IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


    И аз съм чел много - такива като мен, а и по-рано от теб (това нищо не означава, разбира се!).

    Нещо повече, чел съм (много) и такива, като теб, които се произнасят постфактум, колкото да се усмихнат снизходително на нещо си...

    Ще ми се и аз да информирам, че отдавна съм някъде (неопределено), но не и на БФБ и да говоря "колко съм велик" и колко другите са слаби "инвеститори", ама не ми е в стила, основно, защото парите на хората са си техни пари и хората (колеги) са, които единствено решават къде, как и колко да бъдат "инвеститори", както и къде другаде да харчат ТЕХНИТЕ (си) пари.

    ..... ...

    Защо например хората не купуват акцията на BYD, които от 2 години имат повече продажби от TSLA? А тук преди години СМЕ коментирали китайците, които са конкурентни от началото на продажбите им. Дори Мъск вече промени изказванията си за основния си конкурент на пазара . А китайците отдавна детронираха Мъск е Китай, а после си направиха и собствен кораб, с който в момента носят 7000 броя към Европа. Ще правят и батериите си в Унгария... и не само...

    Нищо не препоръчвам, защото - щом съм на БФБ нямам право да уча "инвеститорите", къде да си харчат парите, нали...

    Утре ще видим как е положението при Тесла
    ​​​​​​Тук влизам веднъж на годината и все е под номинала .
    ​​​​​​​Относно Мъск има харизма и 4 милиарда да поиска ще се наредят на опашка да му дават за идеите

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
      Кърти мивки
      Лесно се кърти, по-сложното е, ако се наложи да се монтират обратно

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

        Колко като теб съм чел тук
        Отдавна не съм на БФБ ​​​​

        И аз съм чел много - такива като мен, а и по-рано от теб (това нищо не означава, разбира се!).

        Нещо повече, чел съм (много) и такива, като теб, които се произнасят постфактум, колкото да се усмихнат снизходително на нещо си...

        Ще ми се и аз да информирам, че отдавна съм някъде (неопределено), но не и на БФБ и да говоря "колко съм велик" и колко другите са слаби "инвеститори", ама не ми е в стила, основно, защото парите на хората са си техни пари и хората (колеги) са, които единствено решават къде, как и колко да бъдат "инвеститори", както и къде другаде да харчат ТЕХНИТЕ (си) пари.

        ..... ...

        Защо например хората не купуват акцията на BYD, които от 2 години имат повече продажби от TSLA? А тук преди години СМЕ коментирали китайците, които са конкурентни от началото на продажбите им. Дори Мъск вече промени изказванията си за основния си конкурент на пазара . А китайците отдавна детронираха Мъск е Китай, а после си направиха и собствен кораб, с който в момента носят 7000 броя към Европа. Ще правят и батериите си в Унгария... и не само...

        Нищо не препоръчвам, защото - щом съм на БФБ нямам право да уча "инвеститорите", къде да си харчат парите, нали...

        ​​​​​​​

        Коментар


        • Кърти мивки

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


            На теб самият - ясно ли ти е какъв въпрос си задал? Ти питаш::

            "Има ли някой, който иска да бъде инвеститор в акцията?", след което пожелаваш :

            "Успех на спекулациите и (на) инвеститорите..."

            .......

            В тая връзка, би ли отговорил на въпроса, с какво (според теб) инвеститорите се различават от ("лошите", ли са?) спекуланти, които търгуват по правилата на Фондовата борса с оная ЧАСТ от капитала, представена на ФБ от едно произволно взето дружество (на ФБ)?

            Та, в тоя ред на мисли, що е то инвеститорът - според теб?

            Може би (според теб) - инвеститорът е "НЯКОЙ", който купува дял от "НЕЩО" и така - до кога е получил тази титла на "инвеститор" - за цял живот, ли?

            Това излиза от твоя пост. Противопоставяш "лош" спекулант на "добър" инвеститор, ама нещо се губиш в превода на терминологията, фиксирана в Търговския закон и на цялата нормативна база, която регламентира търговията с акции (дялове - по-точно, защото пак според ТЗ - акциите да нещо по-различно) на БФБ.

            Написаното е валидно НЕ САМО за въпросното дружество, разбира се.

            (имай предвид, че на въпроси НЕ отговарям, т.е. - посочил съм къде трябва първо да четеш, за да получиш необходимата основа от знания)

            Бъди здрав!
            Mikomikov,
            Нищо подобно "Противопоставяш "лош" спекулант на "добър" инвеститор. Чисто иронично споделих, че доста от спекулнтите в позицията са дългосрочни инвеститори, като мен и има ли някой останал" Инвеститор".
            Извинявм се, ако съм те засегнал с нещо в моя пост!
            Успех!

            ​​​​​

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


              Никак не ти се разбира: Упрекваш ли ги, че са "под номинал" или се радваш, че може да купиш евтино? Пазаруваш ли, или чешеш езика с "инвестиционните неволи" на някои?

              Нали това е смисъла на борсовата търговия: да има движение на цените, което се дължи на търсенето и предлагането на пазара? Би ли купил акция, която не расте, нито пък намалява цената си? (не говоря за ТАЗИ акция, а принципно)

              И другото: само на номинал ли купуваш на БФБ? А - ако цената почне да пада - продаваш на загуба? Така - до кога? Алъш-веришът да става... ... Това ли е тактиката на "инвеститора", за която колегата долу говори?

              Или - купуваш само над номинала, след което акцията почва да расте? Задължително!

              Аз мисля, че няма лошо, ако цената е под номинал, без да препоръчвам нищо, разбира се!

              Пред свършен факт - (цената е под номинал) - всеки може да се прави на "инвеститор", нали?

              И - вече няколко години "ги гледаш"? Ама, къде беше, преди тия няколко години, за да им кажеш да не купуват на номинал?

              Е, тогава бих признал, че сте инвеститори, които познават пазара!

              Не разбрах дали купуваш, под номинала, или се "драпаш"?
              Дай една прогноза все пак, нали НЕ си аматьор...
              Колко като теб съм чел тук
              Отдавна не съм на БФБ ​​​​

              Коментар


              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                Не че нещо но тук останаха най големите аматьори
                За последните няколко години когато и да погледна сте все под номинал

                Никак не ти се разбира: Упрекваш ли ги, че са "под номинал" или се радваш, че може да купиш евтино? Пазаруваш ли, или чешеш езика с "инвестиционните неволи" на някои?

                Нали това е смисъла на борсовата търговия: да има движение на цените, което се дължи на търсенето и предлагането на пазара? Би ли купил акция, която не расте, нито пък намалява цената си? (не говоря за ТАЗИ акция, а принципно)

                И другото: само на номинал ли купуваш на БФБ? А - ако цената почне да пада - продаваш на загуба? Така - до кога? Алъш-веришът да става... ... Това ли е тактиката на "инвеститора", за която колегата долу говори?

                Или - купуваш само над номинала, след което акцията почва да расте? Задължително!

                Аз мисля, че няма лошо, ако цената е под номинал, без да препоръчвам нищо, разбира се!

                Пред свършен факт - (цената е под номинал) - всеки може да се прави на "инвеститор", нали?

                И - вече няколко години "ги гледаш"? Ама, къде беше, преди тия няколко години, за да им кажеш да не купуват на номинал?

                Е, тогава бих признал, че сте инвеститори, които познават пазара!

                Не разбрах дали купуваш, под номинала, или се "драпаш"?
                Дай една прогноза все пак, нали НЕ си аматьор...

                Коментар


                • Допълнение:

                  ФБ да се чете Фондова борса, а не (фейсбук)...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pavlov.dimitar Разгледай мнение
                    Здравейте, следя...

                    ............

                    Никой от всички инвеститори или спекуланти тук не знае къде ще отиде акцията и кога, нито може да стъпи на нещо за прогноза.
                    Има ли някой, който иска да бъде инвеститор в акцията?

                    Мнението ми не е препоръка за търговия. Успех на спекулантите и инвеститорите, останали от предходния скок!

                    На теб самият - ясно ли ти е какъв въпрос си задал? Ти питаш::

                    "Има ли някой, който иска да бъде инвеститор в акцията?", след което пожелаваш :

                    "Успех на спекулациите и (на) инвеститорите..."

                    .......

                    В тая връзка, би ли отговорил на въпроса, с какво (според теб) инвеститорите се различават от ("лошите", ли са?) спекуланти, които търгуват по правилата на Фондовата борса с оная ЧАСТ от капитала, представена на ФБ от едно произволно взето дружество (на ФБ)?

                    Та, в тоя ред на мисли, що е то инвеститорът - според теб?

                    Може би (според теб) - инвеститорът е "НЯКОЙ", който купува дял от "НЕЩО" и така - до кога е получил тази титла на "инвеститор" - за цял живот, ли?

                    Това излиза от твоя пост. Противопоставяш "лош" спекулант на "добър" инвеститор, ама нещо се губиш в превода на терминологията, фиксирана в Търговския закон и на цялата нормативна база, която регламентира търговията с акции (дялове - по-точно, защото пак според ТЗ - акциите да нещо по-различно) на БФБ.

                    Написаното е валидно НЕ САМО за въпросното дружество, разбира се.

                    (имай предвид, че на въпроси НЕ отговарям, т.е. - посочил съм къде трябва първо да четеш, за да получиш необходимата основа от знания)

                    Бъди здрав!

                    Коментар


                    • Не че нещо но тук останаха най големите аматьори
                      За последните няколко години когато и да погледна сте все под номинал

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ярък Разгледай мнение

                        Да попипам...
                        Тва до края на месеца или на годината....
                        Ами виж въпроса де.....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pavlov.dimitar Разгледай мнение
                          Здравейте, следя темата от 2018г. Изчел съм всички коментари, всякакви прогнози и мнения, като "чакам си тройката с гарнитура" ," отлитаме" , "алигаторът се събуди" и много други". Имаше един съфорумец, който беше най-ентусиазиран (Pоlky)не се появява вече или е с друг профил.
                          Никой от всички инвеститори или спекуланти тук не знае къде ще отиде акцията и кога, нито може да стъпи на нещо за прогноза.
                          Има ли някой, който иска да бъде инвеститор в акцията?

                          Мнението ми не е препоръка за търговия. Успех на спекулантите и инвеститорите, останали от предходния скок!
                          Инвеститорите тук отдавна ги няма. Бяха лъгани 10 години. Останаха само спекуланти.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ярък Разгледай мнение

                            Да попипам...
                            Тва до края на месеца или на годината....
                            До края на седмицата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение

                              Между 1.20 и 1.30 предвиждам аз!
                              Да попипам...
                              Тва до края на месеца или на годината....

                              Коментар


                              • Здравейте, следя темата от 2018г. Изчел съм всички коментари, всякакви прогнози и мнения, като "чакам си тройката с гарнитура" ," отлитаме" , "алигаторът се събуди" и много други". Имаше един съфорумец, който беше най-ентусиазиран (Pоlky)не се появява вече или е с друг профил.
                                Никой от всички инвеститори или спекуланти тук не знае къде ще отиде акцията и кога, нито може да стъпи на нещо за прогноза.
                                Има ли някой, който иска да бъде инвеститор в акцията?

                                Мнението ми не е препоръка за търговия. Успех на спекулантите и инвеститорите, останали от предходния скок!

                                Коментар

                                Working...
                                X