IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение

    Пак ти казвам: огромен холдинг с десетки дъщерни дружества..... да не мислиш, че толкова лесно се консолидира.... тия срокове са непосилни просто.... а и никой не ги закача според мен..... абе всичко е точно
    Разбирам иронята ти. Точно безхаберието към акционерите е това, което ме притеснява.

    Впрочем ти кога обърна плочата. Доскоро хвалеше Химимпорта, а сега го кълнеш. Явно си се отървал от акциите си тук. Със сигурност на загуба. Жалко за което.

    Мненията ми не са препоръка! За съжаление имам малко акции тук. И то още от 2007 г. Колкото да ми гризат нервите!
    Last edited by Здравко; 10.05.2023, 10:26.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение

      Пак ти казвам: огромен холдинг с десетки дъщерни дружества..... да не мислиш, че толкова лесно се консолидира.... тия срокове са непосилни просто.... а и никой не ги закача според мен..... абе всичко е точно
      Google, Amazon, Apple, MS и т.н. да не са по-малки? ...имат бизнес по целия свят. Как се консилидират за 1 месец, а тук 2 не стигат ?!?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Здравко Разгледай мнение
        Гледам в Екстрите, че миналата година са публикували неконсолидирания отчет за 1 тримесиечие на 25 Май, а консолидирания - на 30 Май. Така че нищо ново под слънцето
        Пак ти казвам: огромен холдинг с десетки дъщерни дружества..... да не мислиш, че толкова лесно се консолидира.... тия срокове са непосилни просто.... а и никой не ги закача според мен..... абе всичко е точно

        Коментар


        • Гледам в Екстрите, че миналата година са публикували неконсолидирания отчет за 1 тримесиечие на 25 Май, а консолидирания - на 30 Май. Така че нищо ново под слънцето

          Коментар


          • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение

            Номиналът тук е химера, според мен и мажо трудно ще я докара дотам..... интересното е какво е реалното финансово състояние на Флагманъ...... защото вече никой не вярва на отчетите.... дали и мажо знае точно кво е?!
            Яко в киреча
            Изтрезняването продължава

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

              Тук всъщност колко е цената последно преди две години мисля че бяха около 80 Ст минаха ли номинал?
              Номиналът тук е химера, според мен и мажо трудно ще я докара дотам..... интересното е какво е реалното финансово състояние на Флагманъ...... защото вече никой не вярва на отчетите.... дали и мажо знае точно кво е?!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение
                Не се бъзикайте с Флагманъ ейййй
                Тук всъщност колко е цената последно преди две години мисля че бяха около 80 Ст минаха ли номинал?

                Коментар


                • Не се бъзикайте с Флагманъ ейййй

                  Коментар


                  • Тук на мажо отдава не му пука за цената

                    Коментар


                    • По принцип идеята на капиталовите пазари е да набираш Капитал! Т.е. имаш интерес акциите ти да са високо оценени. Вече ако си измамник и искаш да продадеш на висока цена акции, обещавайки светло бъдеще и дивиденти, а после да разочароваш повярвалите ти инвеститори и да изкупиш акциите им много по-евтино, е друг въпрос.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


                        Все пак, ако (за миг) се поставим на мястото на ръководството (мениджмънта), което изразява волята на мажоритарния акционер, то БИ ТРЯБВАЛО (логично е!) - да прави възможното, НЕ да се грижи акцията да расте (за да финансира дейността си от БФБ, противно на смисъла на съществуването на публичните дружества)...

                        ..., а точно обратно - мениджмънтът съзнателно да прави опити да свали цената на акцията, което е условие, за да бъдат изкупени на по-ниска цена акциите на миноритарните акционери (чрез БФБ)...

                        Това не противоречи на Търговския закон и (според мен) е логично. Всеки би желал да купува на ниски цени и в същото време - да продаде на по-високо ниво (стига да мотивира търсене на пазара)... Нарича се спекулация с цените и движи всички борси...

                        ((лично и неангажиращо мнение, което е в рамките на хвърчащи предположения, които може да не отговарят на изискванията)...

                        Както казват, мнението може да доведе до финансови загуби или дори до фалит (част от играта)...
                        Прекомерното сваляне на цената на акцията води до репутационни щети. В банковата сфера, в авиационните превози и пр. това е твърде опасно, ако се поддържа дълго време. Клиентите си падат по уравновесените предприемачи. Спекулката е за такива като нас - рискови натури. Но когато си се разположил в хотел "Плиска", би трябвало да си тежиш на мястото.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Здравко Разгледай мнение

                          Не, изненада няма да има. По-скоро безхаберието на ръководството е притеснителното

                          Все пак, ако (за миг) се поставим на мястото на ръководството (мениджмънта), което изразява волята на мажоритарния акционер, то БИ ТРЯБВАЛО (логично е!) - да прави възможното, НЕ да се грижи акцията да расте (за да финансира дейността си от БФБ, противно на смисъла на съществуването на публичните дружества)...

                          ..., а точно обратно - мениджмънтът съзнателно да прави опити да свали цената на акцията, което е условие, за да бъдат изкупени на по-ниска цена акциите на миноритарните акционери (чрез БФБ)...

                          Това не противоречи на Търговския закон и (според мен) е логично. Всеки би желал да купува на ниски цени и в същото време - да продаде на по-високо ниво (стига да мотивира търсене на пазара)... Нарича се спекулация с цените и движи всички борси...

                          ((лично и неангажиращо мнение, което е в рамките на хвърчащи предположения, които може да не отговарят на изискванията)...

                          Както казват, мнението може да доведе до финансови загуби или дори до фалит (част от играта)...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Angelov Разгледай мнение
                            Може ли да се очаква неприятна изненада в отчета, предвид продължаващата да пада цена на акцията?
                            Не, изненада няма да има. По-скоро безхаберието на ръководството е притеснителното

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Angelov Разгледай мнение
                              Може ли да се очаква неприятна изненада в отчета, предвид продължаващата да пада цена на акцията?
                              Тук като цяло, неприятните изненади последните години са нещо нормално.
                              Въобще не ги е грижа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Здравко Разгледай мнение
                                Тия винаги се бавят с отчетите!
                                Холдинга е огрооооомен и консолидацията изисква мнооооогооо време!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X