IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Според мен няма никаква конспирация с купувачи и продовачи. Просто тенденцията на спад при печалбата е очебийна, съчетано с никаква информация на какво се дължи това и докога ще продължи. А ако това продължи, няма значение дивидента, тъй като той ще започне да клони към 0, дори да преизпълнят обещанието си. Големите активи точно тук едва ли са примамка, тъй като едва ли някой смята, че ще бъде продаден Хима. В този вариант, дори р/в да стане 0,01, то никой освен мажовците няма дя го интересува.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
      никои не е толкова голям че да върви срещу пазара дълго време .....не се самозаблуждавайте.
      Никой не върви срещу пазара .всичко е въпрос на време

      Коментар


      • никои не е толкова голям че да върви срещу пазара дълго време .....не се самозаблуждавайте.
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
          Абе ако ще е от единия джоб в другия , няма кой знае какво значение каква е трансферната цена......тази теза издиша.

          По скоро просто не е момента още тук .....може би около обявяването на дивидента.

          Аз лично си мисля че пазара не вярва че ще продължат с дивидента
          Има, има....
          той си мести от единия джоб в другият, но обира и всичко, което се появи на пазара.

          Малко лаишки, но може ли част от онези 700 мио да станат на дивидент.
          Не е препоръка, просто надежди
          Last edited by polax; 08.03.2017, 21:52.

          Коментар


          • Нали точно това пиша, затапва се пазара със скрита ,засега, цел... но както притесняваш за дивидента има резон тактиката на мълчание и изкупуване на ниска цена

            Коментар


            • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение

              Моето скромно мнение е че тези продажби се правят да се затапи пазара....т.е. от единия в другия джоб при уговорени ниски комисиони, .... играта тук е на високо равнище, това че някой имал 500 к не е проблем да се купят на сегашни нива
              500k си е сума и явно е проблем някой от форума се оплакваше от липса на купувач ,може и продавача и купувача да са едни и същи,тъка се вкарва страх и се обира всичко на тънки цени това е виден пример при по не ликвидни пазари ,поне за испанската борса го виждам ежедневно

              Коментар


              • Абе ако ще е от единия джоб в другия , няма кой знае какво значение каква е трансферната цена......тази теза издиша.

                По скоро просто не е момента още тук .....може би около обявяването на дивидента.

                Аз лично си мисля че пазара не вярва че ще продължат с дивидента
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение

                  Моето скромно мнение е че тези продажби се правят да се затапи пазара....т.е. от единия в другия джоб при уговорени ниски комисиони, .... играта тук е на високо равнище, това че някой имал 500 к не е проблем да се купят на сегашни нива
                  .............. и аз така мисля, само ми се иска по-скоро да минем на друго/двойно/ ниво

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение



                    Не че е невъзможно, но не ми се струва това да се случва в момента. То ако има 1млн акции и продава по 20-30К на ден ще излиза месеци....Ако е това е голяма глупост
                    Моето скромно мнение е че тези продажби се правят да се затапи пазара....т.е. от единия в другия джоб при уговорени ниски комисиони, .... играта тук е на високо равнище, това че някой имал 500 к не е проблем да се купят на сегашни нива

                    Коментар



                    • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

                      ... погледни как изсипва на всяко появило се търсене - има група чужди фондове, които заблудено са влезнали в България , когато е имало ликвидност и от години чакат да се махнат, нещо от типа "шефа е бесен, че са се забили в неликвиден пазар" и изобщо не ги интересува какви са предспективи сега пред бг пазар.

                      Има сега и друга позиция, които благодарение на тез "заблудени" чужденци може да се купи изгодно.

                      Незнам дали знаеш, но на подобни пазари чужденците определено не са smart money

                      Не че е невъзможно, но не ми се струва това да се случва в момента. То ако има 1млн акции и продава по 20-30К на ден ще излиза месеци....Ако е това е голяма глупост

                      Коментар


                      • За тази акция решаващ ще е дивидента- пак да платят- дано изпълнят обещанието си ..Нещо не ми харесва напоследък..
                        Имам и не е препоръка за нищо..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                          защо мислиш така?
                          Ами той продавача започна да продава още когато цената беше 1,69.....и сега продължава.Странно че не опитва пакетни договорени сделки.......толкова ли няма желаещи купувачи на тези нива,като се качим по нагоре сигурно изведнъж ще се появят от нищото.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                            защо мислиш така?
                            ... погледни как изсипва на всяко появило се търсене - има група чужди фондове, които заблудено са влезнали в България , когато е имало ликвидност и от години чакат да се махнат, нещо от типа "шефа е бесен, че са се забили в неликвиден пазар" и изобщо не ги интересува какви са предспективи сега пред бг пазар.

                            Има сега и друга позиция, които благодарение на тез "заблудени" чужденци може да се купи изгодно.

                            Незнам дали знаеш, но на подобни пазари чужденците определено не са smart money

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                              Според мен тук има умишлено държане на цената на 1.60. Каква е причината и кой има интерес не мога да кажа. Ако някой има предположения нека сподели. Вариант е събиране на пакет на цена 1.60 или продаване на пакет на 1.60, други...?
                              Може и да е това или да изнервят продавачите това е кофтито когато пазара е не ликвиден ,с по голям пакет може и гащите да ти свалят

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

                                това е!
                                защо мислиш така?

                                Коментар

                                Working...
                                X