IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Доказателство за това е ниския оборот, ако историята която разказвате за Спийди беше вярна, щеше да има вълна от мераклии да купуват и високи обороти на БФБ макар и с малка група т.н. дивидентни акции. Но уви такава тълпа няма
    Ниският оборот говори за изчерпан тренд - при 3/4 изчерпан тренд надолу, а при 1/3 изчерпан нагоре поради достигнати нереално високи цени (Спийди, Атера, СФИ, МЦХ, и други мога да изброя)
    Bulls on BSE

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
      А бе ти нямаш спирачки ! Каквато и новина да излезе ще я оплюеш ! Ти си по негативен и от шишо бакшишо
      Негативното е да се залъгваме и да не си казваме истината
      3/4 от компаниите търгуват ли се на 5-10 г. дъна? Да
      1/3 нарочени за дивидентни (всичките със съмнителен потенциал да поддържат сегашната си дивидентна доходност) търгуват ли се на исторически високи нива? Нещо е нередно когато една група компании се цепят от пазара, при това без да са се доказали Очевидно нещо се лъжеме, по същия начин както и 2007 се лъжехме

      Всичко това са сигнални лампички, че нещо не е наред
      Bulls on BSE

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
        Ами човека от акциите които продаде на скъпи и прескъпи нива, по които вие така наивно се захластвате, с парите си развива нов бизнес, вижда, че очевидно има балъци като през 2007 г. и защо да не листне и новия бизнес, помним Тодорофф, явно появата на такива акции сочи на балон, по-абсурдното е че на пазара като цяло ситуацията е точно обратната, но при Спийди времената са различни търгува се все едно е 2007 г. при такъва мултипъли
        А бе ти нямаш спирачки ! Каквато и новина да излезе ще я оплюеш ! Ти си по негативен и от шишо бакшишо

        Коментар


        • Ами човека от акциите които продаде на скъпи и прескъпи нива, по които вие така наивно се захластвате, с парите си развива нов бизнес, вижда, че очевидно има балъци като през 2007 г. и защо да не листне и новия бизнес, помним Тодорофф, явно появата на такива акции сочи на балон, по-абсурдното е че на пазара като цяло ситуацията е точно обратната, но при Спийди времената са различни търгува се все едно е 2007 г. при такъва мултипъли
          Bulls on BSE

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
            Що така надолу?
            И само осем вляво...
            Долу горе все тая
            пилците ще се броят 2020

            Ето още един проект на Мектупчиян
            скоро очаквам листване на борсата на целия му бизнес, от омникар, през вино и т.н.

            http://www.capital.bg/specialni_izda...a_13_mln_leva/

            През 2016 г. винарско имение "Драгомир" стартира проект за създаване на лозов масив от 24 хектара на стойност 1.3 милиона лева. "Работата по проекта започна още през 2007 година, когато започнахме да комасираме парцел в землището на село Свирково, община Симеоновград", казва Наталия Гаджева, управляващ съсобственик на винарското имение.

            Избата, чийто основен собственик е основателя на куриерската компания "Спиди" Валери Мектупчиян кандидатства през 2015 година за финансиране на проекта по мярката за преструктуриране и конверсия на лозя към Държавния фонд "Земеделие" - сектор "Вино". Проектът е одобрен, като субсидията е 70% от стойността му, а останалите 30% трябва да инвестира винарско имение "Драгомир".

            ...
            човекът има много бизнеси и ако ги сложи в холдинг и листне на борсата ще привлече доста интерес, защото борсата ни има нужда от коректни и големи компании

            Не е препоръка
            имам акции

            Коментар


            • Що така надолу?
              И само осем вляво...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Да, нозина мишкаджии са маниаци за компанията и си пазаруват само нови мишленца. Аз не ща - скъпа ми е на тия нива, но пакетът ще си запазя.
                останаха две седмици до публикуване на отчетите, тук и на консолидирания защото са първи по отчетност, а не куче влачи диря няма

                та да видим дали ретабилността се е подобрила
                въпреки че за най-добра рентабилност ще искам да си говорим 2019-та - 2020-та
                познай защо

                не е препоръка
                имам акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                  и при мен дойде
                  перфектни са

                  някои вече пазарят, ми се струва
                  две сделки
                  Да, нозина мишкаджии са маниаци за компанията и си пазаруват само нови мишленца. Аз не ща - скъпа ми е на тия нива, но пакетът ще си запазя.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    При мен дивидентецът вече пъкна. А при вас пъкна ли?
                    и при мен дойде
                    перфектни са

                    някои вече пазарят, ми се струва
                    две сделки

                    Коментар


                    • При мен дивидентецът вече пъкна. А при вас пъкна ли?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Brexit could lose UK £33.4bn in e-commerce sales, claims Scurri
                        Monday, June 27th, 2016


                        Irish cloud-based fulfilment platform Scurri has claimed that the UK could stand to lose £33.4bn in e-commerce sales due to the “Brexit” referendum result.

                        ​In a statement sent to Post&Parcel today (27 June), Scurri said that it was also looking at the option of moving its operations to the UK, in order to service its customer base fully.

                        According to Scurri: “In 2015, £455bn was spent by Europeans consumers online on ecommerce sites, £157bn of this was from the UK alone. For 2016, this figure is expected to reach over £510bn for the whole of Europe but the UK’s expected increase of £33.4bn to £173.6bn in 2016 could be lost as a consequence of the Leave vote succeeding.”

                        Rory O’Connor, Founder and Chief Executive of Scurri, commented: “This result is going to have quite a monumental effect on e-commerce sales in the UK and we have already seen proof of this with ASOS.com crashing for its users in the early hours of Friday morning since the official result was announced.

                        “Almost 10% of sales done on UK websites are from outside of the country, and now, this could all be threatened or even lost with consumers not willing to purchase their products off UK based websites.”

                        O’Connor added: “It’s obviously very early days but we’re going to be keeping an extremely close eye on how things develop and pretty soon, I can imagine our data showing us what many expected with UK online retailers really taking a hit due to this morning’s result.”
                        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                        Коментар


                        • Рекламна кампания и новите услуги на Спиди, снимките са от два различни търговски обекта.
                          Attached Files
                          “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                            Още ли водите Хима по капитализация
                            В момента Google и Аpple не са ли с по-голяма капитализация от General Electric?
                            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                              Никога не се е случвало
                              сега ХИМ е 335 а Спиди 195
                              дори при ХИМ на 1,05 пак е бил по-голям
                              това от желание за точност, иначе дреме ми, на кой колко е капитализацията
                              вие просто пропускате че има, пардон имаше, привилегировани и броите само обикновените

                              както и да е
                              взимам си отпуск от 1 месец за големи заслуги и не мисля да пиша в скоро време
                              ще разпускам

                              владейте форума
                              +1
                              Vanitas vanitatum...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                                Още ли водите Хима по капитализация
                                Никога не се е случвало
                                сега ХИМ е 335 а Спиди 195
                                дори при ХИМ на 1,05 пак е бил по-голям
                                това от желание за точност, иначе дреме ми, на кой колко е капитализацията
                                вие просто пропускате че има, пардон имаше, привилегировани и броите само обикновените

                                както и да е
                                взимам си отпуск от 1 месец за големи заслуги и не мисля да пиша в скоро време
                                ще разпускам

                                владейте форума

                                Коментар

                                Working...
                                X