IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
    И аз като клиент съм много доволен.

    Явно мениджмънта добре ги е мотивирал.
    .
    Преди всичко искам да кажа, че харесвам тази компания и бих си купил акции, но:

    1.Предимството пред основните им 2-3 /засега/ реални конкурента е цената. Лично познавам техни сериозни клиенти, които се отказаха от тях, тъй като има твърде много брак /повредена или счупена стока/. Застраховките се изплащат навреме /преди време от Булстрад, сега от Армеец/, но това не решава проблема със сроковете, недоволство от клиенти и т.н.

    2. От горе-долу 1 година започнаха да правят отделни фирми на всеки един куриер и по този начин ги мотивират. Т.Е. куриерите им стават подизпълнители на %, а не наемни работници.
    Last edited by 15%; 24.09.2014, 23:37.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Това че вадят добри резултати на Бг пазара (засега) неможе да се отрече ,практически са си олигополизирали пазара с още 1,2 фирми ,но това според мен се дължи и на лошото състояние на Бгпощите . Но картинката в Румъния е различна - по-голям ,много по- конкурентен пазар ...едва ли ще имат такъв успех там 3-5% пазарен дял най много да достигнат ,като е възможно е експанзията да дръпне и резултатите надолу
      Така ги виждам нещата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от voyous Разгледай мнение
        от гледна точка на клиент също не мога да кажа нищо лошо за спиди. за сметка на това имам кофти опит с други куриерски компании.
        И аз като клиент съм много доволен. Имаме си един дето вече няколко години си ни обслужва в наше село и сме отдавна на "ти" с него (покрай тая електронна търговия...). Винаги точен, винаги има пари да ни върне, много е работлив. И както казах вече сме почти приятели, една такава възка все едно пощаджиите едно време.
        И си споделя: Много работа, много работа...Поразпитах го, на няколко пъти без да казвам защо се интересувам. Добре са нещата и от гледна точка на служителите в компанията, особено след преструктурирането на фирмата. Имат си работа.
        Гледам го нашия пощаджия и колегите му се събират на едно място в квартала, разменят пратки и оптимизират помежду си дейността си, опитват се да съкращават разходи и да вкарат новости в дейността. Явно мениджмънта добре ги е мотивирал.

        Това са моите скромни впечетления отстрани.
        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

        Коментар


        • Мда - пред очите на обществеността са, така да се каже.
          Не е някоя мрачна фабрика в далечната провинция, дето не я знаеш работи ли, не работи ли...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Morqka Разгледай мнение
            Спойно бе, всички ще имате възможност да се набълбукате със спедита .
            просто сега играта е такава да изглежда като изключителна оферта тип телешоп само сега ! ,няма права няма предлагане чужди инвесетитори ала бала и прочие , да се стимулира търсенето от баламите опа дългосрочните инвеститори исках да кажа де .
            балами - съмнявам се, но времето ще покаже. на мен ми харесва тази компания, как се управлява и как се развива. предстоят им предизвикателства от гледна точка на придобиването, но вярвам, че ще се справят добре както досега. плюс е, че имат ясна визия (постижима) за следващите години, стремят се да оптимизират логистичните разходи, увеличават пазарния си дял при индивидуални клиенти, увеличават приходите от международни пратки, ползват и електромобили/хибриди + спазиха обещанията за дивидентите. гласувам им доверие

            от гледна точка на клиент също не мога да кажа нищо лошо за спиди. за сметка на това имам кофти опит с други куриерски компании.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
              Това е досаден пропуск на ИП, в конкретния случай безобиден, защото не е довел до преки финансови щети за теб като техен клиент, което обаче не ги оправдава. Трябва да ти светне сигналната лампичка, че нещо в организацията им куца. А и въпросът с който са ти изскочили... Вместо да ти се извинят, както си му е реда те питат какъв ти е проблема... Болно ми е да го кажа, но това си е типична "българска работа"...

              наистина дразнещото беше, че не си признаха грешката, ами излъгаха. това беше третият (последен) път когато ми светна червената лампичка за този ИП... местя всичко

              разпитах други хора и всички са имали налични права на 23-ти в 10.00 сутринта. не знам тия неща дали се въвеждат и случват автоматично в системите на ИП, но все пак такива грешки са недопустими.

              благодаря за отговорите

              Коментар


              • Спойно бе, всички ще имате възможност да се набълбукате със спедита .
                просто сега играта е такава да изглежда като изключителна оферта тип телешоп само сега ! ,няма права няма предлагане чужди инвесетитори ала бала и прочие , да се стимулира търсенето от баламите опа дългосрочните инвеститори исках да кажа де .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от voyous Разгледай мнение
                  ...на някой от вас случвало ли се е подобно нещо, и дали това е някаква безобидна техническа грешка?
                  Това е досаден пропуск на ИП, в конкретния случай безобиден, защото не е довел до преки финансови щети за теб като техен клиент, което обаче не ги оправдава. Трябва да ти светне сигналната лампичка, че нещо в организацията им куца. А и въпросът с който са ти изскочили... Вместо да ти се извинят, както си му е реда те питат какъв ти е проблема... Болно ми е да го кажа, но това си е типична "българска работа"...
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от voyous Разгледай мнение
                    първи път участвам в такъв процес и имам следния въпрос: имам X акции на спиди по сметката ми в инвестиционния посредник, като всички те са закупени отдавна и следователно всички ми дават по 1 право за записване от новите акции. следователно би трябвало автоматично да получа X права, налични на сутринта на първия ден търговия с права, който беше вчера... вие кога видяхте полагащите ви се права по платформите си?

                    преди малко звънях в ИП да ги попитам къде са ми правата, казаха ми че ще ми звъннат след малко. след 5 минути - хоп, чудо! появи се нов ред с права в платформата ми. звънят ми: "кажете какъв е проблема, виждаме, че правата ви са налични". интересно съвпадение, как ми ги пуснаха точно в момента, в който реших да си ги потърся?

                    на някой от вас случвало ли се е подобно нещо, и дали това е някаква безобидна техническа грешка?
                    Правата никой не може да ти ги вземе ) забрави ли са те ) хаха

                    Коментар


                    • техническа грешка или забавяне е - не могат да ти присвоят правата , ако от това се притесняваш

                      дори и да не ги видиш никога по сметката си , нали накрая трябва да ги пуснат на аукциона ако не си ги употребил
                      "the trend is your friend until the end..."

                      Коментар


                      • първи път участвам в такъв процес и имам следния въпрос: имам X акции на спиди по сметката ми в инвестиционния посредник, като всички те са закупени отдавна и следователно всички ми дават по 1 право за записване от новите акции. следователно би трябвало автоматично да получа X права, налични на сутринта на първия ден търговия с права, който беше вчера... вие кога видяхте полагащите ви се права по платформите си?

                        преди малко звънях в ИП да ги попитам къде са ми правата, казаха ми че ще ми звъннат след малко. след 5 минути - хоп, чудо! появи се нов ред с права в платформата ми. звънят ми: "кажете какъв е проблема, виждаме, че правата ви са налични". интересно съвпадение, как ми ги пуснаха точно в момента, в който реших да си ги потърся?

                        на някой от вас случвало ли се е подобно нещо, и дали това е някаква безобидна техническа грешка?

                        Коментар


                        • Според мен правата тук първоначално ще се търгуват на нива около 0.40 - 0.50 лв/бр., което отговаря на цена за акция приблизително 25.00 - 25.50 лв. Такива бяха цените на акцията и преди старта на увеличението. Търговията на тези нива, ще бъде също така вяла като и тази на акциите. Към края на предлагането обаче ще стане по-интересно. Тогава ще разберем дали, колко права и на каква цена ще предложи мажоритаря. Вероятно тогава ще се появят и французите. До аукцион не очаквам да се стигне.
                          Vanitas vanitatum...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                            Може и да е справедлива, но:
                            1. Ясно е, че всички нови акции ще бъдат записани, днес се видя, че никой не иска да продава правата си.
                            2. Продавачите липсват, обикновено има по 5-6-7 аска и то на доста по-високи цени от пазарната
                            3. И какво ще стане ако искат да влязат 2-3ма инвеститори с по няколко хил. акции?!

                            А и не забравяйте, че новите купуват около тези цени почти всички акции от увеличението (с правата на мажоритаря, както се говори), следователно за тях тази цена е ОК за влизане....
                            Освен фондовете на Влана имате ли идея кой още е участва тук?
                            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
                              Някой съмнява ли се, че увеличението ще е успешно след като имаме твърдата заявка по този начин да се привлече стратегически инвеститор в компанията?

                              От параметрите на договорката с Геопост си правя извода, че текущата цена на компанията си е справедлива на база PV/EBITDA 8. Ако има скорошен ръст, то той ще се дължи на базата на реално подобряване в резултатите на компанията.
                              Може и да е справедлива, но:
                              1. Ясно е, че всички нови акции ще бъдат записани, днес се видя, че никой не иска да продава правата си.
                              2. Продавачите липсват, обикновено има по 5-6-7 аска и то на доста по-високи цени от пазарната
                              3. И какво ще стане ако искат да влязат 2-3ма инвеститори с по няколко хил. акции?!

                              А и не забравяйте, че новите купуват около тези цени почти всички акции от увеличението (с правата на мажоритаря, както се говори), следователно за тях тази цена е ОК за влизане....

                              Коментар


                              • За правата имам чувство, че ще искат майка си и баща си. А и не се съмнявам, че ще се запишат на 100%.

                                Коментар

                                Working...
                                X