IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
    Тони, След няколко години е доста вероятно да съжаляваш повече.

    Компаниппята е адекватно оценена към момента, но има доста потенциал, защото тук ръстът в продажбите добавя стойност, възвращаемостта на инвестирания капитал е доста по-висок от цената на капита и е нормално тази компания да се търгува на тези коефициенти.

    Net profit margin, payout ratio и ROE са свързани с p/s, p/e и p/b.

    Не гледайте само сухи коефициенти. Малко са компаниите като спийди на родната сергия.

    Поздрави и лека вечер.
    благодаря ти за мнението!
    Поздрави!

    Коментар


    • Тони, След няколко години е доста вероятно да съжаляваш повече.

      Компаниппята е адекватно оценена към момента, но има доста потенциал, защото тук ръстът в продажбите добавя стойност, възвращаемостта на инвестирания капитал е доста по-висок от цената на капита и е нормално тази компания да се търгува на тези коефициенти.

      Net profit margin, payout ratio и ROE са свързани с p/s, p/e и p/b.

      Не гледайте само сухи коефициенти. Малко са компаниите като спийди на родната сергия.

      Поздрави и лека вечер.
      Veni, Vidi, Vici

      Коментар


      • Влязох на около 17 кинта и половина. Аз: доволен.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • хубава компания, но скъпа хартия - съжалявам без мен!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
            Не съм купил, ще ми се по-ниско да докупя!
            Важно е, че имаш ) Че как е тръгнало ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
              Дано си купил
              Не съм купил, ще ми се по-ниско да докупя!
              Last edited by dici; 20.11.2014, 13:30.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                Дано си купил
                предлагането е огромно

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение

                  Мисля и имам, може да купя още, този тип бизнес ще расте! Но не препоръчвам нищо!
                  Дано си купил

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
                    Мислиш ли? Ще взема да те послушам и да видя. После ще пиша

                    Мисля и имам, може да купя още, този тип бизнес ще расте! Но не препоръчвам нищо!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
                      Има потенциал тук
                      Мислиш ли? Ще взема да те послушам и да видя. После ще пиша

                      Коментар


                      • Има потенциал тук

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от PapilloN* Разгледай мнение
                          Нормално,Тони качествените компании се оценяват и от пазара по-реално ..... За някой цената може и да се висока, за мен не е поради бъдещето,което се очертава за Спиди ......
                          Между другото най-много се надявам Спиди да не изпусне уникалния шанс,който има пред себе си,а именно да покаже как трябва да се управлява една компания от началото до момента в който бъде евентуално придобита от французите ...... От малка компания,която се разви до най-голямата в сектора си, след което последва излизане на капиталовия пазар, споразумение с голяма чуждестранна компания да бъде придобита ..... Надявам се и съм убеден,че след време Спиди ще бъде давана за пример как трябва да преминава жизнения път на компаниите, като излизане на борсата е само една стъпка от процеса .........
                          Дано пък и Елана се окажат прави ..... Все пак доста професионалисти работят там и дано след време думите,които говорят за компанията са били истина ..... Надявам се ......
                          +1

                          Коментар


                          • Нормално,Тони качествените компании се оценяват и от пазара по-реално ..... За някой цената може и да се висока, за мен не е поради бъдещето,което се очертава за Спиди ......
                            Между другото най-много се надявам Спиди да не изпусне уникалния шанс,който има пред себе си,а именно да покаже как трябва да се управлява една компания от началото до момента в който бъде евентуално придобита от французите ...... От малка компания,която се разви до най-голямата в сектора си, след което последва излизане на капиталовия пазар, споразумение с голяма чуждестранна компания да бъде придобита ..... Надявам се и съм убеден,че след време Спиди ще бъде давана за пример как трябва да преминава жизнения път на компаниите, като излизане на борсата е само една стъпка от процеса .........
                            Дано пък и Елана се окажат прави ..... Все пак доста професионалисти работят там и дано след време думите,които говорят за компанията са били истина ..... Надявам се ......

                            Коментар


                            • Мисля че някои ИП(като Елана) прекалено залитат когато трябва да продадат някоя емисия. Хайде второто предлагане на спиди мина вече - стига с това Спиди са най-най!!!
                              ей го и на мастер класът пак - най-перспективната на бфб, най-най-

                              абе още помня преди как хвалехте Енемона, че даже още я виждам, като някой призрак в портфейлите на фондовете ви, ей!


                              п.п. ако арменеца не се бе полакомил и цената бе 18-19лв, можех да се съглася ама 25 лв - НЕ!
                              Last edited by tony1975; 15.11.2014, 15:52.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                                Ако се доверим на графика публикуван на сайта на Елана , то това трябва да стане някъде в началото на декември (9-ти или 10-ти)...

                                Благодаря много!

                                Коментар

                                Working...
                                X