IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
    Това с ТА на БФБ ми се вижда доста бошлав работа ! Какъв анализ правите без да знаете мнението на хората, в които е хляба и ножа ? Представям си какъв смях би паднал, ако тези "хора" четат форума и как някои участници се вживяват на много компетентни за цената специално.
    Не се вживявам нито съм прокопсал много на БФБ,даже съм на загуба-правя си предположения на някаква база която дава основание за някакви конкретни цифри,пък ти като искаш си търгувай по усет,всеки си решава!А онези с хляба и ножа ,предполагам мажовците визираш няма как по нормален начин да знаем какво мислят че да купуваме и продаваме в синхрон!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
      Я кажи ти как правиш анализ, за да знаем от къде да намираме и ние информация за хляба и ножа!
      Много си е прав 15% ,колкото по-вече участваш в играта ,толкова по-вече достигаш
      до същият извод.Какви печалби отчитат някой дружества и какво от това,търгуват се
      на смешни цени.
      Last edited by Grosss; 14.08.2016, 07:26.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Това с ТА на БФБ ми се вижда доста бошлав работа ! Какъв анализ правите без да знаете мнението на хората, в които е хляба и ножа ? Представям си какъв смях би паднал, ако тези "хора" четат форума и как някои участници се вживяват на много компетентни за цената специално.
        Я кажи ти как правиш анализ, за да знаем от къде да намираме и ние информация за хляба и ножа!
        BSE is dark and full of terrors...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
          Просто от гледна точка на ТА акцията не е образувала качествено дъно или пък 2-3 не толкова качествени на някакво ниво.......тогава може и да повярваме!Прилича ми че ще върне до 1.05 ще срещне някаква съпротива ,после пак малко нагоре,а може и още веднъж да повтори упражнението и тогава нагоре.Но ако падне под това ниво и задържи ще има още път надолу!Имам някакви бройки и то на доста висока средна -над 1,50 и ще си ги държа засега за всеки случай,но не е момент за допълване още май!
          Това с ТА на БФБ ми се вижда доста бошлав работа ! Какъв анализ правите без да знаете мнението на хората, в които е хляба и ножа ? Представям си какъв смях би паднал, ако тези "хора" четат форума и как някои участници се вживяват на много компетентни за цената специално.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
            Нищо не пречи да продадат много,много акции......да гръмне някое друго голямо репо,да се задействат стопове,да обхване паника или други причини за продажба!Но ако се случи така както казваш(макар че ще е по трудничко имаме 48мил акции фри-флоут) е най добрия вариант,въпреки че това не гарантира мигновен ръст след това както е при ЦКБ от известно време!
            Колкото и да я плюят акцията, повече от половината играчори държат едни няколко % в портфейла си от акцията спекулативно, а и на всеки му е ясно ,че ако ще потегля индекса нагоре то без любезното съдействие на Химимпорт няма как да стане

            Коментар


            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
              Нищо не пречи да продадат много,много акции......да гръмне някое друго голямо репо,да се задействат стопове,да обхване паника или други причини за продажба!Но ако се случи така както казваш(макар че ще е по трудничко имаме 48мил акции фри-флоут) е най добрия вариант,въпреки че това не гарантира мигновен ръст след това както е при ЦКБ от известно време!
              Обикновено нивата на подкрепа, съответно на съпротива не ги определят само купувачите, а зависят и от продавачите. Дъната намират естествените си равнища когато купувачите са достатъчно насърчени да купуват, а продавачите все по-малко им се продава и причините обикновено са различни от пазарни.

              Съгласен съм, че свършат ли се продавачите на определено ниво, то се преминава на следващото и така цената ще си намери мястото ;-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                Не вярвам в акцията дългосрочно . а на морето е спокойно и без нея....
                +1 хахаха

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Solid149 Разгледай мнение
                  Групата стриктно държи ЦКБ около номинала, така че не вярвам да си оставят хима да им падне под номинал при положение, че на 1.10 прибраха много много акции
                  Нищо не пречи да продадат много,много акции......да гръмне някое друго голямо репо,да се задействат стопове,да обхване паника или други причини за продажба!Но ако се случи така както казваш(макар че ще е по трудничко имаме 48мил акции фри-флоут) е най добрия вариант,въпреки че това не гарантира мигновен ръст след това както е при ЦКБ от известно време!
                  Last edited by спекуланта; 13.08.2016, 23:49.

                  Коментар


                  • Групата стриктно държи ЦКБ около номинала, така че не вярвам да си оставят хима да им падне под номинал при положение, че на 1.10 прибраха много много акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      Тук цените ми се виждат добри и започнах лекичко да си допълвам. Не мога обаче да разбера защо така няма съпротива в падането надолу. Не вярвате, че ще разпределят дивиденти или не вярвате, че ще изкарват печалби, доближаващи се до традиционните за в бъдеще?
                      Просто от гледна точка на ТА акцията не е образувала качествено дъно или пък 2-3 не толкова качествени на някакво ниво.......тогава може и да повярваме!Прилича ми че ще върне до 1.05 ще срещне някаква съпротива ,после пак малко нагоре,а може и още веднъж да повтори упражнението и тогава нагоре.Но ако падне под това ниво и задържи ще има още път надолу!Имам някакви бройки и то на доста висока средна -над 1,50 и ще си ги държа засега за всеки случай,но не е момент за допълване още май!
                      Last edited by спекуланта; 13.08.2016, 22:29.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        Не вярвам в акцията дългосрочно . а на морето е спокойно и без нея....
                        Монти, по никакъв начин не се стремя да те агитирам за нищо, но в кое точно не вярваш - в това, че ще прави печалби или в това, че ще ги разпределя?

                        Между другото на морето хич не ми се нрави, но това е друга тема. Ако не е жената да ме притиска, крачето ми няма да стъпи там никога!
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                          Тук цените ми се виждат добри и започнах лекичко да си допълвам. Не мога обаче да разбера защо така няма съпротива в падането надолу. Не вярвате, че ще разпределят дивиденти или не вярвате, че ще изкарват печалби, доближаващи се до традиционните за в бъдеще?
                          Не вярвам в акцията дългосрочно . а на морето е спокойно и без нея....

                          Коментар


                          • Тук цените ми се виждат добри и започнах лекичко да си допълвам. Не мога обаче да разбера защо така няма съпротива в падането надолу. Не вярвате, че ще разпределят дивиденти или не вярвате, че ще изкарват печалби, доближаващи се до традиционните за в бъдеще?
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                              Е те са няколко човека пишещите тук и са като секта, пишат и драскат само едно и също
                              Абсолютно си прав.Има едни дето пишат ли пишат как щяла да изригне нагоре артията пък то обратното.Колко ли хора са заблудили да си купят скъпи акции.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                                Няма как да знаем дали съжаляваш или не, защото не знаем на какви цени си купил и продал после, както и какво си направил с кеша след това
                                Продавах на печалба, след това на нула. От една година кеша е на външни пазари. Постигнах доходност от над 100% за една година. Тук позицията от година назад е на загуба.
                                The strongest stand last.

                                Коментар

                                Working...
                                X