IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

    По-добре продължавай да спиш!

    През последната една година се случиха къде-къде по-големи движения и то по къде-къде по-прозрачни от Химимпорт компании, но ти продължавай да си пишеш, лошо няма!
    Правилно писа "случиха" -минало бешело време.Дали ще продължават да се случват още?Може да е вече и наш ред за тези движения?!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
      Давидов, тук малко прекали... Освен дивидент, миноритарните сме изкарали и 35% капиталова печалба за последната година!
      По-добре продължавай да спиш!

      През последната една година се случиха къде-къде по-големи движения и то по къде-къде по-прозрачни от Химимпорт компании, но ти продължавай да си пишеш, лошо няма!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

        Намирам математическата функция, която се представя най-добре върху движението на цената. Тук нещата изглеждат така. Последен вход 1.64, стоп 1.52, таргет 1.86
        Мерси за графиката. Винаги съм намирал за странно ползването на Технически анализ на БФБ но щом работи за теб. Аз таргет тук нямам като спрат дивидентите ще излизам ама за сега ме съмнява това да се случи. Друг фундаментален фактор би било някаква промяна в ЦКБ ама за сега и това ми изглежда малко вероятно.
        http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

        Коментар


        • Давидов, тук малко прекали... Освен дивидент, миноритарните сме изкарали и 35% капиталова печалба за последната година!

          Коментар


          • Благодаря за написаното. Винаги е добре да има различни гледни точки. Предполагам, че подготвянето на ДВИ е стъпка в правилната посока и ще може да отговаря на най-различни питания на инвеститорите.
            Keep going ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
              Напиши каквото знаеш защото явно си запознат. Аз просто написах името на Богиня в гугъл и пейстнах това, което намерих
              Данните от Бивол не са актуални, а подставените лица не пречи на хартия да заемат и някакви по-ръководни длъжности, за да изглежда всичко малко по-добре за пред публиката. Имайки предвид, че Богиня Попова е в пенсионна възраст, добър знак е, че поне здравноосигурителният ѝ статус е непрекъснат. Няма да публикувам нищо, защото не ми е работа да го правя и всеки сам решава каква информация да търси ина база на каква информация да взима решения за инвестициите си.

              Стана ми ясно, че в темата не се борави с аргументация и логика, ами с предаване от уста на уста кой какво бил казал. Който си е наумил, че нещата около Химимпорт са ОК и можем да разчитаме на мъжката дума на Керезов - нека да продължава да вярва! За справка, освен от думите на Керезов, по никакъв друг начин не разбираме за стратегията на Химимпорт, бъдещи планове, къде и в какво инвестират, какви са постигнатите резултати (майната им на отчетите, там пише други неща) и т.н. и т.н. Не виждаме никаква стойност за инвеститорите, в частност за миноритарните акционери, не виждаме и прозрачност на дружеството, освен задължителната по закон, което е почти равносилно на непрозрачност.

              От моя гледна точка е лесно - преди една година Керезов каза едни неща, реално се случиха (или по-точно не се случиха) други неща, събранието за мен си беше чиста проба театър и няма сила на света, която да ме убеди, че през последната една година от Химимпорт са решили да си променят политиката по отношение към миноритарите.

              Който е успял да лавира успешно с акциите на Химимпорт през последните няколко месеца - да му е честито!


              P.S. Поне Велислава Балтова беше ли на събранието? Догодина може да дойда само заради нейното присъствие!
              Last edited by Иван Давидов; 28.06.2017, 19:03.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

                Как ги смяташ тези сигнали и таргети ?
                Намирам математическата функция, която се представя най-добре върху движението на цената. Тук нещата изглеждат така. Последен вход 1.64, стоп 1.52, таргет 1.86

                Keep going ...

                Коментар



                • Химимпорт АД-София представи уведомление за паричен дивидент.
                  Решението за разпределяне на паричен дивидент е взето на ОСА на дружеството проведено на 27-06-2017 г. в София-1000. На ОСА е гласуван дивидент за 2016 г. в общ размер на 12 940 898 Размер на дивидента за една акция бруто - 0.054 лв. Размер на дивидента за една акция нето (само за акционери физически лица) - 0.0513 (само за акционери физчески лица) лв.

                  Гарантираният дивидент, полагащ се на една Привилегирована акция за 2015 г., е в размер на 0.0921 лв. (нула точка нула девет две едно), като общата сума за гарантиран дивидент за 2016 г. по Привилегированите акции съгласно б.”а” по-горе е в размер до 8 175 778.80 лв. (осем милиона сто седемдесет и пет хиляди седемстотин седемдесет и осем лева и 80 ст. );

                  http://x3news.com/download/?id=358267

                  Коментар


                  • РазсипАхте се от плюене, пък неще да пада и неще. Язък. Бетон. Аз пък си чакам да иде мнооого нагоре. Имали сме цени от 19-20 лв., като ситуацията сега съвсем не е по-лоша от тогава

                    Коментар


                    • Напиши каквото знаеш защото явно си запознат. Аз просто написах името на Богиня в гугъл и пейстнах това, което намерих
                      Keep going ...

                      Коментар


                      • Моля, сравни с актуалните данни от ТР и след това може пак да говорим по темата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

                          До колкото си спомням Керезов многократно ни е напомнял, че той не е официално представително лице на Химимпорт, той не взима решения, от него нищо не зависи и т.н. и т.н. Помисли над това.
                          Александър Керезов – Зам. председател на Управителният съвет - не е като да не е представително лице...А ти какво искаш Митев и Каменов ли да присъстват и да ти отговарят?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

                            Не знам другите какво мислят, но за мен е от огромно значение дали на ОСА основният акционер е представляван от човек, който е реално запознат с бизнеса на фирмата и с когото можем да си разменим две-три думи по темата. Друго е, когато човекът е подставено лице. При това положение е ясно, че ОСА-то е само един театър за пред случайно появилите се миноритари.
                            Keep going ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

                              До колкото си спомням Керезов многократно ни е напомнял, че той не е официално представително лице на Химимпорт, той не взима решения, от него нищо не зависи и т.н. и т.н. Помисли над това.
                              Аз все още не разбирам какъв ти е проблема ? Явно акции нямаш и те яд че си изпуснал покачването. Пък и хубавото почти 3%-тово дивидентче.
                              http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                                Е, затова Керезов присъстваше и всички въпроси бяха към него.
                                До колкото си спомням Керезов многократно ни е напомнял, че той не е официално представително лице на Химимпорт, той не взима решения, от него нищо не зависи и т.н. и т.н. Помисли над това.

                                Коментар

                                Working...
                                X