IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

    понякога да знаеш кой влиза и кой излиза по дадена позиция и по-важно от финансовите резултати на дружествата

    например когато един фонд излизаше от ХИМ-а през есента на 2012 година успя да закара цената на 63 стинки, а в началото на това лято друг закара цената на 1,05 лв. ....................... в тези случаи печалбата на дружеството и дивидента нямаха никакво значение ----> просто пакетите трябваше да се ликвидират независимо от цената

    да имаш подобна информация е равносилно на това да знаеш шесте числа от тиража на тото 2
    Абсолютно съм съгласен, но както казах, нямам достъп и приказка до големи борсови акули. Съответно мога само да гадая и нищо повече. Ако някой има подобна информация ще му бъда безкрайно благодарен да я сподели/ я.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Аз да попитам как ги виждате нещата откъм печалба тук? Видно е, че през годините тя постоянно намалява, но дали тази тенденция ще се запази или ще видим и покачване някога? Питам за това, тъй като съм много далеч от участниците и гадаенето кой влиза и кой излиза ми се струва несериозен.
      понякога да знаеш кой влиза и кой излиза по дадена позиция и по-важно от финансовите резултати на дружествата

      например когато един фонд излизаше от ХИМ-а през есента на 2012 година успя да закара цената на 63 стинки, а в началото на това лято друг закара цената на 1,05 лв. ....................... в тези случаи печалбата на дружеството и дивидента нямаха никакво значение ----> просто пакетите трябваше да се ликвидират независимо от цената

      да имаш подобна информация е равносилно на това да знаеш шесте числа от тиража на тото 2
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение

        това ли е Кашпировски ?
        Да.

        Коментар


        • Аз да попитам как ги виждате нещата откъм печалба тук? Видно е, че през годините тя постоянно намалява, но дали тази тенденция ще се запази или ще видим и покачване някога? Питам за това, тъй като съм много далеч от участниците и гадаенето кой влиза и кой излиза ми се струва несериозен.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение

            Птица или Сокол???Кое от двете???Ти нямаш ли спирка бе Троле!!!!!
            това ли е Кашпировски ?
            http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Птица Разгледай мнение
              Хм.. еми как да е ракета или там да има живот, като пазарната капитализация на ЗХБГ беше 850 млн.лв на спо, а сега е 66 млн.лв!!! Наиграха се/сте!! Това не е нормално и за борса на МАРС!!!

              Като цените са за бфб, което е пазара, той определя!! хаха

              Но тук е уникално чудно!!! Със заграбените не малко активи, борса видяха !! хаха
              Птица или Сокол???Кое от двете???Ти нямаш ли спирка бе Троле!!!!!

              Коментар


              • Хм.. еми как да е ракета или там да има живот, като пазарната капитализация на ЗХБГ беше 850 млн.лв на спо, а сега е 66 млн.лв!!! Наиграха се/сте!! Това не е нормално и за борса на МАРС!!!

                Като цените са за бфб, което е пазара, той определя!! хаха

                Но тук е уникално чудно!!! Със заграбените не малко активи, борса видяха !! хаха
                Last edited by Птица; 03.12.2016, 00:50.

                Коментар


                • За момента хима е в дъното на класацията по ръст от началото на годината спрямо другите компании в Софикс и за момента по-подценена акция в индекса, а и на БФБ мисля, че няма! Но си мисля ,че това състезание, което е започнало между Софикс компаниите малко или много благодарение на господата от ЕТФ-чето, които доста раздвижиха клетата ни борса, ще завърши рано или късно ! Преди години гледах един филм и там изрекоха думите "Мафията забавя , но не забравя !".

                  P.S. Имах много акции, сега имам малко по-малко,никакви препоръки, за каквото и да е !

                  Коментар


                  • Общата картина е,че се наблюдава покачване на целият пазар,много позиции растат и Хима е част от тях.
                    Кой расте,кой прави корекция вече не е толкова важно.Важното е ,че пазарът устойчиво върви нагоре.
                    Last edited by Grosss; 02.12.2016, 20:44.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
                      28.11 понеделник --- крушата е одрусана още от предната седмица --- минаха само 13 447 лота и затворихме на 1,54

                      29.11 вторник --- почти с отварянето цената стигна 1,61 --- купувача се дръпна леко --- за деня минаха 185 180 лота като затворихме на 1,57

                      30.11 сряда --- почти с отварянето цената стигна 1,61 --- купувача се дръпна леко --- за деня минаха 117 124 лота като затворихме на 1,59

                      01.12 четвъртък --- почти с отварянето цената стигна 1,61 --- купувача се дръпна леко --- за деня минаха 65 518 лота и затворихме на 1,58

                      по правило и трите дни пазара затваря с най-евтината сделка за деня

                      вижда се, че на това ниво (около 1,60) желаещите да продават намаляват ................ падне ли търговията под 20 К лота за деня на 1,60 това е сигурен знак, че минаваме на следващото ниво -> поне така беше при предните съпротиви
                      да завършим обзора на седмицата

                      02.12 петък --- почти целия ден ден цената се движеше около 1,585 и едва десетина хиляди бройки смениха притежателите си --- в последния половин час на сесията се получи едно обиране и на закриващия аукцион "ударихме" 1,60 лв. ............... 39 сделки и 26 113 акции за деня

                      Click image for larger version

Name:	02.12 him.jpg
Views:	1
Size:	67.2 КБ
ID:	3146568


                      хората с пари и хората с акции за продаване ще определят посоката на акцията през следващата седмица...
                      НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                        Много желаещи да продават при ЦКБ и при ХИМ.
                        Чудна работа....Има и желаещи да купуват....
                        Като гледам обемите са все повече и повече.....
                        Не следя пазара, но си мисля на ангро, че не повече от 20 % от дивидента предвиден за инвестиции е похарчен ....
                        Аз като средностатистическа тиква, едва днес го похарчих....

                        Успех !

                        пп Търпеливите ще спечелят !!!

                        ( Това не са мои думи а на Шефа, ШЕФА !!!)...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                          Много желаещи да продават при ЦКБ и при ХИМ.
                          Нормално е.Някой бързат да кешират 50% ръст макар че тук цената ще стигне 1.70 без проблем

                          Коментар


                          • Много желаещи да продават при ЦКБ и при ХИМ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                              Платформата на Карол
                              и аз гледам същата платформа, но не виждам дали различни хора са сложили оферти или това е един човек с повече ордери

                              затова те питах ти как ги виждаш тази работи .................. явно нищо не виждаш, а само си мислиш
                              НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                                как го виждаш това? каква платформа ползваш?
                                Платформата на Карол

                                Коментар

                                Working...
                                X