IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    от вчера и аз съм в това влакче
    Браво. Наслука!

    Коментар


    • от вчера и аз съм в това влакче

      Коментар


      • за заралиии
        ема нов АПС в МОЛ Галерия Стара Загора

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
          оня ден минахме през мол галерия в Бургас на път за морето и го видях това АПС куриерът тъкмо въвеждаше някакви неща

          а и почти ежедневно им засичам някъде бусчетата, работят си хората
          Няма лошо, всички работят )))) За това имат тези бусове, незнам дали и друго ))))
          ps. едно време куроператора или негов познат ако не греша беше постнал снимка с камионите на оргахим - работеха си i te хората. И сега си работят, ама за държачите на артията каква е "файдата".!?!? После като стана тогава интересно с тези цветни постове на камиони, някой беше постнал и камион на девин )))) и за тяха така се получи ))))))
          не е препоръка
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • оня ден минахме през мол галерия в Бургас на път за морето и го видях това АПС куриерът тъкмо въвеждаше някакви неща

            а и почти ежедневно им засичам някъде бусчетата, работят си хората

            Коментар


            • Имате ли някакви наблюдения върху новите АПС
              гледам доста са обявени в сайта им вече
              https://www.speedy.bg/bg/speedy-offices (търсете с ctrl+F "АПС")

              все не успявам да отида в някой от МОЛ-вете в София дето го има и да позяпам дали се ползва
              ако някой има наблюдения моля да каже

              Ето къде го има в София, Пловдив, Варна и Бургас

              БУРГАС-МЕТРО (АПС)
              БУРГАС-МОЛ ГАЛЕРИЯ (АПС)
              ВАРНА-МЕТРО (АПС)
              ВАРНА-МОЛ ВАРНА (АПС)
              ПЛОВДИВ-ЛЕКСИ КАП. РАЙЧО (АПС)
              ПЛОВДИВ-ЛЕКСИ КЪРШИЯКА (АПС)
              ПЛОВДИВ-ЛЕКСИ ПЕЩЕРСКО ШОСЕ (АПС)
              ПЛОВДИВ-МЕТРО 1 (АПС) бул. САНКТ ПЕТЕРБУРГ № 135
              СОФИЯ-МЕГА МОЛ (АПС)
              СОФИЯ-МЕТРО 1 (АПС) Цариградско
              СОФИЯ-СЕРДИКА ЦЕНТЪР (АПС)
              СОФИЯ-ФАНТАСТИКО ДРУЖБА (АПС) ул. ТИРАНА № 3, ДО БЛ. 2
              СОФИЯ-ФАНТАСТИКО ДЪРВЕНИЦА (АПС) бул. СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ № 15
              СОФИЯ-ФАНТАСТИКО ЛЮЛИН 1 (АПС)
              СОФИЯ-ФАНТАСТИКО ЛЮЛИН ЦЕНТЪР (АПС) бул. ДЖАВАХАРЛАЛ НЕРУ
              СОФИЯ-ФАНТАСТИКО МЛАДОСТ 3 (АПС) жк МЛАДОСТ 3 ул. 102, С/У БЛ. 321
              СОФИЯ-ФАНТАСТИКО МЛАДОСТ 4 (АПС) ДО БЛ. 405
              СОФИЯ-ФАНТАСТИКО СИМЕОНОВСКО ШОСЕ (АПС) СИМЕОНОВСКО ШОСЕ № 87А
              СОФИЯ-ФАНТАСТИКО СТУДЕНТСКИ ГРАД (АПС)
              СОФИЯ-ХИТ 1 МЛАДОСТ (АПС)

              Фантастико работи денонощно в Студентски град, Люлин и на Симеоновско шосе, а на другите места до 24:00
              така че има денонощен офис на Спиди

              Само народа да се научи да ползва

              Ще взема да отида да си пратя една пратка за 2,29 да си направя кефа

              или да питам охраната в магазина дали се ползва

              досега 20, вероятно скоро ще са в пъти повече АПС
              ето защо ебитда падала, това са големи текущи разходи в поддръжка, наеми, инсталиране,реклама, промоушън
              Last edited by oslo; 14.08.2016, 00:29.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                Румъния с ръст на БВП от 6%, в БГ и останалите от ЦИЕ скромните около 3% в ЕС едва 1,8%
                ето защо Спиди има ръст от почти 30% през второто тримесечие в Румъния
                според мен куриерите много печелят от ръста на БВП
                ако той е Х процента, при куриерите е няколко по Х

                1/3 от бизнеса на Спиди е в Румъния и продължава да нараства

                http://www.investor.bg/novini/130/a/...rizata-222650/

                Не е препоръка за покупко-продажба
                имам акции
                Спиди е сред пионерите в ЦИЕ, конкретно на Балканите, която превъплати на практика, т.н. ценност на ЕС - свободно придвижване на стоки.
                Адмирации!

                Коментар


                • Румъния с ръст на БВП от 6%, в БГ и останалите от ЦИЕ скромните около 3% в ЕС едва 1,8%
                  ето защо Спиди има ръст от почти 30% през второто тримесечие в Румъния
                  според мен куриерите много печелят от ръста на БВП
                  ако той е Х процента, при куриерите е няколко по Х

                  1/3 от бизнеса на Спиди е в Румъния и продължава да нараства

                  http://www.investor.bg/novini/130/a/...rizata-222650/

                  Не е препоръка за покупко-продажба
                  имам акции

                  Коментар




                  • Ето този офис на Гладстон между Витошка и Славейков ми се вижда много доходен бизнес за развиващите го, пък и много добър за Спиди

                    Докато си плащаш сметките, гледаш стотиците пратки наоколо и си викаш... хм да взема да си купя, пратя, получа нещо

                    Коментар


                    • Слушайте мантрите на Осло - света се променя много бързо, купувайте бързо Спийди, че 2020 чука на вратата, Френските пощи и Арменеца нямат грешка, купувайте да надувате балона щото света се променя бързо и моловете са бъдещите складове на Спийди
                      Много несериозно, когато цялата борса е на 10 г. дъно, тук да имаме акция която се търгува на исторически високи нива, небивали за 10 г история на тази иначе малка компания, с огромна за БФБ капитализация
                      Не знам, колко хора в момента на БФБ са така ларж за да купуват на такива балонни цени Освен някой безотговорен фонд, който не може да докара никаква доходност, но на такива цени няма как математиката да им излезе
                      Bulls on BSE

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                        С Еконт е и по-лесна комуникацията. Опитайте се на телефона на Спиди да питате нещо!
                        Не се опитвам. Пускам им заявки през мрежата, стават нещата, но и на еконт пускам и там някак ми е по-удобно а и просто вероятно защото може би вече да им свикнах с ремонтите на софтуера и пускам ного-повече заявки отколкото за спиди (според клиентите - където са абонирани) Верно все го доусъвършенстват този техен софтуер, но и му свикнах, накрая ще вземе да им се получи))) може да се направи справка къде е пратката и т.н. -, иначе идват по-бързо от спиди, може би заради франчайза (не че ми трябва да са чак толкова бързи, понякога им казвам да не идват веднага )))) ), но някак са по-лесни за комуникация.
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          така е, еконт взеха сериозно дял при "по-малките" пратки, използваха някакъв франчайз, по-гъвкаво и бързо реагират, поне такова впечатление оставят при по-"малките" клиенти, които се оказаха и доста на брой)))
                          С Еконт е и по-лесна комуникацията. Опитайте се на телефона на Спиди да питате нещо!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                            Има ФБгрупи и кооперативи, където производители точно на домати и сирене (и не само) изпращат по куриери до клиенти от цялата страна. Но там доминира Еконт - изглежда правят 20 на сто отстъпки за такива стоки от офис до офис, та за момента са без конкуренция.
                            така е, еконт взеха сериозно дял при "по-малките" пратки, използваха някакъв франчайз, по-гъвкаво и бързо реагират, поне такова впечатление оставят при по-"малките" клиенти, които се оказаха и доста на брой)))
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                              вчера ме разбиха
                              emag предлага вече и памперси и държи цени че да поръчваш оттам познатите с малки деца купували оттам

                              едно време колко пари съм дал в била и кауфланд за памперси...

                              май само доматите и сиренето вече ще се купува от магазина.....

                              накрая не само Витошка но и моловете ще станат улици за заведения
                              била сега работи на загуба а после? направо ще затвори

                              света се променя много бързо
                              Има ФБгрупи и кооперативи, където производители точно на домати и сирене (и не само) изпращат по куриери до клиенти от цялата страна. Но там доминира Еконт - изглежда правят 20 на сто отстъпки за такива стоки от офис до офис, та за момента са без конкуренция.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                                вчера ме разбиха
                                emag предлага вече и памперси и държи цени че да поръчваш оттам познатите с малки деца купували оттам

                                едно време колко пари съм дал в била и кауфланд за памперси...

                                май само доматите и сиренето вече ще се купува от магазина.....

                                накрая не само Витошка но и моловете ще станат улици за заведения
                                била сега работи на загуба а после? направо ще затвори

                                света се променя много бързо
                                няма страшно за била - ще я направят складове за спиди.)) Но според мен тукашната цена играчите я калкулираха доста по-предварително отколкото при други акции и е нормално да не мърда няколко години от оценката (момента с обявяването на ев/ебитда 8) Стана 40 лв преди година и си стои там. Така очаквам и за следващата година и нищо чудно и година след това. Едва ли ще е много повече до 2019.... няма финансов смисъл да се купува на сегашните нива. (всъщност видно и по котировките и сделките - пазара го е показал, ние само констатираме как е реагирал пазара, един вид - след свършен факт, нама защо да се сърдим - това са цените днес) Все още имам мижавите бройки, но започнах да се замислям защо ли ....
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X