IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
    и къде да инвестираме? атера, трейдинга, спиди?
    Хал хабер си нямам къде. Всеки сам си прави оценките и си взема решенията. Просто не се въздържах да коментирам становището на колегата, за което се извинявам. Може пък да е правилно да се гледат само активите и то по счетоводна стойност. Някои колеги икономисти, например твърдят, че дълга нямал значение защото не се връщал никога. Само рефинансиране до дупка. Може пък хима да стане 20 лева. Знае ли човек?
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение


      как да ги познавам серизоните форумци?
      Ами пишат по малко и повече мислят...
      Повечето избягаха от БФб ,кой в земя ,кой в злато ,кой на западните маркети а тези който останаха рядко пишат ....много рядко...
      Аз много пътувам и понеже ме возят ,сядам на компютъра в буса и си намирам работа и имам страст към спора и понеже съм анонимен го използвам това....но не лъжа и се стремя да не манипулирам...
      Лека!

      Коментар


      • Сериозните форумци се познават по това, че не пишат в този форум. Това е факт!
        BSE is dark and full of terrors...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение


          как да ги познавам серизоните форумци?
          по локумите които разтягат

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            олекваш в очите на сериозните форумци....не за викачите


            как да ги познавам серизоните форумци?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
              и къде да инвестираме? атера, трейдинга, спиди?
              недей да стоиш като Матросов на амбразурата а я приеми за спекулативна акция и като тръгне дългосрочно използвай това качване защото прави рали...поне над 60% ....
              Да я защищаваш при разпродажба или при мечи маркет ,просто си хабиш думите на вятъра а и олекваш в очите на сериозните форумци....не за викачите ....о

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                А също така всеки може да види и какви пасиви има холдинга. Аз моята оценка също съм я направил
                и къде да инвестираме? атера, трейдинга, спиди?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                  Всеки може да провери какви активи има холдинга и дали има бъдеще, аз моята оценка съм я направил.
                  А също така всеки може да види и какви пасиви има холдинга. Аз моята оценка също съм я направил
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    Ето виждаш ли и ти се зарази от агресивността и троленето в темата и мина на лични заяждания ,като не ти стигат доводи,за сега е само ирония .......
                    Скоро ще цитираш и петрол и БТХ и Гагарин и ОЦК и участието при разрушаването на аулата на Хан Аспарух...
                    ще ме атакуваш в гръб при всеки пост за да докажеш колко съм неправ и колко загуби имам ....това вече 10 години се повтаря с различни никове ,на който съм нарушил спокойствието в дадени позиции....
                    винаги целта е да се дискредитира моето мнение....за съжаление нашата борса е такава ,че не мога да загубя и ако стане рали то повече от три месеца не продължава и тамън да си повярват и излезат от дупките и то спре........а аз на първия месец и в края на втория месец съм продал....
                    Излезъл съм официално и имам спекулативен пакет...цените се виждат обявявям сделките си...
                    НалЕ......

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                      ами малко са тези като монти, дето винаги продават на печалба...
                      Ето виждаш ли и ти се зарази от агресивността и троленето в темата и мина на лични заяждания ,като не ти стигат доводи,за сега е само ирония .......
                      Скоро ще цитираш и петрол и БТХ и Гагарин и ОЦК и участието при разрушаването на аулата на Хан Аспарух...
                      ще ме атакуваш в гръб при всеки пост за да докажеш колко съм неправ и колко загуби имам ....това вече 10 години се повтаря с различни никове ,на който съм нарушил спокойствието в дадени позиции....
                      винаги целта е да се дискредитира моето мнение....за съжаление нашата борса е такава ,че не мога да загубя и ако стане рали то повече от три месеца не продължава и тамън да си повярват и излезат от дупките и то спре........а аз на първия месец и в края на втория месец съм продал....
                      Излезъл съм официално и имам спекулативен пакет...цените се виждат обявявям сделките си...
                      НалЕ......

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                        Текущо не ме интересува кой продава/купува, кой увеличава/намалява, изобщо. Ако наистина продължат с дивидентната политика(най - добрата новина на БФБ за 2016 г.), няма фрапантно негативно изменение на активи и приходи, спокойно ще държа акциите и след 20 г. Нека ходи на 1 лв. и на 60 ст. дори, ще се добавя. Не ме интересуват краткосрочни спекулации за по 5 - 10 или 20 ст.

                        Всеки може да провери какви активи има холдинга и дали има бъдеще, аз моята оценка съм я направил.
                        Подкрепям подобна позиция. Моите хартийки в Хима съм ги виждал с оценка -25к. И +15 к.лв. и не мисля, че в два случая е имало разлика в стойността. Зад решението за покупка или продажба може да има всякакви аргументи и ако те не са фундаментален бъг в компанията не им се плаша. Считам , че стойност има, а цената си играе , който го кефи и го може нека гони и евала ако печели, имаме достатъчно примери че цената с времето се нагажда към стойността.
                        Тук много се изписа за негативните практики в управлението , имало ги е, но картинката последните години се променя. В Газ чакам трети дивидент, тук предложение за дивидент по обикновените, ако инфото на Тони е вярно това е фундаментална промяна по отношение на стойността на компанията, другите приказки са си камъчета по пътя.
                        Естествено не е препоръка, имам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                          По принцип е така ,но тези дето бягат продават на загуба.
                          ами малко са тези като монти, дето винаги продават на печалба...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                            навсякъде е така - едни се махат, други идват
                            По принцип е така ,но тези дето бягат продават на загуба.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                              Тогава защо големите напускат,продаде един и веднага друг се нарежда след желае-
                              щите да се махат?
                              навсякъде е така - едни се махат, други идват

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                                Текущо не ме интересува кой продава/купува, кой увеличава/намалява, изобщо. Ако наистина продължат с дивидентната политика(най - добрата новина на БФБ за 2016 г.), няма фрапантно негативно изменение на активи и приходи, спокойно ще държа акциите и след 20 г. Нека ходи на 1 лв. и на 60 ст. дори, ще се добавя. Не ме интересуват краткосрочни спекулации за по 5 - 10 или 20 ст.

                                Всеки може да провери какви активи има холдинга и дали има бъдеще, аз моята оценка съм я направил.
                                Тогава защо големите напускат,продаде един и веднага друг се нарежда след желае-
                                щите да се махат?

                                Коментар

                                Working...
                                X