IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от api Разгледай мнение
    Защо не пък и eaton В краят на май са си ги имали акциите на Хима
    http://funds.eatonvance.com/Parametr...Fund-EIEMX.php
    Цъкни на портфолио и ги виж.
    В крайна сметка, ако живне пазара, 2-3 мил. акции са нищо и ще се отърват без проблем.
    Признавам ,не ви знам тънкостите на продажбите ,но логически гледам кой банки са намалявали портфейлите си през 2014/2015
    пиреос и тези цитираните са увеличавали....много трудно се сменя политика на борса като нашата с такава ликвидност освен при екстрени събития...
    Според мен уникредит е също възможност за продажба като гледам какви трудности изпитва на запад...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      мелон банк..
      Те продават и при петрол....
      Защо не пък и eaton В краят на май са си ги имали акциите на Хима
      http://funds.eatonvance.com/Parametr...Fund-EIEMX.php
      Цъкни на портфолио и ги виж.
      В крайна сметка, ако живне пазара, 2-3 мил. акции са нищо и ще се отърват без проблем.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
        кои за хамериканците?
        мелон банк..
        Те продават и при петрол....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
          кои за хамериканците?
          хубава табличка - честно казано не знам, има по-разбирачи по позицията.

          Коментар


          • кои за хамериканците?
            Last edited by Penko; 02.07.2016, 07:56.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
              Съвети за новаци:
              1. Този форум е само за чесане на езика. За нищо друго не става.
              2. Ако някога се колебаеш дали нещо написано тук е вярно - провери си го сам в публичните регистри.
              3. Когато някой голям купува, тогава цената се вдига. Когато някой голям продава, тогава цената пада. Проста пазарна логика.

              В случая спадът в цената е най-вече заради конвертирането на привилегированата емисия акции на Химимпорт (6C4P) към обикновената емисия акции на Химимпорт (6C4). Някои инвеститори, които са държали 6C4P мислят, че е по-добре да се отърват от вече конвертираните към 6C4 акции, тъй като привилегированият и гарантиран дивидент по 6C4P вече го няма.

              Друго обяснение за спада е, че имаше сравнително рязко движение от около левче до около лев и 40. Повечето спекуланти са решили, че е време да кешират печалбата и съответно продавачите надделяват над купувачите, съответно цената пада. Пак проста пазарна логика.
              Аха значи привилигированите акции вече са конвертирани, така ли да разбирам? Аз си мислих, че трябва да стане с решение на ОСА-то това. Явно съм се заблудил. Благодаря за информацията.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                вчера се чух с еланския си брокер. Попитах го още ли имат да сипват тук, че ще ми провалят техническия анализ на Софикс. Не получих конкретен отговор в цифри, но човека каза излизащите хамериканци имат още много
                За съжаление или не и основния купувач бил само един - знаем кой

                Просто за когото го интересува.

                п.п. чувам и че дивидентната политика ще продължи през годините, ще е интересно на оса, ако им се говори
                Полезно инфо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
                  Монти, пич - заяждаш се излишно!
                  Намеци ти правят да разберат кой е предишният ти ник.Искат да се орентират с кого
                  си имат работа.
                  Last edited by Grosss; 02.07.2016, 07:25.

                  Коментар


                  • вчера се чух с еланския си брокер. Попитах го още ли имат да сипват тук, че ще ми провалят техническия анализ на Софикс. Не получих конкретен отговор в цифри, но човека каза излизащите хамериканци имат още много
                    За съжаление или не и основния купувач бил само един - знаем кой

                    Просто за когото го интересува.

                    п.п. чувам и че дивидентната политика ще продължи през годините, ще е интересно на оса, ако им се говори
                    Last edited by tony1975; 02.07.2016, 07:21.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
                      Монти, пич - заяждаш се излишно!
                      Не ,и не това е целта ми...
                      чакам да свърши американската борса защото в понеделник май няма да работят и сега ще е някакво направление на индексите ....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        сега разбра ли го...
                        Монти, пич - заяждаш се излишно!
                        BSE is dark and full of terrors...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
                          Това не го разбрах...
                          сега разбра ли го...

                          Коментар


                          • [QUOTE=White Walker;1060005608]
                            Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение

                            По-спокоен ли ще си ако имах 20 000+ съобщения? Има такива хора в този форум, но не са много читави инвеститори. И не е като да са станали милионери от инвестициите си.

                            Още един съвет:
                            • Ако мислиш, че датата на регистрация или броят на мненията на даден потребител са от значение, тогава твоят нов Бог трябва да е някой с мания за величие и императорски комплекси.

                            На борсата съм от времето, когато за висша степен на инвестиционен пилотаж се считаше да имаш акции в инвестиционо дружества от отворен тип. А това дали пиша тук или някъде другаде е без никакво значение. Но ако се чувстваш по-спокоен, само заради теб ще се постарая до месец-два да имам поне 10 000+ нови и напълно безсмислени съобщения, колкото за фукане и престиж пред другите съфорумци.
                            Това си е лично твоя работа ! Чудех се просто как си от 10 дни пък знаеш какъв е капацитета на пишещите във форума . Нищо лично .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                              Щом си от толкова време и ще имаш 20К поста ,можеш да си оправяш поне постовете а не да се чудя кой какво пише.....
                              Това не го разбрах...
                              BSE is dark and full of terrors...

                              Коментар


                              • [QUOTE=White Walker;1060005608]
                                Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение

                                По-спокоен ли ще си ако имах 20 000+ съобщения? Има такива хора в този форум, но не са много читави инвеститори. И не е като да са станали милионери от инвестициите си.

                                Още един съвет:
                                • Ако мислиш, че датата на регистрация или броят на мненията на даден потребител са от значение, тогава твоят нов Бог трябва да е някой с мания за величие и императорски комплекси.

                                На борсата съм от времето, когато за висша степен на инвестиционен пилотаж се считаше да имаш акции в инвестиционо дружества от отворен тип. А това дали пиша тук или някъде другаде е без никакво значение. Но ако се чувстваш по-спокоен, само заради теб ще се постарая до месец-два да имам поне 10 000+ нови и напълно безсмислени съобщения, колкото за фукане и престиж пред другите съфорумци.
                                Ето и твоя пост...

                                Коментар

                                Working...
                                X