IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
    Всеки опит за изкуствено помпане на акцията води след себе си до по-дълбоко дъно.
    Тази тема заедно с други една две теми са ми по интересни,весели и смешни от темата "Бисери и вицове"

    Коментар


    • Всеки опит за изкуствено помпане на акцията води след себе си до по-дълбоко дъно.

      Коментар


      • Мдааа, сега може да ви разкаже приказката за алигатора
        Last edited by Спекулант79; 09.02.2024, 00:00.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
          не се притеснявайте за полки
          Привет polki,
          чесно казано без твое присъствие тук беше доста скучно, липсваше ми най-вече оптимизма ти.
          ​​​Много тонаж държа тук и след като изчезна, започнах да губя оптимизъм.
          Радвам се, че се върна и успех!

          Коментар


          • не се притеснявайте за полки
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 19_12 Разгледай мнение
              Тези които продават на настоящите нива, в скоро време ще пишат в темата и ще се самоуспокояват, че "акцията пак ще падне".

              Не е препоръка, имам акции!!!
              Полк, да беше се рахатясал от този нечрезвичайно тежък товар. Пари щеше да изкараш.
              А сега караш само мъки

              Коментар


              • Тези които продават на настоящите нива, в скоро време ще пишат в темата и ще се самоуспокояват, че "акцията пак ще падне".

                Не е препоръка, имам акции!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от конан Разгледай мнение
                  Какво става тук. Някакви големи пакети.
                  Да не са решили в края на отчетния период на доходността да отчетат някаква капитализация, колкото за кумова срама пред фондовете и общите връзки с цкб? Време им е
                  Last edited by AF Debugger; 26.01.2024, 10:57.

                  Коментар


                  • Какво става тук. Някакви големи пакети.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


                      И аз съм чел много - такива като мен, а и по-рано от теб (това нищо не означава, разбира се!).

                      Нещо повече, чел съм (много) и такива, като теб, които се произнасят постфактум, колкото да се усмихнат снизходително на нещо си...

                      Ще ми се и аз да информирам, че отдавна съм някъде (неопределено), но не и на БФБ и да говоря "колко съм велик" и колко другите са слаби "инвеститори", ама не ми е в стила, основно, защото парите на хората са си техни пари и хората (колеги) са, които единствено решават къде, как и колко да бъдат "инвеститори", както и къде другаде да харчат ТЕХНИТЕ (си) пари.

                      ..... ...

                      Защо например хората не купуват акцията на BYD, които от 2 години имат повече продажби от TSLA? А тук преди години СМЕ коментирали китайците, които са конкурентни от началото на продажбите им. Дори Мъск вече промени изказванията си за основния си конкурент на пазара . А китайците отдавна детронираха Мъск е Китай, а после си направиха и собствен кораб, с който в момента носят 7000 броя към Европа. Ще правят и батериите си в Унгария... и не само...

                      Нищо не препоръчвам, защото - щом съм на БФБ нямам право да уча "инвеститорите", къде да си харчат парите, нали...

                      Утре ще видим как е положението при Тесла
                      ​​​​​​Тук влизам веднъж на годината и все е под номинала .
                      ​​​​​​​Относно Мъск има харизма и 4 милиарда да поиска ще се наредят на опашка да му дават за идеите

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
                        Кърти мивки
                        Лесно се кърти, по-сложното е, ако се наложи да се монтират обратно

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                          Колко като теб съм чел тук
                          Отдавна не съм на БФБ ​​​​

                          И аз съм чел много - такива като мен, а и по-рано от теб (това нищо не означава, разбира се!).

                          Нещо повече, чел съм (много) и такива, като теб, които се произнасят постфактум, колкото да се усмихнат снизходително на нещо си...

                          Ще ми се и аз да информирам, че отдавна съм някъде (неопределено), но не и на БФБ и да говоря "колко съм велик" и колко другите са слаби "инвеститори", ама не ми е в стила, основно, защото парите на хората са си техни пари и хората (колеги) са, които единствено решават къде, как и колко да бъдат "инвеститори", както и къде другаде да харчат ТЕХНИТЕ (си) пари.

                          ..... ...

                          Защо например хората не купуват акцията на BYD, които от 2 години имат повече продажби от TSLA? А тук преди години СМЕ коментирали китайците, които са конкурентни от началото на продажбите им. Дори Мъск вече промени изказванията си за основния си конкурент на пазара . А китайците отдавна детронираха Мъск е Китай, а после си направиха и собствен кораб, с който в момента носят 7000 броя към Европа. Ще правят и батериите си в Унгария... и не само...

                          Нищо не препоръчвам, защото - щом съм на БФБ нямам право да уча "инвеститорите", къде да си харчат парите, нали...

                          ​​​​​​​

                          Коментар


                          • Кърти мивки

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


                              На теб самият - ясно ли ти е какъв въпрос си задал? Ти питаш::

                              "Има ли някой, който иска да бъде инвеститор в акцията?", след което пожелаваш :

                              "Успех на спекулациите и (на) инвеститорите..."

                              .......

                              В тая връзка, би ли отговорил на въпроса, с какво (според теб) инвеститорите се различават от ("лошите", ли са?) спекуланти, които търгуват по правилата на Фондовата борса с оная ЧАСТ от капитала, представена на ФБ от едно произволно взето дружество (на ФБ)?

                              Та, в тоя ред на мисли, що е то инвеститорът - според теб?

                              Може би (според теб) - инвеститорът е "НЯКОЙ", който купува дял от "НЕЩО" и така - до кога е получил тази титла на "инвеститор" - за цял живот, ли?

                              Това излиза от твоя пост. Противопоставяш "лош" спекулант на "добър" инвеститор, ама нещо се губиш в превода на терминологията, фиксирана в Търговския закон и на цялата нормативна база, която регламентира търговията с акции (дялове - по-точно, защото пак според ТЗ - акциите да нещо по-различно) на БФБ.

                              Написаното е валидно НЕ САМО за въпросното дружество, разбира се.

                              (имай предвид, че на въпроси НЕ отговарям, т.е. - посочил съм къде трябва първо да четеш, за да получиш необходимата основа от знания)

                              Бъди здрав!
                              Mikomikov,
                              Нищо подобно "Противопоставяш "лош" спекулант на "добър" инвеститор. Чисто иронично споделих, че доста от спекулнтите в позицията са дългосрочни инвеститори, като мен и има ли някой останал" Инвеститор".
                              Извинявм се, ако съм те засегнал с нещо в моя пост!
                              Успех!

                              ​​​​​

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


                                Никак не ти се разбира: Упрекваш ли ги, че са "под номинал" или се радваш, че може да купиш евтино? Пазаруваш ли, или чешеш езика с "инвестиционните неволи" на някои?

                                Нали това е смисъла на борсовата търговия: да има движение на цените, което се дължи на търсенето и предлагането на пазара? Би ли купил акция, която не расте, нито пък намалява цената си? (не говоря за ТАЗИ акция, а принципно)

                                И другото: само на номинал ли купуваш на БФБ? А - ако цената почне да пада - продаваш на загуба? Така - до кога? Алъш-веришът да става... ... Това ли е тактиката на "инвеститора", за която колегата долу говори?

                                Или - купуваш само над номинала, след което акцията почва да расте? Задължително!

                                Аз мисля, че няма лошо, ако цената е под номинал, без да препоръчвам нищо, разбира се!

                                Пред свършен факт - (цената е под номинал) - всеки може да се прави на "инвеститор", нали?

                                И - вече няколко години "ги гледаш"? Ама, къде беше, преди тия няколко години, за да им кажеш да не купуват на номинал?

                                Е, тогава бих признал, че сте инвеститори, които познават пазара!

                                Не разбрах дали купуваш, под номинала, или се "драпаш"?
                                Дай една прогноза все пак, нали НЕ си аматьор...
                                Колко като теб съм чел тук
                                Отдавна не съм на БФБ ​​​​

                                Коментар

                                Working...
                                X