коментар


                    • ФФ:

                      30-06-2016 - 21.37
                      29-06-2016 - 21.94
                      28-06-2016 - 34.85

                      Коментар


                      • Време му е на Потъник да потъне до 1.20 .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                          Може ,но като сервитьор ако разчиташ на тези акции....
                          И аз се шегувам....
                          Хахахаа това със сервитьорът ми хареса. Между другото като бях още ученик в гимназията работих като сервитьор в Кранево две лета, но не мисля да се връщам към тази професия :P

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                            Здравей!! Успех ти желая,но много внимавай да не се подведеш по мнението на хазартните типове и лузъри че ще се занулиш.Ти ще ги разбереш кои са по постовете им да оплюват другите.От мен един съвет : Не бъди алчен и имай повече страх за да не си загубиш парите!
                            Благодаря. Аз нямам някакви големи очаквания в момента. По-скоро мисля да бъда дългосрочен. С тези лихви по депозитите няма смисъл да държиш пари в банка. Накрая ще искат да им плащам за това. Остават ми по малко пари за спестяване на месец и съм решил да си ги държа в акции пък каквото стане. По-добре малко риск, от колкото сигурна загуба

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от api Разгледай мнение
                              Добре дошъл на БФБ, пожелавам ти много късмет и успешни сделки. Инвестирай толкова средства и в още 6-7 компании и си почивай на морцето. Като преглеждаш форума, чети между редовете, защото всеки си хвали акциите, в които се е набутал.
                              А тези които послушаха някои " велики" инвеститори и се набиха в ПЕТ и табаците,още си стискат палците, но на краката ( шегувам се де)
                              Хахаха. Благодаря. Аз от известно време чета форума и така като гледам основно все някой по някоя акция плюе, така че напълно приемам съвета за четенето между редовете

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                                ако си в мир със себе си
                                Ти като някой евангелист отговаряш .

                                Коментар

                                Working...
                                X