IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
    Остава и да не си доволен
    И сега накъде - български игрален филм

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
      Днес закачих малко хартии, доволен съм, добре дошли на новите съдружници от Франция. Надали ще има нова промоция....
      Остава и да не си доволен

      Коментар


      • Днес закачих малко хартии, доволен съм, добре дошли на новите съдружници от Франция. Надали ще има нова промоция....

        Коментар


        • Колеги, хванах се, че нямам в главата си календара на емисията по дати.
          Проверих какво съм си записвал оперативно.
          И излезе това
          но в сайта на посредника по увеличението Елана Трейдинг е съобщено, че това ще бъде 23 септември 2014 г. Крайната дата за прехвърляне на правата е определена на 8 октомври 2014 г., а аукционът за неизползваните права - за 15 октомври 2014 г. Краен срок за плащането на новите акции е 30 октомври, а срокът за регистрация за търговия на новите акции на пода на БФБ-София е 9 декември 2014 г.
          Някой да не се отнесе и да забрави да си купи

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
            Следващата седмица очаквам оживление в търговията, както и сделка с пакета от права на мажо, на колко ли ще е и ще може ли да закачим нещичко?!
            570 000 бройки минаха току що.
            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

            Коментар


            • Следващата седмица очаквам оживление в търговията, както и сделка с пакета от права на мажо, на колко ли ще е и ще може ли да закачим нещичко?!

              Коментар


              • DHL

                DHL прави първата официална доставка с дрон в света

                Германската компания изпревари сочените за лидери в тази област Google и Amazon

                http://www.capital.bg/biznes/kompani...?ref=cheteno24

                http://www.theguardian.com/technolog...livery-service
                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ona Разгледай мнение
                  Винаги съм се питал какво ли ще струва прехвьрлянето на партдата на наследниците. че както сме dalgosrochni navsiakade ...
                  Виж, това не го знам, а би следвало да има яснота по този въпрос.
                  При наследници деца - преки и от първи ред, данък за наследяване на портфейл от акции не би трябвало да има?

                  Има един текст, който сега намерих:
                  (3) (Изм. - ДВ, бр. 103 от 1999 г., в сила от 01.01.2000 г., изм. - ДВ, бр. 100 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) Прехвърлянето на поименни акции и други ценни книжа, принадлежали на лица, които са починали или са обявени за отсъстващи, се извършва въз основа на удостоверение, издадено от общината по местооткриване на наследството, че тези ценни книжа са посочени в декларацията и дължимият данък върху наследството е платен.
                  Платеният данък се отнася за непреки наследници, предполагам.

                  Остава другият въпрос. Как се сменя титуляр по партида при ИП и разбира се в Цдепозитар и какво струва това ??
                  А дано някой ни осветли!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от voyous Разгледай мнение
                    сметките са направени, не е толкова страшно. по-страшно е да работиш с некоректни ип, банки, мобилни оператори и тн.н - винаги се старая да си защитавам правата дори това да ми коства малко средства, време и нерви. а портфейл градя едва от една година и едно преместване е по-добре да се случи сега докато още не е набъбнал значително
                    Разбирам ти тезата и те подкрепям.
                    Остава само да замениш доказано некоректните с доказано коректни.
                    Не е лесно, да знаеш!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                      Получих си правата, нямам възражения, но ще драсна няколко реда защото емоцията може да те накара да сбъркаш. Познато ми е усещането.
                      Знаеш ги нещата, това е сигурно, но нека пак да повторим. Вероятността от грешки намалява.
                      Прегледай тарифата на настоящо ИП и сметни точно, какво би ти струвало едно преместване.
                      Другият вариант, при който няма да платиш такса за преместване, е да продадеш всичко, да преведеш парите на новото място и да започнеш да градиш порфейл наново, който понякога е възможен и удачен подход, но друг път си е направо катастрофа.
                      Огледай се едновременно и за ново ИП и проучи нещата и там.

                      Иначе позицията е добра, но пак зависи какво се чака.
                      Ако акцентираме на надежда за бърз и значителен растеж, може и да не чак толкова добра.
                      сметките са направени, не е толкова страшно. по-страшно е да работиш с некоректни ип, банки, мобилни оператори и тн.н - винаги се старая да си защитавам правата дори това да ми коства малко средства, време и нерви. а портфейл градя едва от една година и едно преместване е по-добре да се случи сега докато още не е набъбнал значително

                      за акцията нямам надежда за бърз растеж. гледам на нещата дългосрочно и именно затова ми харесват компании като спиди, които имат план за развитието си стъпка по стъпка и не се страхуват да опитат да настъпят и чужди пазари

                      аз често пазарувам от чужди сайтове и ако преди години от един сайт пратките идваха по бг пощи, от друг по интерлогистика (те иззеха от бг пощи доставката на royal mail signed-for пратките, но се справят много зле и няма да се учудя ако някой конкурент ги измести), трети по DHL...сега почти всичко започва да пристига по спиди, и това не е само заради ексклузивитета с dpd.

                      относно служителите на спиди и аз забелязвам, че имат много работа. в началото когато накараха куриерите да станат подизпълнители самите куриери бяха много недоволни, а сега ги гледам че имат много работа и хич не се оплакват - работят по-експедитивно и мотивирано. за една компания освен финансови резултати и доволни клиенти, друг важен знак е и отношението към служителите. и в този аспект виждам подобрение

                      Коментар


                      • [QUOTE=nacheff;1059698073]
                        Прегледай тарифата на настоящо ИП и сметни точно,

                        Винаги съм се питал какво ли ще струва прехвьрлянето на партдата на наследниците. че както сме dalgosrochni navsiakade ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от voyous Разгледай мнение
                          наистина дразнещото беше, че не си признаха грешката, ами излъгаха. това беше третият (последен) път когато ми светна червената лампичка за този ИП... местя всичко

                          разпитах други хора и всички са имали налични права на 23-ти в 10.00 сутринта. не знам тия неща дали се въвеждат и случват автоматично в системите на ИП, но все пак такива грешки са недопустими.

                          благодаря за отговорите
                          Получих си правата, нямам възражения, но ще драсна няколко реда защото емоцията може да те накара да сбъркаш. Познато ми е усещането.
                          Знаеш ги нещата, това е сигурно, но нека пак да повторим. Вероятността от грешки намалява.
                          Прегледай тарифата на настоящо ИП и сметни точно, какво би ти струвало едно преместване.
                          Другият вариант, при който няма да платиш такса за преместване, е да продадеш всичко, да преведеш парите на новото място и да започнеш да градиш порфейл наново, който понякога е възможен и удачен подход, но друг път си е направо катастрофа.
                          Огледай се едновременно и за ново ИП и проучи нещата и там.

                          Иначе позицията е добра, но пак зависи какво се чака.
                          Ако акцентираме на надежда за бърз и значителен растеж, може и да не чак толкова добра.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                            Важното е да ходи на север.....
                            Идва студена зима, всичко сочи артктически студ слагайте шапките и шаловете

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Morqka Разгледай мнение
                              Но картинката в Румъния е различна - по-голям ,много по- конкурентен пазар ...едва ли ще имат такъв успех там 3-5% пазарен дял най много да достигнат ,като е възможно е експанзията да дръпне и резултатите надолу
                              Така ги виждам нещата.
                              Моряк, там където едни виждат проблеми, други виждат възможности за развитие.
                              “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                              Коментар


                              • Важното е да ходи на север.....

                                Коментар

                                Working...
                                X