IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Накрая въпроса опира до цената на придобиване.Едно е да речем да вземеш Потъник на 1.10 друго е на 1.60 лв пък после нека си правят вятър на зъбите колко добра била артията тия дето са се набили на високото.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от DD Разгледай мнение
      Незнам дали раппевците могат да смятат,но със сигурност добре хейтват.
      Колегата по-долу е казал реални цифри а не ЕЖК истории.
      Незнам дали забелязвате но търсенето по позицията расте прогресивно. Ако хима тръгне тръгва и борсата!
      Имаше огромно търсене по позицията и през април миналата година. Тогава пълна справка в дълбочина за bid/ask показваше направо фантастичен потенциал за ръст. И какво стана после...

      Сега имаме технически потенциал за ръст, но специално при Хим-а, никога не се знае кога точно ще потегли. Може и да е с няколко месеца закъснение.
      BSE is dark and full of terrors...

      Коментар


      • Незнам дали раппевците могат да смятат,но със сигурност добре хейтват.
        Колегата по-долу е казал реални цифри а не ЕЖК истории.
        Незнам дали забелязвате но търсенето по позицията расте прогресивно. Ако хима тръгне тръгва и борсата!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение
          Мдааа... свършиии горивото на тЪз ракета. Едни 4 ст. за 10 г. няма да ме накарат да вкарам и петаче в позицията.
          Хм интересно твърдение! По принцип хейтването си е начин на живот, на възприятие, и обикновено води до експониране на лошите неща и омаловажаване на хубавите, та в тази връзка не е лошо човек да вниква в детайлите и тогава да си хейтва на воля.

          За едни 4 ст. за 10 г. ... аз само ще споделя реалността, а всеки да си го отчита както си иска... взех привилегии през 2009-та щото предпочетох 9% дивидентна доходност пред 5-7% депозит в банка, като разчитах и на последваща капиталова печалба ... простите ми изчисления показваха че 7 дивидента по близо 20 ст. ще ми върнат 1,40 лв. на акция и от там нататък ми остават акции с нетна цена от около 80 ст. за брой. Дотук кротко си следя нещата като по-голямата част от тези 1,40 вече си ги взех (остават ми едни 10 ст. за догодина), а вече мога и да продавам акцията като обикновена.... което са си едни +50% спрямо инвестираното... разбира се ако цената се беше задържала по-близо до емисионната от 2,20 щеше да е още по-добре!

          Но каквото било ... било... важното е какво следва от тук нататък....
          ... тази година разпределят 4,5 ст. на акция, което са едни 3,75% при текущата пазарна цена... далеч е от 9-те % по хубавата емисия, но при настоящия пазар алтернативите не са по-добри. Освен това в година на пълен дивидент от 17-18 млн. Хима гласуваха допълнителни 10 млн. дивидент, така че догодина фиксирания дивидент ще е наполовина, а новият по всяка вероятност ще е по-голям от тазгодишния... при тях хубавото е че няма изненади.. щом са обещали значи ще го изпълнят... който не вярва да не купува, пък ако има налични нека и да продава... тогава горните 3,75% може и да нарастнат :-) В заключние мога само да кажа, че за мен е важно дали може да се изкарат пари от дадена акция или не... всичко останало е чешене на езиците!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
            Що не ходиш по ОСА ?
            Първо до сега се дължаха ~ 17,8мил. по привилегиите, за догодина олеква тази тежест
            с ~ 9мил.
            Беше официално обявено да се продължи вивидентната политика, като за напред се
            разпределя 1/3 от год. печалба ! Всичко това съвсем скоро !
            Или примерно , ако се повтори печалбата от мин. година, може да се очаква ~ 0,09/акц.
            По мои сметки дивидента би бил малко над 5 ст., а не 9. Това даже без да смятаме оставащия половин дивидент по привилегиите за догодина.
            Last edited by 15%; 17.08.2016, 19:30.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
              Ще се радвам ако е така , и в такъв случай е нужно да се държиш на ниво подходящо за сериозен инвеститор ......

              Така и не разбрах какво не ти харесва в прозрачността на Хим. , Керезов чете може да си вземе бележки ако кажеш нещо конкретно ....
              Много избирателно четеш, мой човек! И много избирателно решаваш да изкривиш думите на другите!
              BSE is dark and full of terrors...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                Излишни са споровете за това кой е по-сериозен инвеститор! Първо, че е безсмислено, второ - не определя крайния резултат.
                Маркоци просто си търси с кого да си говори и затова така подхвърля по някоя "палеща" публикация, а после казва, че други се заяждали. Жив и здрав да е!
                BSE is dark and full of terrors...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                  Излишни са споровете за това кой е по-сериозен инвеститор! Първо, че е безсмислено, второ - не определя крайния резултат.
                  Че къде видя аз да споря по темата....
                  Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
                    Ще се радвам ако е така , и в такъв случай е нужно да се държиш на ниво подходящо за сериозен инвеститор ......

                    Така и не разбрах какво не ти харесва в прозрачността на Хим. , Керезов чете може да си вземе бележки ако кажеш нещо конкретно ....
                    Излишни са споровете за това кой е по-сериозен инвеститор! Първо, че е безсмислено, второ - не определя крайния резултат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
                      Със сигурност съм по-сериозен инвеститор от теб!
                      Ще се радвам ако е така , и в такъв случай е нужно да се държиш на ниво подходящо за сериозен инвеститор ......

                      Така и не разбрах какво не ти харесва в прозрачността на Хим. , Керезов чете може да си вземе бележки ако кажеш нещо конкретно ....
                      Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
                        Със сигурност съм по-сериозен инвеститор от теб!
                        Поредния сериозен инвеститор, който може би го е срам от стария му ник или пък е млад но сериозен инвеститор. решил сега да се отдаде на писане във форума, вместо да инвестира.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
                          Нищо по същество пак не видях ?

                          Не виждаш ли че олекваш така бе пич.....някакво мрънкане че си недоволен, като те попита човек от какво конкретно не си доволен , минаваш на обиди .......

                          Ша знаеш че това е точно поведение на сериозен инвеститор на БФБ-то .......
                          Със сигурност съм по-сериозен инвеститор от теб!
                          BSE is dark and full of terrors...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                            Компания, свързана с "Химимпорт", купува вносител на камиони MAN
                            http://www.capital.bg/biznes/kompani...?ref=cheteno24
                            Чудничко , имам познат които работи за дистрибутора на МАН , ще го питам какво се говори из техните среди за това.
                            Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
                              Пич, точно на трол като теб няма какво и защо да обяснявам! Живей си със здраве!
                              Нищо по същество пак не видях ?

                              Не виждаш ли че олекваш така бе пич.....някакво мрънкане че си недоволен, като те попита човек от какво конкретно не си доволен , минаваш на обиди .......

                              Ша знаеш че това е точно поведение на сериозен инвеститор на БФБ-то .......
                              Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Компания, свързана с "Химимпорт", купува вносител на камиони MAN
                                http://www.capital.bg/biznes/kompani...?ref=cheteno24

                                Коментар

                                Working...
                                X